bugün

hatun hem para kazanacak hem de yarım gün çalışıp bunun yanında yılda 3-4 ay tatil yapıp yavrularına da rahatça bakacak düşüncesinden yola çıkılarak girişilen eylem. bu sebepten eğitim fakültelerinin kafeteryaları ve kampüsleri genelde dolu olur.
mühendislik ve eğitim fakültelerinin yanyana olma sebebi. *
hatun dershane öğretmeniyse değil çocuğa bakmak, çocuk yapacak vakit bulamamakla sonuçlanması muhtemel olacağından tüm öğretmenleri kapsamaması gereken arama kriteri.
kesinlikle göz ardı edilemeyeck gerçek. o kadar ki anaokulu veya ilkokul öğretmenleri, çocuk gelişiminde önemli rol oynadığı için ön tercihlerdir bu grupta.
öğretmen olmazsa ik da çalışan kadınlarda, insan ilişkiler ve hayata biraz daha pozitif bakabilme yetileri sayesinde tercih edilmektedir.
ama sonuçta bir nevi kısmettir.
(bkz: sözlük bana öğretmen bul lan allahsız)
- evlenelim mi nurcan
+ olur ama kimya okuyorum ben
- nası ya kimya öğretmenliği değil mi
+ formasyon alırım ama, örtmen olurum
- oldu o zaman
erkeklerin egolarını garanti altına alma isteklerinin bir ürünüdür, eşlerinin kendilerinden daha iyi bir kariyer yapma düşüncesine tahammülleri olmadığındandır ki eşlerini genelde yükselme ve kariyer şansının pek olmadığı ,mütevazi meslek öğretmenliği icra edenlerden seçerler.
istihkaktır.
kesin annelerinin basının altından cıkıyordur.*
öğretmen erkekleri feci gıcık eden olay... zira piposu kırık 'düz' memur, mekanik zihniyetli 'mühendis', yandan rütbeli astsubay vs. envai meslek erbabı gözümüzden dahi sakındığımız hanım meslektaşlarımıza; 'kariyer aracı', 'geniş ve boş zamanlı * hizmetçi', 'maaş yumurtlayan tavuk', 'oku(n)muş anne' vs. envai materyalist yaklaşımlarla sürüm sürüm yaklaşmakta, 'tez zamnda pipon kırılsın, e mi' *, demeye bu vesile ile vesile olmaktadırlar *... 'e hani 'dünya vizyonunda-algılamasında denklik', hani 'akademik uyum ve anlayış' demek revadır bu er kişilere 'aldanan' nadanımsı öğretmen hanımlara *... *
tip not: * * *
(bkz: bulamaması)

(bkz: sözlük bana öğretmen bul laağğyn)
Öğretmen eşini boşayıp, yeniden bir öğretmenle evlenen bir arkadaşıma göre, bu tercihde bulunma sebebi, evlenerek görevinden istifa eden öğretmenlerin boşanma durumunda göreve iadelerini kolaylıkla yapılabilmesi ve erkeğin nafaka ödeme yükümlülüğünden sıyrılabilme avantajıdır.
Oportünistlik olarak adlandırılan aktivasyondur fakan burada merak konusu öğretmen eşin tayinlerinin nereye olacağıdır...
ev işlerini hatuna kitleme amaçlı yapılan eylem. türk erkeği zekidir, ama çalışmaz.