bugün

lige ilk veda edecek takım.

25 puanla düşer.
"Selamün aleyküm süper lig biz geldik." pankartı neydi lan öyle dediğim takım. Yediler küsküyü hemen. Yallah pttye. Evet.
doğu anadolunun tek ve üst düzey takımı içinde bulunduğum da bir takım.
Uzun bir aradan sonra Süper lige çıktığı ilk sezonda devre arasını fenerbahçe ile aynı puanla fenerin önünde tamamlayarak büyük sükse yapan takım.
transferlere 7,5 milyon euro harcamıştır.

görsel

https://www.cnnturk.com/s...e-7-5-milyon-euro-harcadi
Dayanın lan.
bu hafta puanını 21e çılaran takım. gol averajı da -6.

haftaya ankaragücünü yenerse, fenerbahçe de beşiktaşa yenilirse küme potasından kurtulur.
daha önce ligte sadece 4 galibiyet alabilmiş olan erzurumspor bugünkü galatasaray maçında bildiğin dopingliydi, maçın sonuna kadar deli danalar gibi koştular.
Yobaz bir şehrin yobaz takımı.

her şey sakalla çarşafla olmuyor amk gericileri.
neredeyse küme düşme oranı %80 kesin olan ama 4 büyükleri zorlayan anadolu takımı.
1998-2001 yılları arasında süper ligte oynamış futbol takımı.
tekrar küme düşecekler.
akşam fenerbahçe'yi yenmesi halinde %60 ihtimalle ligde kalacak, yenilmesi halinde %90 ihtimalle ligden düşecek takımdır.
Bomboş bir şehrin bomboş bir takımı.
Super lige yukselme yari final maçında evinde istanbulspor'a 4-2 mağlup olmuş köy takımı. Maç saati değiştirme konusunda sadece galatasaray'a sıkıntı çıkarmalarıyla ünlüdürler.
1- 2022-2023 sezonu itibariyle spor toto birinci ligde mücadele eden takım.

2- 2022-2023 sezonu itibariyle erzurum birinci amatör ligi c grubunda mücadele eden takım.
Hayatta başarılı olmasını istediğim kayıtsız şartsız tek futbol takımıdır.
Tüm deplasman maçlarına gidiyorum nerdeyse.
Pazar günü Bolu'da götümüz dondu.
3-1 yenildik.
Giderken, dönerken, ordayken yaptığımız masrafları hiç söylemiyorum, gerçi benim için çok önemli değil ama herkes benim kadar da şanslı değil.
Zeki Demirkubuzun Kader filminde bir replik var;
Herkesin inandığı bişey vardır bu amına koyduğumun dünyasında, benimki de sensin ne yapayım? Diyor.
Bizim olay da böyle bir şey.
Her mağlubiyetin sonunda küfür kıyamet çıkıyorum stattan, bir daha gelenin amına koyim diyorum,
Bakıyorum bir sonraki hafta yine tribündeyim..
2023-2024 sezonu itibariyle trendyol birinci ligde mücadele eden takım.