bugün

ayrılığı hazmedememiş nerde nasıl ne yapıyor diye kafayı yiyen sevgilinin yapmış olduğu eylemdir, genelde boş mesajlar gelir yahut anlam verebilmek için gelen mesaja müneccim* yemek gerekir.
" kanka plan değişti yarın fjhfjd'a gidiyoruz saat 1de "
- ?!
" ay pardon sana mı gelmiş "
- ...
"idiot"

bunu da gördüm sözlük.akabinde çok pis action oldu ama iyi ki atmış o mesajı.*
mutlu musun?

anlamsız değildir gerçi ama gereği yoktur..
sevgilinin 'eski' sıfatını kazandıktan sonra atmaması gereken mesajlardır. bununla birlikte genelde hal hatır sorulur asıl verilmek istenilen mesaj ise benden sonra mutlu musun? dur.
bahanesi rüyada görmek olan mesajlardır.
k: aşkım napıyorsun?

e: oturuyorum.

k:neden oturuyorsun?

e:.....
ayrılık fena koymuştur . eger fena koyduysa söyle damar bir mesaj atması beklenebilir ;
'' Belkide hala umut vardır he ne dersin.? ..(aşkım)..''
güya yanlış atılmış mesajlardır, kusura bakma falan derken muhabbet başlatılır.
- Aşkım, o kadar sevgili geçti elimden, hiçbiri senin yerine geçemedi. Tekrar bir araya gelelim, ne dersin?
- Hadi ordan.
gece gelmesi muhtemeldir. belki cevap veremezsiniz diye atarlar ama bir yandan da cevap beklerler. eğer gece atıldıysa mesaj sabah yine mesaj beklerler. sabah cevap atmanızın hiçbir anlamı yoktur. susun o size tekrar döner.
(bkz: eski sevgilinin attığı anlamlı mesajlar)
bakalım! ne tepki verecek merakındandır.

muhtemelen, vereceği yanıta göre;

- pişman mı?
- kızgın mı?
- özlemiş mi?
- onun için hala bir önem taşıyor muyum?
- ümit var mı?

gibi sorulara yanıt aranmaktadır.
eskimiş zaten. msj atmasının tek nedeni geri dönmeyi istemek. onunda tek nedeni aradığını bulamamış olması.. gereksiz..
- kocaman bir sıfırsın.

edit: ya bi siktir git, o sıfır götüne girsin.
+nasılsın?
-teşekkür ederim iyiyim... sen nasılsın?
+hayatın nasıl, mutlumusun? sağlık problemlerini aşabildin mi... beraber oturduğumuz cafede izim şarkımız çalıyor da aklıma geldin.
-teşekkür ederim...
verilecek her cevap, ümit verir. o seni unutamamıştır, sen ise başkasını. umutlanmanın ne demek olduğunu bildiğinden, cevaplarını kısa tutmak, mümkünse cevap vermeyip üzülmesine sebep olmak, ümit edip yıkılmasından iyidir...
dur bakalım ne yapacak diye atılan mesajdır. genelde yanlışlıkla yollanmış ayağına yatılır.
-ee nasıl gidiyor bensiz hayat? *
viyana'ya gidiyorum. benimle gelir misin? * * *
Sözlükte sürekli eski sevgili başlıklarını görüp, ilham alıp, mesaj atılmasına neden olan cümledir.
Not: Sakın tava gelip mesaj atmayın, cevabı ağır olabilir.eski sevgili,bir nevi ölmüş sevgilidir.
terkedildiğimden bir gün sonra :

e.s : napıyosun?
s.u : galatasaray maçını izliyorum.
e.s : hmm. ya benden nefret etme tamam mı?
s.u : yok ya ne nefret edecem doğal şeyler bunlar.
e.s : kendimi hazır hissedince geri döneceğim sana. sadece açık kapı bırak bana hayatımda çözmem gereken şeyler var. (o dakikalar da sabrinin şutu üstten bayaa üstten outa gider)
s.u : benim sana dönme ihtimalim sabri'nin gol atma ihtimaliyle aynı.

Daha da mesaj gelmedi sözlük. sabri reyiz'i seviyoruz.
ebenin örekesine iki kişilik biletim var, benimle gelir misin?
bursa dan gol haberi var mı tatlım ?.
senin götte kıl var mı hayatım ?
yeni sevgili ile sevişirken eski sevgilinin attığı anlamsız mesajdır.

-napiyosun?