bugün

okuduğum haberler sonrası gönülden desteklediğim takımdır. biz karşıyakalıyız. herkesten farklıyız. düşenin, düşürülenin hep yanındayız, yanında olacağız. iyi günler görmesi ümit edilen takımdır.
futbolcuları bir ara ceplerinden harcama yaparak deplasman maçlarına gidiyordu. hepsinin alınlarından öpmek lazım o futbolcuların.
13 eylül'de kendi evinde iskenderunspor maçına çıkamayınca amatör lig'e düşen efsane futbol kulübü. çok yazık oldu.
--spoiler--
Parlak döneminde taraftar sayısı milyonlarlarla ifade edilirken, şimdi uçan kuşa borcundan dolayı kapısına kilit vurulan ve sahipsiz kalan Erzurumspor'a gönül verenlerin yüreği kan ağlıyor. Görüşlerine başvurduğumuz Büyük Erzurumspor Taraftarları Derneği (BESTDER) Başkanı Zafer Lömenler, "18 yıldır Erzurumspor'un tribün liderliğini yapmaktayız. Sahipsiz kalan takım, amatör kümeye düştü. Klüpten alacağı olanların mal varlıkları incelensin. Erzurum'un 7 milletvekili ayrıca Sağlık Bakanımız var. Ama hiçbiri Erzurumspor'a sahip olmadılar. Zengin iş adamları çıkıp da Erzurumluyum, dadaşım demesin. Dadaş olanları son kongremizde gördük 40 kişi geldi. Futbol Federasyonuna olan alacaklarından dolayı Diyarbakırspor'da maçlara çıkamıyordu. Fakat devlet 4 milyon liraya yakın borçlarını ödedi. Diyarbakırspor maça çıktı biz maçlara çıkamıyoruz. Diyarbakırspor'a gösterilen ilgi ve alakanın yüzde biri Erzurumspor'a gösterilmedi. Üvey evlat muamelesi görmekteyiz" dedi.
--spoiler--
edit: iskenderunspor değil, "yeni iskenderunspor" maçına çıkamayınca...
gerçekten de söylendiği gibi, "devlet bize bahmiyir"ci reziller kadar ilgi ve sevgi görmeyen takım. bu hale getirenler utansın.

büyükşehir belediyespor olarak üst liglerde mücadele ettiğini görürüz umarım. ha asla bir "erzurumspor" güzelliği olmayacak, o ayrı...
yalnız ve güzel memlektimin takımı. can yakan bir son ile vedasını sunmuştur taraftara.
2000'den sonra borç sarmalının içine düşen ve giderek azalan ilgi sonucu amatörlük olan kulüptür. bunda en büyük pay erzurumspor'un 1. ligde oynadığı 1998-2001 arasında başkanlığını yapan ve o dönemde birçok hatalı transfer yapan cemal polat'ındır. ondan sonraki yöneticilerin becerisizliği ve siyasi destekten mahrum olması bu sonu getirdi. kusura bakmayın ama erzurumspor'un sonunu getiren 3 yıllık 1. lig * macerasıdır. takım bu ligin ağırlığını kaldıramadı. bunu ligdeki sıralamaları * ve 1. ligden düşüşten 2 sezon sonra bank asya'dan da düşüşü doğrular.
29 ocak 1968'de kuruluşu tasdik edilen şehir kulübüdür. kurulduğu yıl liglere alınma başvurusu kabul edilmediği için ilk yılını özel maçlar yaparak geçirdi. 1969-70 sezonunda ise dönemin başbakanı süleyman demirel'in oluruyla profesyonel lige alındı. ilk oynadığı lig, 3. lig kırmızı gruptur ve ilk sezonunda ligi 11. sırada bitirdi.

ilk ciddi başarısını, o yıllarda fırtına gibi esen didi'nin fenerbahçesini hazırlık maçında 3-0 yenerek aldı. 1972-73 sezonunun başındaki bu maç, adeta o sezon kırılacak rekorun da habercisi gibiydi. o sezon 24 maçta 17 galibiyet, 7 de beraberlik alarak namağlup şampiyon oldu.

en son mali sıkıntılar nedeniyle maçlara çıkamaması üzerine tekrar 3. lige düşürülen takım, bu sezon (2010-2011) ilk maçı olan kahramanmaraşspor maçına mali yetersizlik nedeniyle çıkamadı. ligin ikinci haftasında 13 eylül'de kendi evinde oynaması gereken iskenderunspor maçına da yine mali problemler nedeniyle çıkamayınca amatör lige düşürüldü.
erzurum'a has kültürlerden biri olan erzurumspor'un trajik durumu tüm sporseverleri üzmekte.
bugün şayet bir yardım kampanyası başlatılsa erzurumla hiç alakam olmamasına rağmen gücümün yettiğince katkıda bulunurum.
lakin bursa'da yaklaşık 500.000 erzurumlu var, istanbul, izmir, ankara keza öyle.
insan kendi kültürüne, kendi değerlerine neden sahip çıkmaz?
böyle bir kent. bir türkiye devi olması gerekirken ne halde.
hiç mi bu şehrin dinamikleri yok. bu kadar mı aciz bu insanlar. erzurumspor diye bir takım süper lig de mücadele etse o deplasmandan puan almak ne kadar zor olur bir düşünsenize. ki zaten bunu vakti zamanında yaşamıştık.
batmış diyolla...
dün okumuştum bu satırlarda...

bugün tesadüf erzurumlu bir arkadaşımın işyerine uğramıştım. çay içerken sordum.
"hacı ne iş bu erzurumspor, taklaya gelmiş..."
şu cevabı verdi.
"ya ne olacaktı. iyi oldu"...

şaşırdım ve kızdım kendisine. "ulan insan kendi memleketinin takımına sahip çıkmaz mı" diye sorunca şu cevabı aldım...

"yardım yapmaz mıyız? hepimiz yaptık yardım. hem de fazlası ile. ama sorarım sana bir takımın hazırlık kampında antalya'da 400 kişi olur mu?"

adamlar 400 kişi kampa gitmiş.
yuh anasını sayın seyirciler...

tabii haliyle bu durum isanbul'daki, bursa'daki, diğer batıdaki erzurumluların tepkisine neden olmuş.
neticede artık erzurumspor için yardım talep edildiğinde diasporadaki erzurumlular dirsek çevirir olmuş.

paskalya adası yerlileri gibi, erzurumlular da kendi kendilerini bitirmiş yani.

"insan insanın kurdudur" demişer ya aynı o hesap işte...
erzurumspor un bu durumunu takımına sahip çıkmayan taraftarlara sormak lazım öncelikle. neden hala paralı başkanların devrinin bittiğini anlamıyorlar?
Bir vergi cezası da bunlara gelmiş. Bunlar kimin tarafında len?

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/25381420.asp
görsel

Ödüllü fotoğraflara konu olan takımdır.
birkaç seneye süper lige çıkarlar...
devre arası kıtlama çay içip içmediklerini merak ettiğim takım.
Umarım süper lige çıkamaz evetçi olduğu için.
Faşist federasyonun desteğiyle takımımız amedsporu eleyen takım.

Hak yiyen ..k yermiş, evet.
bu ülkeye yararından çok zararı olan iki şehirin takımları eşleşmiş kazanan da bu takım olmuştur. biri pkk da diğeri çok mu iyi sanki? 2007 referandumunda %90 evet oyu verdi bu şehir. bunu yaparken en vatansever onlardı. sonuç: darbe oldu. peki erzurumlu şapkasını önüne koyup düşündü mü? hayır. 10 sene sonraki referandumda yine vatanını en çok seven şehir tiltiyle eveti bastılar. kusura bakmayın da pkk ve erzurum arasında fark yok benim gözümde. biri bilinçli şekilde sizi hedef alırken diğeri çomarlığında boğulduğu için geleceğinizi peşkeş çekmekte beis görmüyor. umarım finalde tokatlarlar bunları. başka bir çomar şehir takımına razıyım.
Galatasaray'ı en efsane olduğu önemde türkiye kupasından elemişliği olan takımdır. Sivaslı biri olarak memleketimin belediye takımının eleyemediği diyarbakır'ın değil pkknın takımı olan amedi elemişler.
Tff 1. lig'in yeni takımı.
(bkz: büyükşehir belediye erzurumspor)
Vodafone arenada gumushanespor ile mac yapmis olan anadolu takimi. Erzurumdan 13 bin kisinin geldigi soyleniyor sirf bu mac icin. Tutkulu bir taraftara sahip anlasilan.
kesinlike süperligde olmalı islam şuuruyla dolan taşan erzurum insanına yakışır.
nobrenin yerine weboyu düşünen takım.

http://www.hurriyet.com.t...0502571&utm_term=post
Var olsun dadaşlar. Süper ligde yolları açık olsun.
1968 yılında kurulmuş olup ödeyemediği borçlarından dolayı 2015 yılında fiilen kapanmıştır.
süper lig'e yükselen takım için: (bkz: büyükşehir belediye erzurumspor)