bugün

yasadığı aşka olan duyarsızlığı , saygısızlığı , tutarsız davranısları izlenirse aslında igrenclik yapmış olmaz , zaten kendisi iğrençtir. baslı başına igrenç biri karakterden igrenclik yapmasını beklemek de anlamsızdır , o kendi igrencliği içinde zaten bogulmuştur.
eski sevgilinin kendi igrenc oldugu icin yaptigi hersey de igrencliktir...*
siz ayrıldıysanız sizinle rica minnet yalvar yakar barışıp bikaç gün köpeğinizmiş gibi davranıp sonra sizi terketmesi. **
içip içip sizi araması.saçma sapan aşk mesajları göndermesi. ertesi gün de sizi arayarak özür dilemeye calısması. ama durumu daha da berbat etmesi.
Kral tv ye beni unutma diye mesaj göndermesi.
ayrılmadan önce "sensiz yapamam" deyip ayrılığın haftasında alt kattakine vermesi *
youtube de eski sevgilinin resimlerinden slayt shov yapip aranizda gecen herseyi kufur ederek anlatmak. yapilabilcek en insanlik disi, aciz bir kisiligi temsil etmek.
sana o kadar acı çektirmesine rağmen yeni sevgilisiyle yanından geçerken ona sıkı sıkı sarılıp seni hiç umursamaması.bu hareketi yaparken içinizden birden kıza dönüp o seni aslında benimle aldatıyor hala bazı geceler benim yanıma geliyor deyip onları birbirlerine düşürmek gelir.ama sonra sözlüğün eski sevgilinin yapabileceği iğrençlikler bölümüne konu almamak için vazgeçersin.
"eski sevgilinin istihbarattan olması" durumnda hayal bile edilemeyecek hedeler.
eski sevgili bir insan olduğuna göre, yere balgam atarak, kıçındaki pamukçukları alarak, burnunu karıştırarak iğrençleşebilir.
sizden ayrıldıktan yaklaşık 1 ay sonra kanser olduğunu söylemesi, buna ablasını ortak etmesi, ''böyle bir konuda yalan söylemezler heralde'' diyerek olayın etkisine girmenize, geceleri uyuyamamanıza, vicdan azabıyla her an yanında olma isteği duymanıza, olayın tarafların tekrar yakınlaşması için hazırlanmış bir senaryo olduğunu öğrendiğinizde ise insanların neden katil olduğunu anlamanıza sebep veren iğrençlikler, basitlikler, insanlıktan çıkmalar vs. *
(bkz: zehirli sarmaşık)
intihara kalkışması ve bundan da kötüsü bunu başarması ve dahası arkasından sizin sorumlu olduğunuzu belirten bir mektup bırakması ve hepsinden de kötüsü giderken sizi de yanında götürmesi...
onla ilgili rezil edici bir vıdeo yapıp youtuba vermek.
evlenen sevgilisinin peşini bırakmaması, hala onu unutmadığınızı sanacak kadar küstah olması. hele ki boşanan bir kadınsa; kadını, erkekleri mutlu etme derneği başkanı sanması.
yediği kazığa, ansızın yapılan sebebsiz denyoluğa * verdiği emeğe göre kin ve nefret katsayısı artan kişinin yaptığı şuursuzca yaptığı şeylerdir..iğrençliği, çirkefliği hakeden kişilerde mevcuttur, çoğu zaman karşı taraf bunların kat kat daha fazlasınıda hakader, cezasını bir şekilde çekmelidir; msn'inide hacklerim, fakültesinin önünde dayakda atarım, kankasınıda döverim, tehditte ederim, sülalesinede söverim bana yamuk yapan koynumdaki yılanın..
telefon numaranı ifşa etmek...bir de, olur olmaz yerlerde, olur olmaz kişilere ''bana verdi lan o kız'' demesi...
tecavüz etmek.
seni kendi arkadaşlarına kaşar olarak tanıtması ve söylemesi.
evin önüne gelip bağırmış ve cevap gelmeyince camı taşlamış olanına rastlanmıştır... kendimden biliyorum...
ayrılır ayrılmaz kendine yeni birini bulması.
yuzsuzluk yapıp peşimi birakmamasidir. Insanda biraz utanma olur, kabullenme olur. Nedir bu ısrar olmuyorsa zorlama.