bugün

az önce antalyaspor - beşiktaş maçının devre arasında stadyum'da son ses çalınan şarkıdır.

edit: canım çekti, ben de dinleyeyim.
2012 eurovision'da ilk çıktığı anda babamın "bu kız birinci olur" dediği şarkıcıdır.
klas şarkı.
Çok da güzel fakat her tene yakışmayan bir parfümdür.
(bkz: öfori)
loreen'in şarkısı.
sözleri aşağı-yukarı şöyledir:
yuuufoooooriyaaaa.... vs.
Bursa Divan Otel bünyesinde, bugünden itibaren bandında koşup, ağırlık kaldırıp, boks yapacağım fitness ve spa kulübüdür.
öylesine bir şarkıdır. yaz aşkları gibi.
bozkır manzaralarıyla bezeli iç acıtan ve insanı şaşırtan bir rus filmi. meraklısına.
enrique iglesias ın 9. stüdyo albümüdür.

Not: çok sağlam albümdür.
hafif, kısa mesafede kokusunu hissettiren eski sevgili parfümüdür.
insanın kendi kendini koklamasına neden olan nefis koku.
*
calvin klein parfümü.

ben bununla geçen sene haziran ayının sonlarında tanıştım.
bir arkadaşım hediye etti. çok sıkıldım al sen kullan dedi.
bi sıktım ay nasıl midem bulandı anlatamam koku çıksın diye kendimi duşa attım hemen.
böyle insanın migrenini filan azdırıcı cinsten.

o parfüm kozmetik dolabının ucra köşelerinde duruyordu öyle.
dur dedim bi sıkayım nasıl bir şeydi şu koku.

şimdi aylardan ocak, hava hatrı sayılır derecede soğuk ve o parfüm nasıl güzel kokuyor anlatamam.
az önce 100ml lik şişesinin siparişini verdim.

demek ki hava sıcak olduğu için tenim parfümü kabul etmemiş diyorum şimdi.
hem zaten beyaz tenliler için belirgin kokular taşımak zordur, koku şekil değiştirir.

esmerler için sıradan, günlük, normal bir koku olacaktır.
ancak beyaz tenli hanım arkadaşlara sesleniyorum ne olur gidin bi sıkın şundan.
dinleyin bakın beni.
bi gidin koklayın sonra bir daha konuşalım.

uyuşturucu ve psikolojik hastalıkların sebep olabildiği yoğun mutluluk, derin huzur veren ve kisinin kendini abartılı derecede iyi hissetmesine sebep olan ruhsal durum.
isveçin 2012 eurovisionu kazanmasını sağlayan şarkı.

Şarkının Türkçe çevirisi;

Neden
Neden bu an sonsuza dek süremiyor
Bu gece
Bu gece, sonsuzluğun açık bir kapısı
Hayır
Yaptığın şeyleri yapmayı asla bırakma
Gitme
Aldığım her nefeste seni içime çekiyorum

Mutluluk uçmak
Durmadan, zamanın sonuna dek
Bu andan itibaren, sadece sen ve ben
Uçuyoruz
Mutluluktan uçmak
Sanatın ebedi bir parçası
Kalbimde atan bir aşk
Uçuyoruz

Buradayız
Kendi evrenimizde yalnızız
Özgürüz
Her şeyin bağırdığı zaman, aşk önce gelir
Durmadan ve beraber
Sonsuzluğa yelken açıyoruz
Daha yüksekte, yüksekte, yüksekteyiz
ilahiyata ulaşıyoruz.
(bkz: loreen)
mutsuz olma halinin tam tersi, keyifli, neşeli olma hali.

baya baya hayatımda bi ton bok olmasına rağmen, kısa sürede çok değişiklik yaşamama, bir çok kayıp vermeme rağmen üzerimde hayatim boyunca hiç olmamış bi mutluluk var. o kadar enteresan ki, bi çeşit depresyon, ruhumun antikor salgılama yöntemi mi diye düşünüyordum. fakat uykusuzluk, huzursuzluk, kilo değişikliği, isteksizlik gibi hiç bi depresyon belirtisi yok.

özetle bu kadar mutlu olmamalıyım ama mutluyum.

zaman zaman anksiyete boyle karşılanabiliyormuş. kaygı yok, olabilir, düzeltilecek bişey yok demiş araştıran amcalar, teyzeler.

size güveniyorum.
öptüm.
gereksiz yabancı kelime yazılışı kasmanızdan ben usandım. dilimize yerleşmiş halini kullanın lan. hem beyninizi çok yormaz.

t: hastalık derecesinde mutluluk.
en sevdigim parfumlerden biri.
(bkz: calvin klein euphoria)
Eva Green ve Alicia Vikander gibi 2 muazzam kadını kadrosunda barındıran film. Filmin konusu kısaca, Avrupa’yı ziyarete ve aynı zamanda tedavi olmaya gelen sorunlu iki kardeşin yaşadıkları anlatılıyor. Vikander’ın, kendisini sektöre kazandıran aynı yönetmenle “Pure” ve “Hotell”den sonraki üçüncü iş birliği bu film.

https://www.youtube.com/watch?v=-MkVi_n_wz0

http://www.imdb.com/title/tt5698320/?ref_=tt_rec_tt
beinconnect isimli platformda izlenesi, 9 bölümlük bir dizi(9.bölüm sadece iki karakterin karşılıklı konuşması şeklinde gerçi).

ne oyuncuları tanıyorum ne de yönetmeni filan. o nedenle dümdüz yorum yapacağım: çok fazla cinsel öğe olması zaman zaman "yeter lan yeter" dedirtse de bence konusu ve işlenişi bakımından oldukça güzel bir diziydi.

bağımlılık, ki sadece uyuşturucu değil, konusu iyi işlenmişti, başrol oyuncusu olan Zendaya isimli hatunun mimikleri öyle güzeldi ki, konuyu size geçiriyor.

eğer 'sex education' ya da 'elite' gibi dizileri beğendiyseniz aynı tarzda bir gençlik dizisi. seversiniz diye tahmin ediyorum.
Bildiğin Lezbiyen dizisi.

Sırf eric dane için diziyi izledim.

Sevemedim. Pehh.
hbo'nun gençlik dizisi. dizinin baş karakteri rue ve onun kendi kimliğini bulma çabasına tanık oluyoruz. bu çabası devam ederken arkadaş çevresinden oldukça kötü etkileniyor ve hayatı alt üst olacak noktaya geliyor.

dizi genel olarak gençlerin cinsellik, seks ve uyuşturucu üçgenindeki yerine odaklanıyor.

hbo'nun kalitesini konuşturduğu dizilerden biri, bu tarz gençlik dizilerine ilginiz varsa izleyebilirsiniz. ha yok ilginiz yoksa hbo da kurtarıcı olmuyor.

şu adreste dizinin konusu ve diğer detaylar açıklayıcı bir şekilde anlatılmış: https://dizziy.com/euphoria-konusu/
Cassie'ye kendimi benzetiyorum. O da benim gibi salak.
görsel
cluj napoca'da böyle bir gece kulübü vardı. baya sağlamdı.