bugün

bugün tanıtımı yapılmıştır.

http://www.sporx.com/fotogaleri/?frm_id=8861

karekter sınırına takıldığı için kısa yazdım ama aslı " 2016 avrupa futbol şampiyonası adayı türkiye'nin logosu" olucak.
hiç bir esprisi, anlamı olmayan ya da görülemeyen logodur. toptan çıkan renkli 8 tane şeritten ne anlamamız gerekiyor. neden 8. kabul edilme ihtimali yüzde 1 bile olmayan bir turnuva için yüzde 1 özen gösterilerek hazırlanmış logo.
mükemmel olmuş. lale desenleri falan. yapanların eline sağlık. +rep...
yan yatmış lale'yi barındırıyor. kafayı azıcık yana yatırmak zor değil, insan anatomisi uygun buna, dimi?
istanbul için anladığım kadarıyla lale teması seçilmiş logodur. gerçi yan yatmış ama olsun.
bence hoş olmuş. 2010 Basketbolun maskotundan 15 gömlek iyidir.
yan yatmış lale değilde sperm zanneden insanlarında bol olduğu hissi veren logo. kuyruklar biraz rengarenk ve baş kısmı topa benziyor ama olsun. hedef avrupa.
hikaye bir logodur. her zikre her fikre lale yerleştiren, bu memlekette sadece lale varmış gibi bir düşünceyi yansıtan saçma sapan bir logo olmuş.
lale? ne bu? zambak yapsaydın abicim! gül, bak bu da olurdu! papatya, evet bu da uyardı!
benim koca memleketimde, futbol bu kadar seviliyor denilen memleketimde bu mu bizi ifade eden, anlatan, tanıtan, reklamımızı yapacak logo?
(bkz: otur sıfır)
biraz yaratıcı olmak, üretken olmak yetmez mi adam gibi bir logo için?
hem lale denilince hollanda gelir akla be babam! ah be ah be memleketim!
kimse kızmasın ama;
(bkz: göt lalesi)
iyi güzel, istanbul'un sembolu laledir, hoştur, zariftir. lakin ki sen şehrinde düzenlenen her boka lale simgesini sokuşturursan insanlar da senin o kadife pantolonuna kusar artık. yeter lan her festivalde, her aktivitede lale var. lale olmasa ne olurdu kim bilir? bu sefer de o topun arka planında tıkanmış bir trafik olurdu muhakkak. yaratıcı dizayn elemanı istiyoruz lan!
(bkz: yine mi lale)
gayet sade ve güzel bir logodur. bok atmanın anlamı yoktur.
yaratıcı ama ay-yıldızıda bir şekilde bir yere monte etsek fena olmazdı sanki.
avrupalı'da sanacak ki türkiyenin asfaltları bile laleden. oysa ki laleyle türklüğün bir alakası yoktur. türklüğün sembolü kurttur. ama niyeyse hiç kullanılmaz.
lale male iyide su topun dizaynini degistirin artik , yillardir ayni top deditiren logodur.
topa giydirilen nesne türbana benziyor. uçlarına top takılmış üç tane hilal daha klas olurmuş. kültürümüz piç ediliyor.
kim yaptıysa helal olsun. hem şık manasız gibi duruyor nereye çekersen nasıl hayal edersen. hem lale figürü. çok başarılı. oldukça şaşırdım açıkcası. tebrikler.
güncel Önemli Başlıklar