bugün

istanbul'da yürüyüş yapmak için birebir deniz manzaralı bir parktır. haftasonu piknikçilerin akınına uğradığı için hafta içi gitmek ve tadını doya doya çıkarmak daha mantıklıdır.
istanbul'un central park'ı.
çocuklugun hatırlanan ilk piknigi burda yapılmıştır bir hastane grubuyla. akılda kalanlar: doktorlar, hastalar ve gri-mavi ilginç spor ayakkabılarıyla sincap gördügü için mutlu olan bir küçük kız *...
rengarenk çiçekleri ve hemen hemen her ağacında sincapları olan, boğaz manzaralı güzel mekan.
lalelerin bütün alımıyla süzüldüğü yer, istanbul'un en güzellerinden.
istanbul un en güzel mekanlarından biri. içki içmek için idealdir fakat güvenlik görevlisine dikkat etmek lazım.
huzur gibi, masal gibi; şehir gibi, ondan çok uzak gibi.
istanbul'daki iki sığınağımdan biri.
diğeri: (bkz: moda)
güz güllerinden beter olmuş lalelerle, ziyaretçilerini karşılayan korudur. *
edit: lale mevsiminin geçmiş olması, istanbul için artık erguvan vakti olması bahane değil.
yeni çiçek ekimi pekâlâ yapılabilir hem de vakit kaybetmeden...
türkiye'nin en iyi dinlenme mekanlarından biridir. içinde, sarı köşk, pembe köşk ve beyaz köşk olmak üzere 3 köşk mevcuttur. özellikle havuzundaki cana yakın ve evcil kuğu süper. havuzun yanına yanaştığınızda hemen size yanaşır ve bir şeyler bekler.
ama siz siz olun gökhan zan gibi koca pideyi bölmeden vermeyin.
gidilmekten bıkılmayan, şehrin stresinden kurtulmak ve kafa dinlemek için nadide yerlerdendir. ayrıca, sevgiliyle gayet romantik anlar yaşanabilir.
çay içilmek için en güzel yerlerden biri. Eski kız arkadaşımla çok giderdik. Anadolu hisarı taraflarıda çok güzeldir.
bu soğukta bile taze güzel laleleriyle istanbul'un en cazip mekanıdır.
girmesi kolay ama akşam saat on buçukta arabayla çıkış yapması zor olan mekan. labirent gibi mübarek.
güvenlik görevlilerinin gardiyan olduğu, her şeye karıştığı koru.
istanbul'un gerçek kimliğini gözlemek için pazar günü saat 11.00 den sonra gidilmesi gereken lale parkı. park da geçirdiğiniz iki saatin sonunda akepenin neden bu denli oy deposu haline geldiğini ve artık trafikde kimseye sinirlenmemeniz gerektiğini anlamış olarak, kafanız karışık ama ciğerlerinize doldurduğunuz bol miktarda iyod sayesinde yüzünüzde embesil bi gülümseme ile evin yolunu tutarsınız.
bedava internetin bulundugu guzide mekan(butun alan boyunca cekiyor). papagan mi dersin ,martimi dersin her cesit kus var muhtesem bir kafa dinleme yeri ayrica kocaman kaybolmamak elde degil. 19 senedir istanbuldayim buraya daha yeni geliyorum minskim. olsun zararin neresinden donersen kardir. bundan sonra 2 ayda bir gelirim heralde.
AKP'nin talan ve para hırsına kurban gidecektir. AKPlilerden ses seda yok tabi.

http://www.posta.com.tr/t...yor-.htm?ArticleID=266262

edit: linki açıp okumaya üşenir bizim tembeller şimdi. Yerine AVM ve rezidans yapılacakmış.
Lale bahçesidir, Kaşarlı gözlemesi çok güzeldir..
korunun içindeki ördekli havuzu pek bir güzel'dir.
Her şehirde benzerlerinin olması gerekir.
bir çok türk filmine konu omuş, mekan olmuş korudur. minik orman da diyebiliriz.
Güngören, Bağcılar, Kağıthane, Ümraniye Belediyelerinin akın akın piknik sepeti, tüp, çekirdek, su bidonları eşliğinde çoluk - çocuk ve kadınları Belediyelerin Otobüsleriyle yığın - yığın taşıdıkları yer.
Koruya ulaştıran sahil ve istinye Bayırı şu günlerde kilitlenmiş vaziyette (Evet bu civarda oturuyorum ben de). Öyle hafta içi hafta sonu olayı yok, yol kilit.

Bu koru ben çocukken pek fazla insanın yığınlarla gelmediği, civar okul pikniklerinin, turistlerin, film ve klipçilerin uğrak yeriydi. Köşklerin dışında çok fazla bakımlı alanı, sınır demirleri dahi yoktu. Hatta o kadar çok çalı çırpıyla kaplıydı ki uzaklaşmaya korkardık.

Şimdi Kadir Topbaş milyon milyon laleler ve çiçekler, çeşitli bitkiler diktirmiş. Bazı ağaçları keserek daha ferah bir ortam yaratılmasını sağlamış. Öyle gözden kaybolayım alanları kalmamış yani daha aydınlık.

Eskiden tek şelâle vardı kayalarında oynardık. Şimdi demirlerle çevrelenip korumaya alınarak girilmez olmuş. Koruya iki suni gölet daha yapılmış. Balıklar, ördekler ve siyah kırmızı gagalı kuğu var.
Koruya gelen bütün piknikçiler getirdikleri ekmekleri hayvanlara yığıyorlar. Bu yüzden su oldukça bulanık. Pet şişeler, naylonlar ve çekirdek kabukları atmayı ihmâl etmemişiz.

Köşklerde yeme içme hizmeti veriliyor hem cafe, hem de restaurant tarzında. Kafe tarzı yeme içme daha havadar ve keyifliydi bana göre. Diğer yiyeceklerin dışında tost istediğinizde önünüze harikulâde yapılmış ve ikiye dilimlenerek yanına patates, atom salata, turşu ve çeri domatesle güçlendirilmiş kocaman tabakta servis geliyor. Lezzetli çayları var. Fiyatlar çok uygun. Bu yüzden herkes oturup yemeğini yiyebiliyor.

Gelin enflasyonu tam bir felâket. Hepsi avanesini toplamış yanlarına birer fotoğrafçı takarak korunun en güzel yerlerinde konuşlanmışlar fotoğraf çektiriyorlar. Onlar oradayken siz gidip bakamıyor, oturamıyor ya da fotoğraf çektiremiyorsunuz. Gitmelerini bekleyeceksiniz.
Bazı insanlar ve çocukları gelin ve damadı rahat bırakmadıkları için de biraz sinirliler. Konuyla ilgili sevimsiz bi olaya şahit olduk burada.

insanlar fotoğraf çekip selfie yapabilmek için etraftaki çiçek ve laleleri ezim ezim eziyorlar. Sebep, tam lalelerin ortasında foto selfie çekecekmiş, üzüldüm çiçekler adına.

Burada en yaklaşılmayacak yerler piknik alanları. Bol sayıda tahta masalar var ama yetmemiş kalabalığa. Her yer pislik ve çöp içerisinde. Çekirdek kabuğundan zemin görünmüyor o derece. Martı ve kargalar üşüşmüş poşetler, çöpler didik didik.
Bol sayıda çöp kutusu var ve konteynerler ama başlarında görevli yok tam bir rezalete dönüştürülmüş.

Etrafa bir yığın görevli serpiştirilmiş ben ne iş yaptıklarını tam olarak anlayamadım ama mutlaka birilerinin akrabası, yakını olarak orada dikildiklerine eminim. Kuğuyu koruduklarını da sanmıyorum ayrıca.

Neyse, aksayan durumlar ve temizlik nedir bilmeyen, saygısız ve hoyrat insanlara rağmen güzel. Gidin. Güzel bir gün geçirmeye çalışın.

http://galeri.uludagsozlu...r/emirgan-korusu-1407495/

http://galeri.uludagsozlu...r/emirgan-korusu-1407480/
Tuhaf gelin damat pozlarının ve Arap turistlerin buluştuğu lale bahçesi ve yeşillik alanı. ismi ve konumu dışında gidip orada lale izlemem. izleyene engel olamam. Vasat bir yer.
talan edilmeden görülesi renk cümbüşü.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

sincapların cirit attığı korudur. istanbul için çok güzel ve özeldir.