bugün

1968 yılında kurulmuş mavi beyaz renklere sahip takımımız. maçlarını genellikle karla kaplı zemin olan cemal gürsel stadı nda oynamaktadırlar.
birinci ligde yer aldığı zamanlarda * üç büyük takımdaki ünlü futbolcuları görmemizi sağlayan takım. *
türkiye'nin en zor deplasmanıydı. rakım farkı ve uzak mesafe yüzünden bütün takımlar zorlanırdı. lakin onlar da deplasmanda zorlanırlardı. renkli bir takımdı vesselam.
erzurum havaalanı nda yardım için afiş asan kulübümüz. *
eskişehirspor' u bu sezon attığı gollerle sırtlayan coşkun birdal' ın adını ilk duyurduğu takım.
maddi zorluklara rağmen ayakta durmayı başaran, kücükken deplasman maçlarına gittiğim, tribünlerinde en sempatik küfürlerle karşılaşacağınız büyük kulüp.
2. döneme bomba gibi başlamış anadolu klubü..2011 de süper lig de
takimi calistiran bir donemin efsane futbolcusu, besiktasin en yakisikli futbolcular listesinde ilk ucte bulunan ulvi guveneroglu takimdan gonderilmistir. lig lideri karabukspor'u 3-1 yendikten sonra artik ne olduysa!
ulvi guveneroglu'nun teknik direktorlukten istifa ettigi aciklanmisti lakin sayin baskanimiz yeni bir aciklama yaparak "maddi sikintilarin giderilmesine dair soz verdik" ve hoca devam demis. hayirlisi...
bir dönem gs' yi 1-0 yenmiş olan takım.

düzeltme: bunun neyini kötü oyluyorsun anlamadım. he belki gs taraftarısındır olabilir.burda hiçbir yorum yok sadece bilgi verdim. bu kadar da fanatikleşmeyin veya takım tutma seviyesini yerlerde süründürmeyin.

(bkz: internetspor com sitesindeki yorumlar)
ikinci lig takımı pendikspor'un fenerbahçe'yi elemesi tüm detaylarına kadar sözlükte irdelenirde, o dönemde gene bir ikinci lig takımı olan erzurumspor'un kupada cimbomu öptüğü maçın muhtemelen varlığını bile çoğu kişi hatırlamaz.

işte qtm dedikleri bu! işte sadece fenerbahçe'ye yönelik yapılan sistemli saldırının çıkış noktası bu!
bacak bacak üzerine poz veren hocasına , 30.000 ytl ceza vermesi ile medyaya yansıyan spor kulubu ..
''hakem düdügünün icindeki gagayı mikeyim''

gibi yaratıcı küfürleri bulan yaratıcı taraftara sahip güzel memleketimin güzel takımı.

(bkz: yaratıcı erzurumspor taraftarı)
birkaç sene önce hayrettin demirbaş teknik direktörlük yapıyordu bu takıma. sezon sonunda kulübün başkanı kendisine silah çekince başkanın ağzını burnunu kırmış, futbolcuları da peşine takıp kulüpten kaçırarak toplu firar vakası yaratmıştı.

ciddi anlamda şaka gibi olaylara sahne olan kulüptür...
vaktiyle* mario jardel'den tek maçta 5 gol yemiş takım, ayrıca çift başlı kartal bunların logosunda da bulunur.
birinci ligde oynadıkları son sezon* ligde bursaspor'u iç sahada 5-0 yenip aynı takıma deplasmanda 6-0 yenilmeleri de ayrı güldürü unsurudur. fıkra gibi bir camiamızdır, severdim ama...
birinci ligde iken erzurum'da o sezon oynanan ilk gece maçında etkili bir futbol ortaya koyarak fenerbahçe'ye 5-0 yenilen takım. ama erzincan'a en yakın süper lig takımı olduğu için severdik o yıllar sevinirdik erzurumspor'un galibiyetine o dönemler jardel'de abartmıştı zaten .
taraftarları dadaşlardan oluşmakta, daha önce duymadığınız küfürleri sarf edebilecek, erzurum'un naif klubu.
deplasmanlar öncesi atatürk üniversitesi öğretim üyelerinden yol parası toplayan takım. cemal polat takımı mahvedip gitmiştir.
ermenistan-türkiye maçı öncesi türkiye'ye gelen ermeni takımının futbolcularından robert arzumanyan ve harnic mkhiztanyan'ın türkiye'de üç büyüklerden başka tanıdıklarını, ismini duydukları tek takım.

yani bu adamlar diyor ki galatasaray, fenerbahçe, beşiktaş ve erzurumspor var türkiye'de. başka bilmeyiz biz.

vay anasını.
beş parasız, başkansız, hocasız maçlara çıkan futbolculara sahip yurdum takımı. takımın kalecisi ender altay, çankırı maçında forvet oynamıştır. umut çakır, ender altay, fatih tice, özkan şen erzurumlu olmayıp da takımı terketmeyen tecrübeli futbolculardır. diğer oyuncuların tamamı erzurumlu gençlerden oluşmaktadır. her maça banko mağlup olarak çıkmalarına rağmen önceki haftalarda sahasına ofspor ile berabere kalmış, bugün * ise deplasmanda ilk puanını pursaklarspordan almıştır. helal olsun futbolculara.
bugün sezonun * ilk galibiyetini kars deplasmanında almak üzereyken son saniyelerde yediği golle 2-2 berabere kalmış takımdır. bir de her maçta mutlaka kırmızı kart görme huyları devam etmektedir. *
beklenen olmuş ve koskoca dadaşlar diyarının takımı yok olmuştur. helal olsun bu topçulara, helal olsun para almadan oynayan bu yürekli insanlara.

http://www.erzurumajans.c...er_detay.asp?haberID=2548
yok olmuş takımdır. üst üste iki maça çıkmadığı için ligden ihraç edilecektir. gelecek yıl üçüncü lige çıkıp çıkmayacağı da muallaktır.
bir alt lige düşürülmesi kesinleşmiştir.

http://www.sporx.com/futbol/ligb/184629/