bugün

yuksek oranda lif iceren dusuk kalorili biskuvilerle piyasaya acilmis diyet sektorunde onemli pazar payi olan urun grubudur.
diet bisküi çeşidi.
ya da başka bir deyişle (bkz: saman)
sacma ama komik reklamlara sahip olan diet yiyecegi.
yettiii beeee diye haykırmak istediğim gıda.**

yerken insanda, ağaç gövdesi yiyormuş gibi bir izlenim de bırakır ayrıca. *
belki sadece kenarlarındaki koyu kısım yüzünden tercih edilebilecek yiyecek
tatsız tuzsuz bir çeşit hazır yiyecek.

yaz ayları yaklaştığı zaman bayanlar bol bol bu ürünlerden tüketir.
kilo vermeye yardımcı olmayan birşeydir.
hali hazırda sahip olduğunuz kilonuzu korumanıza yardımcı oluyorsa ne aladır.
ayrıca tadı süperdir kanımca
(bkz: kontrplak)
değişik çikolatalı versiyonlarının tadı fena olmasa da geneli tahıl deposu ve lezzet fakiri bisküvi ve benzeri ürünler grubu.
karton ya da talaş çiğnediğiniz hissi veren,sevimsiz ve renksiz olmasına rağmen diyet sürecine girdiğiniz zamanlarda insana dost gibi görünen bisküvidir,aslında bisküvi değildir,kriktir kraktır.
yeni yeşil çaylı kepekli tatlı bisküvisini kategorisinde tek geçtiğim ürün.
form tutanların en azından tutmaya çalışanların ellerinden eksik etmedikleri,odak grupları oluşturmada pazarlamacıların büyüyen hedef kitleleri için alternatiflerle sunulan,bol çeşitlendirilme yolunda olan ve aslında kalorisi düşük,ye canım n'olcak deyip miktar kaçırıldığında;
eyvah kilo aldım!ya o kadar da diyet yapıyorum dedirten bisküvi çeşidi....
Diyet yapmak için, özellikle bayanların yemiş olduğu, preslenmiş talaş.
yıllar boyu türk kızlarını çikolatayla, bisküviyle orta boy bir file çeviren eti'nin günah çıkarma girişimidir.
vakti zamanında burhan öçalı reklamlarında oynatmıs, bir dönem epeyce hayranı olduğum bu adam bi gün beni de yolda görür kıvırtmam icap eder diye mukavva bisküvilerinden bol bol yemişliğim olan diyet ürün markası.
Büyük bir gazla diyete başlayan kişinin paketlerce aldığı ürün. Diyet paketlerden önce biter o ayrı.
mukavva tadında bisküvimsi hede.
(bkz: saman)
yemeklerden önce mi yoksa sonra mı yenilmesi konusunda açıklık getirilmemiş, bir tür kraker çeşidi...
patlamış mısır ve pirinç patlağı plakaları fena değildir.
mukavvanın bir adım sonrası, suntanın bir adım öncesi.
öğle yemeğinde 1.5 iskender lüpleten kızın zayıflama mucizesi.
tatsız, tutsuz bir bisküvimsi.

bir arkadaşım zamanında hiç abur cubur yemeyen, bisküvi bile sevmeyen bir insan iken, "kilo vermek amacıyla" bunlardan tüketmiştir. tabi iştahsız ve zaten az yiyen bünyede karbonhidratlar bir güzel yağa dönüşüp arkadaşımın canını fena sıkmıştı.
tadı olmayabilir ama çok iyi bir ara öğündür.
çikolata kaplı olanı diyet yaptırtmaz, diyeti unutturur.
yağı azaltılmış krem peynir sürünce suntadan hallice bir tadı olabiliyor. kahvaltılarda iyi gidiyor.