bugün

içten ve samimi Tevbe etmeden ölmenin tüm şekli..
ilk önce düşme nedeniyle ölmek diyecektim ama bence en acısı, biri tarafından -kasıtlı ya da değil- öldürülmek. Birinin hız yapmasından dolayı veyahut size kafayı takmasından dolayı veyahut paranıza göz dikmesinden dolayı veya sırf kadın olmanızdan dolayı. Biri tarafından öldürülmek fikri yanma, suda boğulma fikirlerinden bile daha korkunç.
imansız bir şekilde ölmek, benden uzak olsun. Ya Rabbim sen beni ve af dileyenleri af eyle.
Boğulmak.
Tecavüz Edilerek.
acı ve ızdıraplar içinde kıvranarak ölmektir.
bir yere sıkışarak ölmek. testere 5'in son sahnesi gibi bir ölüm. aman aman.
bir yerde sıkışık kalıp ölmek. entryi girerken nefesim daraldı.
Genelde herkes gibi bende boğularak, yanarak veya enkaz altında kalarak ölmekten korkarım. En güzel ölüm cenk meydanında kahpe bir kurşunla gerçekleşen ölümdür. Son madalyanı da takar gidersin bu fani dünyadan.
Sanırım uzun süre acı veren her türlü ölüm şekli. Bir yerim küçücük çizilse bile kıyameti koparan ben köşede oturup acı çekerek ölmeye katlanamam öleceksem pat diye birden gideyim.
(bkz: trafik kazası) her gün 4 - 5 kere karşılaşıyorum.

kamu spotu: motorlu arkadaşlara dikkat edin. birden şerit değiştirmeyin.
kesici aletlerle olanından.
boğulmak amk. ananı sikeyim stres oldum düşünüce.
Kirli iç çamaşırlarıyla ölmek. Anneciğim derdi hep “oğlum iç çamaşırlarını sık sık değiştir. Kaza var bela var” diye.
Kaderden kaçılmaz.
Yanarak ve işkence edilerek tabi ki de.
Yanmak. Fiziksel olarak.
Nefessiz kalarak ya da yangında ölmek. Çok sıkıntı bir durum. Bir tane daha var ki düşman başına bile gelmesin foseptik çukuruna dikine düşüp çıkamadan boğulmak of Allah korusun herkesi.
Hastalanarak ölmek. Boğulurken veya kesici aletle öldürülürken iki - üç dakikada olup bitecektir her şey.

Ama kötü bir hastalığa yakalanırsan yakında öleceğini bilerek yaşayacaksın. Sürekli iyileşme umudu seninle dalga geçecek. En sevdiklerini düşünüp daha da dibe batacaksın. Bunları yaşayacağım varsa eğer bir anda ölmeyi yeğlerim.
depremde enkazın altında kalarak yavaş yavaş ölmek.
Yabani hayvan saldırısı.
bir kabile liderinin " olene kadar mokako!" emriyle oldurulmek.
allah ölümün bile hayırlısını versin. amin...
Yanarak ölmek. Parmağın yansa dayanamıyorsun bi de bunun öldürücü seviyede olduğunu düşün. Uff..
Ölümün her şekli korkutucu. Ama öldüğüm anı sevdiğim insanların görmesi beni en korkutanı. Ben gittikten sonra o travma ile yaşamaları çok zor olur.