bugün

açıkcası üzüntüden ağlayan erkeği hayatımda sadece 4 defa gördüm. gece ağladığını net bir şekilde anladığım bir sürü vaka var. ama sinirden ağlayanlar hepsinden beter, bir erkek yerlere yatarak ağlar mı, yerleri yumruklaya yumruklaya bile ağlar.

edit: eklemeyi unuttum. kadınların acayip merhametli olmasını sağlar. normalde bir kız arkadaşım ağlayınca kafasına tekme bile atabilirim. ama erkek bir arkadaşım ağladığı zaman durum tersine dönüyor, anaçlık basıyor resmen. özellikle yakın olduğum biriyse durum felaket. önce teselli etmeye çalışırım yapamazsam oturur bende ağlarım. (tecrübeyle sabittir. )
Duyguların erkeği kadını olur mu bilmiyorum ama gözlemlediğim kadarıyla kadınlar ağlamak istediğinde daha özgür. Erkeklerse daha yalnız duyguları ifade etme konusunda. Belki kendi güzel kadınlarını bekliyorlar ifade edebilmek için, güvenmek için, paylaşmak için.

"Smile, and the world smiles with you. Cry, and you cry alone"
-Oldboy
yaralar vardır.. ruhu cüzam gibi yavaş yavaş kemiren yaralar. bir noktadan sonra damla damla tüketen yaralar... hapşırmak gibidir, geldi mi tutamazsın... var öyle yaralar...
Benim minnoşum da çok hislidir ve kolayca ağlar. Yerim onu ben.
Ağlamamaya çalışma, kimseye göstermeme gayretleri ile gerçekleşir.

Gözyaşından çok boğazında düğüm olur.

Zordur be erkeğin ağlaması, derdine ağlarken dik durmaya çalışmaktır.
Ya sevgilisi ya annesi yada kızı yüzündendir.
naif, kırılgan, sevimli, cici ve babet çorabı giyen erkektir..

en çok o erkek sevilmelidir, herkes onu beğenmeli, herkes onu onaylamalıdır..

siz kadınları bilemem de, başka bir erkek için cinayet sebebidir bu cici oğlan tanımı..

ha bu arada canı yanarsa ağlayacak tabii robot mu erkek bey? yöö değil..
Bu konu hakkinda o kadar doluyum ki anlatamam.

Bir erkek eger agliyorsa veya aglamamak icin gozyaslarini goz kapaklarini kapatarak tutmaya calisiyorsa o erkek ic dunyasinda yikintiyi yasamistir.

Eger o erkek hatununu kaybettigi icin agliyorsa o hatunu bir daha hicbir erkek oyle sevemez.
Erkek agliyorsa eger icindeki cocuk ruh, oyuncagini kaybetmiscesine disari cikmistir resmen.

Aglatmayin lan bizi.
Erkekler hatunlar yuzunden aglamasin anasini satayim.
Oyle erkekleri uzmeyin lan.
Uzmeyin.
bu durum beni öyle üzer ki, asla dayanamadığım birşeydir. erkeği ağlatacak sebep çok büyük sebepler olmalı, bir kadın yaşasa kahrolur belki. bunu göz önüne alınca, erkeğin gücünün önünde bir kez daha diz çökmek istiyor insan.
sahte olamaz. kadın ota boka zırlayabilir.
sulugöz olmayanları tenzih ederim..
erkeğin gözyaşı daha değerlidir bu yüzden.
Erkeğin ağlaması için illa ki gözyaşı mı gerekli.
Gayet normal, sağlıklı bir eylemdir. Kadınlar inanılmaz derecede erkeklere nefes alacak alan bırakmıyorlar resmen, ağlamayı bile tekellerine almak istiyorlar. Yok ya, ezikiz ama o kadar da değil.
Sahte olamaz.
çok tatliştir.. erkek dediğin duygusal olur.. yirim yer.
Gercekten zor olan bi durumdur. Hani erkek aglamaz ama aslinda en kolay olan aglamaktir salivermektir kendini, rahatlarsin aglarsan.

Erkek yine de kendine yediremez aglamayi acisiyla savasmayi tercih eder ayakta durmaya calisir zor olani secer ve bu aciyi yener. erkekle kadinin sanirim en buyuk farki budur.

Ben 21 yillik yasamimda uc kez agladim ilk ikisi icin elimden bir sey gelemezdi, aglamamam yitip gidenlerim icin gerekliydi cunku. Onlara bir saygiydi belki de aglamak, onlara olan sevgimin yuceligiydi, kuş olup gittiler bu dunyadan ruhlari şad olsun.

Digeri icin aglamamin bi geregi yoktu sanirim simdi dusundum de beni birakip giden bana bir kez bile deger vermemis benim yillarimi harcamis olan bi kadin icin agladim hem de hungur hungur. Korktum o aciyi yenemem baska turlu diye. Cok sevmistim hic sevmemisti ölüm gibi bisey sanmistim bunu da. Bir gram umrunda olmadigim kisi icin agladim ya dusunuyorum da ölenlerimize saygisizlikmis gibi geliyor bu. bos bir sey icin aglamis olmak onlara karsi mahcup hissettiriyor.

Erkekler de aglar hem de sahiden aglar. Ve agliyorsa harbiden kiyametimsi bir durum vardir ortada. Tanri kimseye bu durumlari yasatmasin.
Benim karşıma çıkan adamın ağlama sebebi yalanmış. Yeminler etti ağlayarak ama daha ağır şeyler yaptı. Bence ağlamaları sadece o anlık bişey. Gerçekten ağlasa şayet yıllarca taşır o günki yükü. Bir kadın neye niye ağladığını bilir ve yıllarda geçse o zaman aklına geldiğinde içi sızlar ama er kişide bu böyle değil anlık refleks o an ağladı bitti. Aynı hatayı yaparken aklına dahi gelmez o gün.
(bkz: ağlamayan gözden sakının)
(bkz: timsah gözyaşları)
sexydir...

bir de verirse...

ne sikilir be, offf...
Aslında doğal olandır ama bizim bu sosyal rol modeli kavramlarımız insanları hep "olması gerektiği(!)" gibi davranmaya zorlamıştır.

Bir nevi mahalle baskısı.

"Erkekler ağlamaz!"
"erkek adam ağlar mı?"

Neden??
Güçlü olmak
Neden? Doğal bir eyleme neden bu yakıştırılmıyor?
%#[€+=•

Sırf bu birnevi deşarjı yaşayamadıkları için aleni, kıyı köşelerde, gecelerde, yalnızlık onlara arkadaş oluyor. Paylaşıyorlar.
Tabiki istisnalar vardır.
Ama onlar da yine abartamazlar. Malum rol model-sosyal baskı.

Mimist gördü mü ağlayan erkek?
Evet, babam...
Benim için ağladı.
Ben mezun olurken bana sımsıkı sarılıp gururdan ağladı.
Sildim gözyaşlarını, öptüm yanaklarından kokusunu içime çekerek.
O da benimkini sildi.

Duyguyu hissetmek, hissettirdikleri çok başka. Bunun cinsiyeti olmaz
Olmamalı!
Tüm kızlar sevgililerinden ayrılınca hep kendilerinin üzüldügünü erkeklerin alemlere aktığıni düşünüyor . ilginç. Tamamen şehir efsanesi . Adam içerken ağlıyor ortalık duman altı oluyor .
Erkekler ağlamaz dünyanın en büyük yalanıdır.Kızlar gibi iki haftada bir ağlamasakta biz de insanız abi.
Yakını vefat etmiştir. Yahut çok yalnız kalmıştır.
Çok insani bir duygudur ağlamak. Bunun kadını erkeği yoktur. Ama, erkeklere böyle bir yük bindirilmiş anlayamıyorum. Ne demek" erkeklerle ağlamaz. "
Manitosunun yanında ağlıyosa çekilecek çile değildir.