bugün

futbol hayatında garip olaylar vardır; verheyen e çalım atmaya çalışması ve nobre ye padik basması gibi.
bırak artık git dediğim adamdır. git artık aysun kayacı'nın kollarına. dışarıda seni daha mutlu bir hayat bekliyor. ama allah rızası için futbolu bırak.
harbiden profesyonel bir futbolcudur kendisi. 35 yaşında çatır çatır top oynamaktadır.

beklenen bakınız da budur ayrıca;

(bkz: türkiye nin maldini si)

golden gelen sonra gelen mutlu edit: apdala malum olurmuş adam gol attı be. helal lan bana.
benfica karşısında benim için maçın adamıdır
benfica karşısında attığı golün karşılığını, fenerbahçe maçında ziyadesiyle almış futbolcu.*
9 kasim 2008 fenerbahce galatasaray macinda attığı plase golle gerçek fenerbahçeli olan galatasaraylı futbolcu.
benfica maçında attığı golle bütün galatasaraylıları sevince boğmuş yalnız bugün oynanan derbide attığı golle * galatasaray taraftarına * saç baş yoldurmuş futbolcudur.
four four two türkiye'nin kasım 2008 sayısında yer alan en güzel 20 takoz sıralamasına 12. sıradan giren galatasaray defans oyuncusu.
türkiye ligleri ve avrupa şampiyonalarında toplam 29 golü bulunan futbolcu, bunlardan 4 tanesini kendi kalesine atarken rakip ağları 25 kez sarsmış bir defans oyuncusu için hiçte fena değil .

(bkz: http://www.tff.org/Defaul...ageId=30&kisiID=24372)
bi adam düşünün. bi daha aynı adamı düşünün. sonra düşünmeden kararınızı verin.
hayatından gecenlere saygı duyuyor.
su manken bozuntusuna bile.
besiktasa gidiyor artık besiktaslısın diyenlere.
profesyonel olarak evet ama ben galatasaraylıyım diyor.
2 sene yedek kulübesinde oturuyor sonra cıkıyor aslanlar gibi oynuyor.
zihinsel engellilere gidip yardım ediyor hatta su anda hayatının bi kısmını o işlere ayırmış diyebiliriz.
ask olsun sana valla.
helal olsun
bütün emreler senin gibi olmasın tek ve özelsin.
Bu sezon sonunda futbolu bırakacağı konuşulan futbolcu.

"Eski Açık Sarı Desene" belgeselinde Brugge maçında yaptığı hatayı şöyle anlatır:
"Oyunculuk hayatımda beni en sarsan hatam ve anım bu" der ve ekler:
"Topu iyi kullanan bir oyuncu olmadığımı biliyorum ama o an nasıl oldu anlamadım, öyle bir hareket yapmaya giriştim. O anı hiç unutmadım ve unutamayacağım..."

Gerçekten de çok üzülmüştü Emre. Ama çalıştı, formasını geri aldı.
Merak etme Emre, Galatasaraylılar da Benfica'ya attığın golü ve o gol sonrasındaki samimi sevincini unutmayacak.
17 ocak galatasaray-malatyaspor maçında ümit karanın pasını değerlendiremeyen futbolcu.

(bkz: doğru zamanda doğru yerde olamamak)
galatasaray'a gönül vermiş her futbol aşığının severek, gururla andığı isimdir emre aşık. türkiye'nin en büyük kulüplerinde forma giyen, türkiye'nin en güzel mankeni ile senelerce birlikte olan, türkiye'de yıllarca en yakışıklı futbolcu olarak gösterilen, hey girl gibi dergilerin bile posterlerini dağıttığı, diğer yandan kendini asla medyaya maymun etmeyen, gözlerden uzak yaşamayı seven, gizli gizli hayır işleri yapan, adam gibi futbolcu.

adı emre olan iki futbolcudan gönüllerde yer edeni, kendini sevip saydıranı, adını iki paralık etmeyeni... helal olsun dedirteni.
bir dönem her gün pepsi max içiyordu, nobre bir beşiktaş-fenerbahçe maçında bozdu fiyakasını. severim sayarım, düzgün adamdır.
yaa evet.. hırsımızdan, sevincimizden, hakeme olan sonsuz saygımızdan(!), ihtiraslarımızın ayyuka çıkmasından dolayı bugünkü maçta* adından bahsedemediğimiz futbolcu..
emre aşık.. yaş kaç ? 35.. güzel.. emre aşık, sen yıllarca galatasaray' da oynadın dimi kardeşim? evet..
emre bu galatasaray'ımız ve çoğu zaman galatasaray'lı olarak bizler, sana yıllarca kötü oynadığın maçta küfür ettik, seni takımdan ite kaka yolladık değilmi? evet..
ve emre aşık sen bu takıma bikaç kere tekrar döndün değilmi? evet..
emre aşık ben sana ettiğim tüm küfürleri geri aldım abicim.. yanlış anlaşılmasın sadece bu maçtan ötürü değil, sezon başından beri gösterdiğin ekstra performans ve en önemlisi insanlığından ötürü..
insanlığından evet.. nedenmi? yahu yer yüzünde kaç tane insan yapabilir senin yaptığını?
senin yaptığın ne ? arkadaşım hani biz sana hemen her maçta küfür ettik ya, hani seni galatasaray da istemedikte zorla gönderdik ya seni..
sen nasıl olurda sana bu kadar kötü şeyler yapmamıza rağmen, bu kadar fedakar, bu kadar cefakar, bu kadar herşeyi sineye çekercesine oynarsın kardeşim?
helali hoş olsun sana.. yazıklar olsun bana..
Profesyonelligin kitabini yazan bir kisi daha.
Öbür kisi icin ;
(bkz: Harry Kewell)

Galatasaray'da yedek kaldi, sorun etmedi.
Galatasaray'dan ayrildi, yine de Galatasarayli oldugunu gizlemedi hicbir zaman.
Galatasaray askiyla oynadi, oynadigi her macta.
35 yasinda olmasina ragmen, sergiledigi bu mücadele karsisinda onu alkislamamak elde degil.
Helal olsun sana Emre Asik.
hayatında ilk defa haksız yere kart görmüş olan futbolcu, hayır hakem 10 dakika bekleseydi emre zaten kırmızı kartı gerçekten hakedecek birşey yapardı, lakin dediğim gibi öz kardeşim kadar severim . (bkz: 12 mart 2009 hamburger sv galatasaray maci)
(#4848756)
belindeki ağrılar nedeniyle ispanya maçında oynayamama olasılığı olan futbolcu. o da olmaz ise defansın hali ne olur düşünmek bile istemiyorum, desem de son hamburg maçı aklıma geliyor ve ne yazık ki düşünmüş oluyorum.
galatasaray,fenerbahçe ve beşiktaş'ta oynamış olan defansif futbolcu. aysun kayacı ile uzun süreli aşk yaşamıştır. beşiktaş'ta oynarken fenerbahçe maçında nobre'ye attığı parmak hala soğumamıştır.
28 mart 2009 ispanya türkiye maçında, kendisine verilen zor görevi fazlasıyla yerine getiren futbolcudur. bu adam belki pisliktir, parmak atar falan ama gerçekten de özellikle avrupa şampiyonası ve akabindeki bu sezonda, kısıtlı yeteneklerin tecrübeyle birleşip nasıl da maksimum fayda noktasına eriştirileceğinin sahadaki canlı örneği olmuştur.
julio salinas misali joker bir topçudur.
aysundan aldığı benzinle daha çok yol gider dedirten futbolcudur.
her zaman görevini en iyi şekilde yapan , profesyonel futbolcu kavramını türkiyeye öğreten isimlerden birisidir .. adamı milli takıma çağır oynasın , aylarca kulubede bırak ses etmez , para sıkıntısı yasatmaz , mac eksıgı olsun derbi maçına cıkar oynar , kafası yarılsın mücadeleyi bırakmaz ..

ama bugun oynanan ispanya macında beni sinirlendirmiştir , casillas'ın önünü keserek luzumsuz bir sarı kart görümüştür , zira torres üstüne oynasa takımımızı 10 kısı bırakması ıcten bıle değildi ..
Hazırlık maçı, Avrupa maçı, Milli maç, Lig maçı farketmez oynadığı tüm karşılaşmalarda sarı kart görme potansiyeline sahip futbolcu. Yani şaşırmıyor bir defa bile her maç mutlaka görüyor. Antremanlarda da görüyor mu gerçekten merak ediyorum.