bugün

Aldığım krediden arttıra arttıra iki yılda biriktirdiğim 2.000 lira civarı bir param vardı. Erasmusa gidersem ne kadar oluyor biliyor musunuz o para?

235 euro...

https://images.app.goo.gl/8b6st5nMh3gdBfEe8
Kazanıp gitmedim pişman da değilim. Günümüzde eğitim için yapılanı pek yok. Yüksek lisansı yurt dışında yapmak çok daha mantikli cv acısından.
Bunu yapan kadını da herifi de almayın benden demesi.

Bunu yapanlar omo reklamlarında oynayıp kirlenmek güzeldir de der.
Erasmus a giden erkek ve kızdan hayır gelmez. Orada david lerle mark larla grup yapan kızlardan hayır beklemeyin. Eğitimin dışında her bok yeniyor erasmus bahane sadece. Sevgiliniz erasmus icin polonyaya italyaya gidiyorsa gecmis olsun orada 3 5 kaçamak yaparak yanınıza gelecektir. Eskisi gibi dönecegini hiç beklemeyin beyler.
Yıllar öncesinde hep hayalimdi.. Neyse hayal olarak kalması daha cazip şuan düşününce.
Zamanında 1 yıl olarak yaptigimdir. Efendim şimdi covid falan varken hiç zevki olmaz eğer daha mezun olmanıza varsa su soralar düşünmeyin böyle şeyler. Şunu da bilin ki eğer doğru bir şehri ve ülkeyi tercih ettiyseniz belki de hayatınızın en güzel günlerini yasayacaksinizdir. Ben döndükten sonra 4 yıl geçti hala o günlerimi ariyorum. Hele ki iş hayatina atildiginizda ogrenciligin ve erasmusun değerini çok çok daha iyi anlarsınız.
Kız iseniz gitmeyin, xvideos da türkler olarak rezil oluyoruz.
Bir kızın kendini tanıması için en iyi fırsattır. Ufuk açar.
Mesela Benim kız kardeşim erasmusa gitmeden önce biriyle çıkıyordu. Kaç defa uyardım. Bu çocuk sana göre değil diye. Dinlemedi.
Fakat Erasmus'a gidip gelince kendisi bıraktı çocuğu. Artık daha olgun düşünebiliyor.
Özelikle kızların katılması gereken bir seyahat programı.
Okulu bir dönem uzatmaya neden olmasa tadından yenmeyecek olay. Sosyalleşilir mi gayet tabii o ülkenin insanıyla olmasa da diğer erasmus öğrencileriyle sosyalleşilebilir. ingilizce gelişir mi ingiltereye gidilmiyorsa çok bir şey beklenmemeli. CV'de bir işe yarar mı çok da olmasa yarar.

En son bir öğrenci erasmusla gittiği italyada kaybolup almaya'da iltica etmişti. başka bir haber ise erasmus nedeniyle toplam 1 miylon bebeğin doğmasına vesile olunduğu okumuştum. Hakikaten ilginç.
Düşüyor mu kız öyle ?.
Bizim Türk milleti bunu da yine seks turizmi olarak algılıyor.
Ukrayna'ya gider seks için, Rusya'ya gider seks için, Tayland'a gider seks için.

Açlıktan ötürü.
Ben de başvurmayı düşünüyorum.umarım dilde zorlanmam.
Erasmus programı ve Avrupa Birliği projeleri, öğrencilerin ve genç profesyonellerin yurtdışında eğitim ve gönüllülük yapmaları için benzersiz fırsatlar sunar.

iyi değerlendiren arkadaşlarım şuan londrada hayatını kurdu yaşıyor.
https://yurtdisibileti.com/avrupa-birligi-projeleri/
Ben gitsem var ya ooofff neyse.