bugün

- evet şimdi aziz yıldırım' a bağlanıyoruz.
+ bağlanalım.

- alo. evet buyrun aziz bey. hıhı. tamam. oldu teşekkürler.

-çrink- *
- evet aziz yıldırım' ın teklifi tam 5 milyon dolaaaarrr.
+ iyi para ama kutuma da gidebilirim.
- evet soruyorum soruyu. var mısın yok musun?
+ aziz bey' e çok teşekkür ediyorum. varım.
- varım diyoooorrr!!!
http://www.ligtv.com.tr/D...lt.aspx?r=1&hid=39235

galiba bu sefer ciddiler.
bu sezonun ilk bombasının fenerbahçe tarafından patlatılmasıdır. ilktir. fakat fenerbahçe açısından son olacağını sanmam ve istemem de.
(bkz: çünkü fenerbahçeliyiz)
galatasaraya fetocu diye bok atan fenerlilerin ne yapacağını düşündüren transferdir. eğer gelirse seneye ilk derbi öncesi çıkar kutlu doğum haftasından bahseder, luganoyu alır makrube yemeye götürür. emrenin cemaatten olduğuna inanmayanlar için emrenin bıyıklarına* bakmasını istiyorum...
bir futbolcunun avrupa'da da bir sikim yapamadıktan sonra götüne baka baka yurda dönmesidir. hakan şükür'e de zamanında fenerbahçe ne paralar teklif etmişti, şimdi daha iyi anlaşılacaktır onun değeri eminim. emre'de tanju çolak familyasına katılmıştır ayrıca hayırlı olsun.
aziz yıldırım ın stiline uymayan transfer.*
zamaninda turkiye'ye donersem galatasaray'dan baska takimda oynamam demisti. o zamanlar interdeydi ve ben o'na hayrandim. oradan biliyorum. cocuktuk iste salaktik ne yaparsin...
emre profesyonelim falan diyerek geyik çeviricek ve para için fener e geldiğini inkar edecektir. bu tamamen hikaye adam para için geçmişte nasıl inter e gitmişse bugünde fener e gelir şaşırmadım. bir galatasaraylı olarak bu olaya kızmak yerine üzüldüm emre gibi kaliteli bir futbolcu fenerbahçede harcanarak yok olacak. son 10 yıldır fenerbahçeye gelen yerli oyuncuların kaderinde olduğu gibi çok para alan yabancı oyuncuların gölgesinde ezilecek ve bir kaç sene sonra oyun kalitesi düşerek aldığı paraları ile beraber başka bir takıma postalanacak.
yıllar önce "Elimden geldiği kadar profesyonel davranmaya çalışıyorum. Eğer Türkiye'ye dönme kararı veririm ve Galatasaray Kulübü beni istemezse ben o zaman Fenerbahçe'ye gitmeyi düşünürüm. Ama Galatasaray formasını her zaman giymek isterim. Benim ile Galatasaray arasında para konusunda bir sorun olmaz. Ben maddi konulardaki sıkıntıları aşmış durumdayım. Türkiye'ye döndüğümde öncelik Galatasaray'ındır olmazsa diğer teklifleri değerlendiririm. Sezon başında Fenerbahçe bana Türkiye standartlarının üzerinde bir teklif yapmıştı." demiş lakin bir bir laflarını yutup, yılda alacağı 3.5 milyon euroya,5 milyon euro bonservis bedeli uğruna bütün galatasaraylıların duyduğu sevgiyi yitirmiştir. hoş bana ver o parayı ben napardım düşünmek bile istemiyorum ama olsun, insanda azıcık gurur olur. *
Şaşılmaması gereken transferdir. Zira bu ülke Haim Revivo, Tümer Metin ve Elvir Baliç gibi futbolcuların demeçlerini de duydu, gördü.
Hayırlısı olsun diyelim, görelim.
nedense insanların emre galatasaraylıydı galatasarayı sattı yapmamalıydı vs. gibi yorumlar yaptığı transfer. emre bunu ilk defa yapmıyor ki?

inter'e gidişini hatırlayalım, okan ile birlikte yönetim bunlara formalite 1 yıllık sözleşme teklif etmişti bonservis bedeli alabilmek için, eğer bu adamlar galatasaraylı olsaydı o sözleşmeyi imzalar öyle giderlerdi. ancak bedavadan terkettiler galatasaray'ı...

yani emre seneler evvelinden yaptı bunu, o zaman inter'di şimdi fener değişen bir şey yok.

şimdi olayın duygusal yönünü bırakıp profesyonel olarak baktığımızda fenerbahçe'nin zararlı çıkacağı transferdir bence. emre senelik 3.5 milyon euro alacak düzeyde futbol oynamıyor. tamam alır o parayı ama türk kluplerinden alamaz. premier league'de zaten çok sıradan futbolcular 3 milyon eurolar alıyorlar...

hem sonra kim ne derse desin emre artık futbol oynamıyor. 1 maç oynasa 3 maç sakat. belki de çok erken yaşlarda üst düzey futbol oynamasının acısını çekiyor.
al işte bu işin buraya gideceği belliydi;
http://fanatik.ekolay.net...d=34&articleid=108514

(bkz: fatih terim fenerde)
edit: aha bu da yeni fırında çıktı sabah sabah;
http://www.fotomac.com.tr/ana101.html
bir galatasaray taraftarı olarak beni zevkten dört köşe eden transferdir. öncelikle bu adamın galatasaray'a transferi gibi bir ihtimalin ortadan kalkmış olması başlı başına güzel bir haberken bir de antu forumlarında zamanında arkasından saydırdıkça saydıranların şimdi galatasaray'a nasıl koyduk muhabbeti yapması beni çok eğlendiriyor.

(bkz: tükürdüğünü yalamak)
gerçek galatasaraylı olmadığını kanıtlayan futbolcudur ayrıca tek hedefinin para olduğunuda belli etmiştir.
Son 7 senesinden aklımda kalanlar:
*isviçrelilere atılan meydan dayağının halay başını çekmesi.
**Her fırsatta ben galatasaraylıyım türkiyede sadece galatasaraya gelirim demesi.
***Basın tirübününe "kol gibi y.." size girsin işareti, hem de milli maçta.
**** ingilterede 1 değil bir kaç kez zencilere ana avrat düz gitmesi
***** Senelerdir zırt pırt sakatlanıp sezon kapatması

Şimdi iyi transfer diyen arkadaşlara soruyorum,
oynadığı 200'e yakınm karşılaşmada hepi topu uzaktan birkaç golunu hatırladığınız bu karaktersizliği gs lilerce bile tescil edilmiş adamı ne zaman nerde izlediniz son 7 senede ? Norveç maçında attığı golden öte neyini gördünüz ? nerede izleyip beğendiniz? uefa kupasından beri ne zaman gördünüz bu adamın deli gibi koştuğunu pres yaptığını? interin new castel'ın hangi maçına damga vurmuş hangisini çevirmiş, hangisinin değişilmezi olmuş ?
Şimdi gel de anlat bana, demogoji değil gerçek.. anadoludan hacca gidermiş gibi kutsal bir inançla maça gelen delikanlıların, sinemaya,kıyafete para vermeyip, parasını biriktirip maça bilet alan öğrencilerin, 700 lira maaş alıp her sene kombine alan forma alan cefakar taraftarın onca hevesi alınteri bu adamın senelik 7 trilyon lirasını mı ödeyecek..?! hiç içime sindiremiyorum hiç.. ne hakkım varsa hiç birini de helal etmiyorum.
Gerçekten halen inanamıyorum, uykularım kaçıyor, değil maça gitmek, televizyonda bile seyretmekten midem bulanacak bu sene sarı kanaryamı..
Ve çok merak ediyorum, hanginiz gidip feneriumdan emre'nin cubuklu formasını alıp sırtına geçiricek hanginiz? hadi hiç durmayın koşun feneriumlara, nasıl hissedeceksin o formayı giydiğinde?
bu transfer fenerbahceye yönetiminin harakirisidir, kendi kendine attığı nifak tohumudur. ve bu senenin sonunu hiç iyi görmüyorum hiç..
Yine de yolunuz açık olsun..ama benim midem kaldıramayacak bu yolculuğa kusura bakmayın renkdaşlar..
gece yarisi haber kanallarinin duyurdugu sok haber.

allah belani versin, bu galatasaray a attigin ikinci kazik. galatasaray taraftari seni de affetmeyecek. para icin bu kadar küfür yemeye degmez. anana yazik.
(#3473099)

edit: şimdi okuyup öğrendim, emre meğer doğuştan ve aileden fenerliymiş zaten. yaşadığı prikolojik sıkıntılar, bonservissiz avrupaya gitmesi falan, şimdi herşey çok daha iyi anlaşılıyor *
(bkz: binlerce dansöz var)
mehmet aurelio'nun yukunu hafifletmek için yapılmış transfer. ayrıca selçuk ve maldonado'yu da kulubeye hapseder kanımca.
emre vs alex şimdiden heyecan bastı beni beah.
fenerbahceli taraftarların cahilliğini gün yüzüne çıkarmalarına sebep olmuş futbolcu.

emre vs alex ne ola ki?

rakip mi bunlar?
--spoiler--
http://www.sporx.com/futbol/superlig/112491/
--spoiler--
ilk olarak söylemek gerekir ki; bugüne kadar büyük takımlardan diğer büyük takımlara hep transferler gerçekleşmiştir.
ayhan akman, mehmet yozgatlı, emre aşık son zamanlarda gerçekleşmiş olanlar.birazdan açıklayacağım üzere servet çetin' de bunların arasında sayılabilir; bu oyuncular oynadıkları takımlarda hiçbir zaman büyük oyuncu olmamışlar, hatta dışlanmışlardır.küçük çocukların idolleri olmaktan çok uzaktırlar, büyük başarılara ilk giydikleri forma altında imza atmamişlardir, hayal gibi görülen şeyleri başarmamışlardır.zaten alt yapıdan yetişmiş oyuncular da değildir bunlar.
ancak bir de diğerleri var.geçmişten değil de son dönemden örnek verecek olursak; okan buruk, hakan şükür, hasan şaş, sergen yalçın, rüştü reçber, semih şentürk, tuncay şanlı gibi oyuncular takım değiştiremezler. bir emir kipi olarak düşündüğümüzde elbette ki gerçekleşmeyecek şeyler değildir bunlar, hatta saydıklarımdan bazıları zamanında başka büyük takımlara gitmişlerdir. peki biraz düşündüğünüzde, hanginiz sergen yalçın'ı galatasaraylı, rüştü reçber' i beşiktaşlı sayabiliyorsunuz.sabri sarıoğlu fenerbahçe'de oynayabilir mi?oynar elbet, topun peşinden koşar ama, o ter sizin içinize siner mi?hangi galatasaraylı tribününe vakti zamanında sus işareti yapan tuncay'ı takımında ister?
zaten bu oyuncuların hiçbiri gittikleri diğer büyükte barınamamışlardır.aklıma gelmese de vardır birkaç istisna ancak bu genelgeçer ruh halimizi bozmaz.
para iyidir elbet, ışıkların üstünüze dönmesini seversiniz, binlerin sizi iter gibi destekelemesi hoşunuza gider çoğu kez. ancak bazı rüzgarlar bazı gemileri hareket ettiremez. herkes kabul etmeli ki tuncaydan galatasaraylı, rüştüden beşiktaşlı, emre'den de fenerbahçeli olmaz.
olur olur diyenler, her zaman yüreksizliklerinden kaybederler.
fenerbahçe taraftarı neye kar$ı çıkıyor anlamıyorum. bu transferin tümer metin transferinden ne fazlası var? burası be$ikta$ alayına gider, uğra$ma bizimle .... fener $eklinde tüm dünyaya fener nefretini duyurmu$ bir insanı bile bağrınıza basıyorsanız emre'yi göklere çıkartmayı$ınıza anlam veremiyorum. ilginç.
(bkz: dunyanin civisi cikmis)
ofansif çapa diyebileceğimiz özel bir futbolcunun fenerbahçe'ye transferidir. aslında fenerbahçe emre'yi ne zaman isterse alabilirdi. ancak emre'Nin antreman disiplinine ve sporcu yaşantısının etik ve fizyolojik kurallarına sahip olmasını beklediler. sonunda emre belirli bir noktaya geldi. 27 yaşındaki bu önemli yetenek ve camiamız arasında frekans uyuşmazlığı yaşanması doğal. ancak tribünlere çağırılmaya başlandığında herşey normale dönecektir.