bugün

ergenlerin yaşadığı, atlatması bir hayli zor olan duygu durum bozukluğudur.
dsm'de yer alamayan duygu durum bozukluğu olmalı.
erkekse kapıları duvarları yumrukladığında kendini sinirli göstermek ister.
kızsa annesine gıcık olmuştur herşeyden şikayet eder.

erkek bira içtiğini ya da bi kızı öptüğünü anlatırken böbürlenir.
kız makyaj yaptığı için kendini havalı hisseder..
yaşanmışlardan örnek verecek olursak, rakı sofrasında 45 yaş üstü tanıdıklarla tam 3 saat varoluşçuluk üzerine tartışmak ve buna rağmen ergenus damgası yemektir. ama bazen durur, düşünürüm bana hakkaten haksızlık ettiklerini.
- hacı geçen sahil kenarındayım bira içiyoruz arkadaşlarla. ordan bizim osman hoca geldi.
+ hangi osman hoca?
- hangisi olacak olm bizim osman hoca.
+ ne işi varmış lan onun orda.
- yazlığı varmış. neyse bu geldi baktı elimde bira "lan" dedi "terbiyesiz" dedi "karşımda içmeye utanmıyon mu?" dedi.
+ ee?
- ben de sana mı soracam burda patron yok tatil yöresi burası dedim. sonra millet bizim osman'dan yaka silkmiş ben artistlik yapınca popülerliğim bir arttı ki anlatamam sana. neyse 10 dkka sonra bi kız geldi ama gör kızı taş gibi. neyse "sen ali'sin di mi? osman hoca'ya posta koyan" dedi. ben tabi hemen siklemez havalara girdim, kızlar sever hani böyle şeyleri, evet benim dedim sadece o kadar. neyse bu tekrar ben de aysun, elini uzattı.
+ aysunlar da genelde güzel olur.
- neyse ben elni tuttum direk gözlerine baktım, memnun oldum dedim. tabii o arada aramızda bir elektriklenme oldu numaralarımızı aldık fln.
+ ee abi sonra.
- ondan sonra tatilin sonuna kadar o ıssız senin bu kayalık benim yiyiştik.
+ vayy beeee

bu diyalogdaki 2 gencin sahip olduğu sendromdur. ayrıca bu sendromun yan etkilerinden birisi sınırsız hayal gücüdür.
özellikle facebook'ta bir şeyler kanıtlama derdindelerdir. sürekli bir şeyler paylaşır, birilerine laf sokmaya çalışırlar. sanal modaya uygun ilginç fotoğraflar çektirirler. arkadaşlarının yarısı kardeşlerde eklidir. fotoğrafları şoplayıp dururlar. hayattan bıkanlardır.

he bir de hiç hoşlanmadığı halde metal dinleyenler de mevcuttur. halbuki içlerinde rap aşkı, arap şükrü sevgisi vardır. ama rock n coke gibi msn adresleri de alırlar. emo olurlar, gotik olurlar, siyahlar içinde ya da pembeler içinde gezerler. hayattan bıkarlar, aşk acısının dibine vururlar. kavgayı, küfürü üstünlük sanırlar.

tez zamanda atlatırlar umarız.