bugün

- 4 yıl 11 ay 15 gün 3 saat 5 dakika ve 10 saniye.
allah ım alma onu benden nolursun?
ama almıştın zaten di mi tamam işte geri versen nolur ki hıı nolur?
ya da yok yok verme çok üzmüştü o beni en iyisi verme.
napıyorum ben yaa?
deyip duanın sonunda kendi kendinize gülüyorsanız demek ki sorun evrende değil benim dualar karmaşık diye espri yapabiliyorsanız ideal sürenin(!) sonuna gelmiş olma ihtimaliniz yüksek.

çok güldüm kendime. o kadar doğru mesajlar gönderiyorum ama ısrar ve inatla beni sallamıyor diyordum boşuna suçlamışım evreni bunca zaman. *
kanımca böyle bi süre yoktur. unutmayı hızlandıran ya da yavaşlatan etkenler vardır ve bu süre koşullara göre değişir. * * *
zihni anca toprak siler.

sanırım özeti budur. kimse unutulmaz.
kendinize acımayı bırakmadığınız sürece hiç bitmeyecektir.
daha çok sevebileceğin yeni birisini bulana kadardır .
ilişki süresi ve ilişkinin ağırlığı ile dogru orantılıdır.. kabullenmek, hayata devam etmek, güçlü olmak gibi o an çok zor görünen tüm evreleri kapsar. güçlü, cesur olmak ve ayakta durmak gerekır süreci çabucak atlatmak için. ama genel olarak yeni sevgili bulana, yeniden sevene dek geçen belirsiz süredir.

(bkz: aslında)
(bkz: allah bilir)
payaşılan şeylere göre değişebilecek olan süredir.
eski sevgiliyi unutturacak, sevilen ve aynı derecede seven kişinin gelişine kadar sürdüğü rivayet edilen süre.
kişiden kişiye göre değişen süredir.
o kadar çok korrelasyon barındırır ki için de asla hesaplanması mümkün olmayacak süre. ancak deneme yanılma yöntemiyle bulursun...unuttuğunda döner, bakar ve hesaplarsın.

ama korkulan unutamamaksa dolu insanları sevmeyeceksin, iyi insanları sevmeyeceksin. çünkü bir gün herşey biter. belki ruhunu alır gider, belki ruhu alınır gider. ama biter.
bittiği gün ancak arkasından dua edecek kadar seveceksin. ağlayacak kadar değil mesela.

hayatına çok girmeyeceksin, hayatına çok sokmayacaksın. mesela asla birlikte iyi bir film izlemeyeceksin, iyi bir yemek yapmayacaksın, hediye kabul etmeyeceksin, ortak yönleri beğenileri bulmaya çalışmayacaksın, birlikte gazete okumayacak, siyaset tartışmayacaksın, birlikte şarkı söylemeyeceksin, asla birlikte bir fotoğrafın olmayacak, fotoğrafını almayacaksın, yani hayatta karşına tekrar çıkacak şeylerde iz bırakmasına izin vermeyeceksin.

ben verdim. hem de iki kere.

birinin ruhu alındı, gitti... biri ruhunu ve ruhumu alıp gitti..

unutamadım, henüz dolmadı süre.
ideal diye bir şey yoktur aslında.
yenisi bulununca unutulmuyo arkadaşım yanlış o düşünce..2 yıllık ilişki öncesi 4 yıllık arkadaşlık ve son 8 aylık ayrılık hep birine yaklaşınca ihanet ediyomuş gibi hissediyosun, onun istemediği şeyleri hala yapmıyosun, dokunamıyosun başkasına, hala da öyle ama artık ondan başkasına dokunmuyorum zaten.
mutlu son yani sözlük.
sorunlu bir insansanız çok uzun sürer, derdi tasası olmayan ve idealleri olan bir insansanız çokta zor olmayacaktır.
ayrılma şeklinizle ayrılma nedeniniz ile ve kalp ritminizde sebep olduğu aksama ile doğru orantılı,
gözyaşlarınızın debisi, yediğiniz çikolata miktarı, alışverişe ayırdığınız bütçe ve tükettiğiniz alkol miktarı ile ters orantılı olan süredir.
kişiye göre değişen süredir. kimse bla bla etmesin.
yeni bir sevgili edinme süresiyle eş değerdir.

1 ay , 2 ay , kimbilir belki 3 gündür. yenisi gelir eskisi unutulur (bazı güzellikleri unutulmaz)
751246582 dakikadır.
birlikte geçirdiğiniz sürenin yarısı. tabi eğer 5 sene falan gibi bir süre çıktıysanız 1 sene yeterlidir.
eski sevgilinin açtıgı yaraların derinliğine göre değişir,yok efendim ben kazasız belasız atlattım ilişkimi diyorsan ozaman maksimum yenisi gelene kadardır.
17 ay 26 gün.
Aşkınıza ve kişiliginize baglıdır.
ancak aşk bittiği zaman mümkün olan durum. takminimce yaklaşık olarak bir-iki yıl alır. *
Akşamdan sabaha.*
2 hafta.
bu konnu da unutmak diye bişey yok amk. için de bir yara oluşur ve onu sürekli kanamasına izin vermeyişdir. *