bugün

arkadaşı suçunu üstlenip hapse gidiyor..

ne hikmetse savcılık şoför mahallinde serbes'in olduğunu tespit edip soruşturmayı o yöne kaydırınca 6 gün sonra vicdanı sızlıyor, teslim oluyor.

savcılık soruşturmayı ilerletmese emrah'ın arkadaşı gönül rızasıyla(!) hapiste yatacak.. emrah'da dışarıda kahramanlık, vicdan nutukları vererek ahkam kesmeye devam edecekti..
Gelmiş geçmiş en iyi cinayet romanı yazarlarından biriyken dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu ölüme sebebiyet veren, suç uyduran kişi.

(bkz: kılıçla yaşayan kılıçla ölür)
Serbes kaldığı konuşulmaktadır.
içimden bir ses bir kaç ay yatıp çıkacağını söylüyor.

Göreceğiz.

Bu düşüncemin sebebi de arkasında malum parti olduğundan değil, burası Türkiye olduğu için.
Zira biliyorsunuz, paranız varsa herkes sizden olur. Aklanıp çıkmak daha mantıklı.
"Şunu çok sık duydum. Falanca yazarı çok seviyordum, ama son yaptıklarından sonra onu bir daha okumayı düşünmüyorum. Demek ki Dostoyevski’nin zamanında yaşasaydın, kumarbaz diye onu da okumayacaktın. Yazarların özel hayatını unutmak lazım. Yazarların söylediklerini fazla ciddiye almamak lazım. Edebiyat tarihi şahane şeyler yazmış berbat adamlarla dolu."

Emrah Serbes

Emrah Serbes' in itirafını okurken aklıma daha öncesinde yazdığı bu metin geldi. En sevdiğim yazarlardan biri olması nedeniyle ilk başta beni biraz üzdü. Yaptıklarınla değil yazdıklarınla hatırlanman dileğiyle.
sevdiğim bir yazardır. ibretlik bir olaya imza atmıştır. yaptığını tabii ki doğru bulmuyorum fakat suçunu bastırmak yerine birilerine çamur atmak yerine itiraf etmesi çok cesurca bir şey.
ülkenin en iyi yazar ve senaristlerinden biridir kendisi. ülkede de yalnızca böyle tanınmasını isterdim. yaşadığı kazadan dolayı yok olan bir aile ve büyük bir dramın silsilesinin içindedir. oldukça açık ve cesur olduğuna inandığım mektubundan hemen sonra tutuklandığı anda yapmış olduğu sloganvari reklam çabası şaşırmama sebep oldu. üzerine sözlükte ve sokakta solcu olmasına ve cebindeki paraya kadar dem vuruldu. çünkü ülkece sağ, sol olarak ötekileştirme konusunda her daim çevrimiçiyiz. çünkü siz de biliyorsunuz ki tek derdimiz bu.

yok olan, biten ve parçalanan, ardında büyük acı izleri bırakan bir kazanın ardından daha samimi açıklamalar dilerdim. bunun sebepsiz bir kaza olmasını umuyorum.ayrıca.... ortalığı farklı konularda harlamaya çalışan çok değerli halkım, yaralı bir aileden bahsederken arkasına siyasi bir düşünce ekleyince sen de hiç samimi olmuyorsun bilgin olsun.
teslim oluyorum twiti altında, adam olsan teslim olurdun, sen adam değilsin git teslim ol gibi tuhaf kafada insanlar bulunan yazar. ayrıca trafik canavarıdır.
sonunda t yok.
Çok severiz kendisini ama savunması ne olursa olsun hatalı, suçlu ve içerde yatması gereken yazar. Tıpkı Rüzgar Çetin gibi!!
(bkz: t tipi cezaevi)ne koyularak türk adliyesinin trollüğüne uğramıştır.
Bu adamın fevri/eril tavırlarının sonucudur yaşananlar. Emrah serbes iki kişinin ölümüne neden olmuştur çünkü trafikte arabayı "erkek" gibi kullanmıştır. Emrah serbes hayranı bazı "solcu" erkekler de bu olaydan gereken dersi çıkarırlar umarım.
baba VE kızı ölmüş, herifin tek derdi; "emrah serbes sonunda t yok.." ebenin amı ya ben de bunu adam sanıyordum.
ülkede tek trafik kazası yapan kişi değildir, ancak alkollü bir şekilde araç kullanıp cinayet işleyen kişidir. aradaki farkı akıl sağlığı yerinde olan herkes anlayabilir.
zengin, şımarık ve sosyalisttir. dhkpc li olduğundan katil olduğunu söylememe gerek kalmıyor sanırım.

bu sefer ezmiş yoldaş!!!
vasat bir yazar, vasat bir düşünür ve fikir adamı olduğu insanlar tarafından yeni keşfediliyor.

en ufak bir zorlukta nasıl fırıldak çevirip kaçtığını ve yakalanacağını anlayınca aynı fırıldaklıkla nasıl döndüğünü gördük.

apaçi arabasıyla, hız yaparken insanları öldürdü. yani o ezilmiş edebiyatı samimi değilmiş, hep galerici çocuğu olmayı hayal ediyormuş.
Emrah serbes sonunda t yok.
iki kişinin yaşamını yitirdiği trafik kazasının tutanağı senarist Emrah Serbes'in ifadesini yalanladı. "Emrah Serbes ifadesinde 'frene bastığını ancak yağışlı hava nedeniyle kayganlaşan yolda frenin işe yaramadığını' söylemişti. Ancak olaydan hemen sonra tutulan kaza tutanağında fren izi olmadığı anlaşıldı. Kazadan sonra araçları kaldırmaya gelen çekicinin şoförü S.D. de tanık oldu. S.D. Serbes'in aracında 'bir adet viski şişesi ile üç bira kutusu' söyledi.
önceden de çok büyük balondu.

kaza olayında her adımda bir yalanı, her adımda bir sinsiliği ve vicdansızlığı ortaya çıkınca insanlar bunu yeni fark etti.
Sonunda t yokmuş. Çin malı bir soyada sahip kendisi.
kadın da ölmüş malesef.
adamın cezası gün geçtikçe katlanıyor, bu adam artık serbes kalmaz.
Emrah serbesin itirafından sonra anlıyoruz ki evrensel bir ahlak kaidesi olan bir adam ne kadar doğruluktan dürüstlükten bahsediyorsa o kadar puşttur ilkesi tekrar perçinlemiş oldu.
üç kişinin katili pişkin herif. güya istemeden oldu ayaklarına yatıyor da neyin ne olduğu ortaya çıkıyor. o t harfi bir yerine girsin.

adam olsa zaten o illet dizinin yazarı olmazdı.
düzenin adamı olmayan amirin düzenin adamı olan yaratıcısı. Sırf insanları salak yerine koyması, pişkinliği bile mide bulandırıyor.
şerefsizin önünde giden haysiyetsiz. adam olsaydı daha ilk gün gider teslim olurdu.