bugün

Doktor Nazımın izmir günleri yoğun geçiyordu.
"Tütüncü Yakub Ağa" olarak tanınmanın avantajlarını sonuna kadar kullandı. Elini bir o yana bir bu yana salladığı tespihiyle askerlerin arasına rahatça giriyordu.Mutlaka yanına bir zabit alıyor, onlarla saatlerce uzun uzn konuşuyordu.

EFENDi/ SONER YALÇIN *
polisler için kullandığı ve gençlerin tercih etmeyeceği tarzdaki kelimelerden orta yaşa doğru ilerlediği anlaşılıyordu.
Siz ali fuat paşa bursa da sahte bir hoca yakalamışsınız doğru mu?
(bkz: cumhuriyet ikinci kitap)
(bkz: turgut özakman)
dahası, gördüğü her şey hakkında kapsamlı kayıtlar tuttu.
Kurt hemen içeri dalmış ve büyükanneyi yemiş.
Şimdiyse ona karsi hicbir şey hissetmediğim icin gayet rahatim.
sizin ve öğrencilerinizin bulunmak isteyeceği..
Ama evlendikten sonra içkiyi bırakmıştı.
"Ferhat, Tonguç'un yanında bir kadın gördüğünü söylüyor. " Bu ne lan, hiç etkileyici değil.
Çünkü o zaman kendi istediğimi değil, benden istenileni yapmaya mecbur olacağım...asla..asla...
ama kendi kendine de o saatin bir gün gelip gelmeyeceğini sormaya başlıyordu.
içeri girdi.
üzerinde bir mevsimin yükü vardı.
uzandı kanepeye.
elindeki sigarasını uzattı.
Velhasıl dünya da bir cennet inşa edersen, ölümle cennete yatay geçiş yaparsın.
(bkz: ruhi mücerret)
Öte yandan onların yalanından durmak, cüzzamlılarla konuşmak ve pazarlık etmek dayanabileceğim bir şey değil.
acaba BC üyelerinden hangisi altınları bilime tercih etmiş ve Akeldan ın sırrını söylememesi gereken kisilerle paylaşmıştı?
Özgürlük.
cana sitem edersen et, senden sitem de gelse değer.
''buna göre; sosyal güvencesi olmayanlardan başlanmak üzere tüm vatandaşlar prim ödeme açısından beş gruba ayrılacaktır.''
(bkz: hemşirelikte yönetim)
Ona ne kadar çok mektup gönderirse, içindeki ateşin korları o kadar canlanıyordu, ama annesine karşı duyduğu hınç da içini daha fazla ısıtıyordu. (bkz: kırmızı pazartesi)
Germiyan Beyi Süleyman Şah oğlu Yakub Bey'i huzuruna çağırdı.
hangi yüz şeytanın yüzünden daha korkunç daha çirkin olabilir..?
kimliği paslanıyor eski bir anarşistin.
Kadın nico ya sarılıp " ah , benim canım oğlum ! " dedi.
--spoiler--
Mü’minlerden özür sahibi olmaksızın (cihattan geri kalıp) oturanlarla, Allah yolunda mallarıyla, canlarıyla cihad edenler eşit olamazlar Allah, mallarıyla, canlarıyla cihad edenleri, derece itibariyle, cihattan geri kalanlardan üstün kılmıştırGerçi Allah (mü’minlerin) hepsine de en güzel olanı (cenneti) vadetmiştir Ama mücahitleri büyük bir mükafat ile, kendi katından dereceler, bağışlanma ve rahmet ile cihattan geri kalanlara üstün kılmıştır Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.
--spoiler--

edit: olm kendimi kötü hissediyorum uplamayın şu başlığı. hep eksiklerim çıkıyor la.
küçük bok parçalarını andıran yapay insanlar.