bugün

hollywood ayarında istanbul da çekilmiş müthiş bir film. the net 2.0. ezel akay yönetiminde, demet akbağ, şebnem dönmez, halit ergenç... ilk defa hollywood a girdiğimizin filmi. kesinlikle tavsiye olunur.

http://www.imdb.com/title/tt0449077/combined.
mustafa hakkında herşey güzel bi film olarak hafızamdadır.
(bkz: kahpe bizans)
(bkz: gora)
Tatar Ramazan
Hababam sınıfı
Canım kardeşim
Züğürt aga
Kibar Feyzo
Eşkiya
Selvi boylum al yazmalım
Nefes
Babam ve oğlum
Köyden indim şehre
(bkz: new york ta beş minare)
(bkz: masumiyet)
(bkz: gemide)
(bkz: barda)
(bkz: tabutta rövaşata)
yilmaz guney sinemasini unutan-izlemeyen- bilmeyen kusagin siralamalariyla dolu ankettir.
siralanan filmler tum zamanlar degil de genellikle son 5-10 yilin filmleridir hababam sinifi haric...
sevmek zamani ni, uc arkadas i , aci , agit ,seyyit han i , susuz yaz i , acı hayat i, kirik bir ask hikayesi ni ,
anayurt oteli ni, gelin ,dugun , ve daha bir suru unuttugunuz guzel filmleri hatirlatmak istedim.
suru yu unutmusum. affet umut , sen de yol ...
başka dilde aşk
search not found.
al yazmalım.
pardon
nefes
sonsuz.
selvi boylum al yazmalım.
babam ve oğlum.
eşkiya.
beyaz melek.
nefes.
fatmagül'ün suçu ne?
oscar genelde popüler kültüre hitab etse de, arada kaliteli seçimler de yaptığını varsayarak;

'pandora nın kutusu', 'mine', 'ölü bir deniz', 'kırık bir aşk hikayesi', 'gece, melek ve bizim çocuklar'
(bkz: ağır roman)
eşkıya
babam ve oğlum
mustafa hakkında herşey
veda
ağır romanı tek geçerim.
canım kardeşim
tabutta rövaşata
gökten üç elma düştü
uçurtmayı vurmasınlar
musallat.
kaybedenler kulübü ve incir reçeli dir.
(bkz: tarkan mars ın kılıcı)

ciddi olarak ise,

(bkz: davaro)

(bkz: kibar feyzo)

(bkz: züğürt ağa)
(bkz: pardon)
masumiyet,eşkıya,babam ve oğlum,gemide filmleridir.Böyle filmler çekildikten sonra ben türk sinemasını sevmiyorum,türk sinemasına gitmem demek de, bu filmlere hakaret gibi geliyor.Kendimizi bu kadar küçük görmeyelim.Her geçen gün daha iyi filmler yapmaya başlıyoruz,bunu unutmayalım.
(bkz: düttürü dünya)
selvi boylum al yazmalım.