bugün

yetmez ama evet dediğim hadisedir. gerçekten üzülmüyorum bu ülkede insanlar iki şekilde uyuşturuluyor bir vatan millet sakarya iki din. bunun en temel sebebi de insanları bir şekilde motive etmek. sen bu dünyada çalış çabala şükret öbür tarafta cennetliksin mantığıyla bireyler elindekilere şükredilmek zorunda bırakılıyor. bunu diyenler ne yapıyor 2 sene de emeklilik ve servetlerine servet katıyorlar. merak ediyorum 1400 tl alıp 12 saat çalışan bir işçi hiç isyan etmiyor mu? hiç zoruna gitmiyor mu? belli ki gitmiyor. insanlar vatan ve din tandanslı motivasyonunu kaybederse isyan ederler sorgularlar, bunu kaybetmelerini hiç birimiz istemeyiz ben de dahil çünkü hali hazırda teksasa dönmüşken memleket daha da beter olur. bu motivasyonu kaybeden avrupaya bir bakalım orda düzen nasıl. ingiltere,almanya, amerika gibi ülkelerde ne vatan millet edebiyatı ne de dinsel motivasyon bireyleri düzene sokamaz ancak yine de bir düzen var peki insanları bu düzene sokan ne? tabi ki gelişmiş bir adelet sistemi ve demokrasi. yani halk bir gün olur da yaşadığı hayatı sorgularsa üzgünüm ki sonumuz ingiltere amerika gibi olmayacak sonumuz suriye gibi olacak çünkü gelişmiş bir adelet duygumuz ve demokrasi sistemimiz yok.
bunlar bir takım uydurma laflardır. ha proje olarak durabilir belli olmaz.
yaşasın.
emeklilik ikramiyesiyle cenaze masraflarimizi karsilayabilecegiz. hatta mermer mezar bile yaptirilabilir, daha ne istiyecegiz ki.
"hani kefenin cebi yoktu" sorusunu beraberinde getiren gelişmedir. neyse en azından dilekçe veririz adımıza birer hayrat falan yapsın devletimiz en azından arkamızdan fatiha okuyan çıkarda öyle değerlendirmiş oluruz o paraları..
Bu ülke vatandaşlarının geleceği yok hala ısrarla önüne gelen evleniyor maddi güvencesi olsun olmasın çocuk yapıyor işsizlik had safada suriyeli piçlere her ay yardımlar yapılıyor anadolu insanı sürünüyor icra dosyaları kabarık hala tozpembe hayaller kuranlar var çok büyük felaketlere gebeyiz kaçabilen kaçsın.
insanlar iş göremez yaşa gelene kadar çalıştırıyorlar sonra eskiyince atıp yenisini alıyorlar. ses etmemesi için ağzına iki kuruş tıkıştırıyorlar. işte buna emeklilik deniyor.
görsel
olabilir sağlık alanında teknoloji gelişmeye başladı sonuç olarak sağlıklıysan çalışabilirsin. daha başka bir şey yazacaktım ama yazacağım şeyi unuttum
Daha ailemde kimse yetmiş yaşını görmedi benim lan!
kölelik ölene kadar demek istiyorlar.
Emekli ikramiyesiyle güzel bi cenaze töreni yaparlar.
imza tayyip .
Yeni yasa ile ölmeden 1 gün önce emekli olabiliyorsunuz.
Başka açıklaması yok çünkü.
Bu hükümet ne kadar da yavşak. Ulan konu , iş-çalışma-mesai olunca Avrupayı , ama maaşa gelince Afrikayı örnek gösterirler.
72 nedir birader?

mezarda mı emekli olacak insanlar?

(bkz: modern çağ köleliği) başka bir şey değil.
Devlet dairelerinde fosillesmis insanlar gorebiliriz.
koyun olmayın arkadaşlar varsa fırsatınız siktirin gidin bu ülkeden çünkü burada yaşanılmaz varlık içinde yokluk çekenler sizlersiniz anadolu evlatları bütün paranızı vekiller bakanlar yesin siz ayın sonunu düşünün devam edin böyle merak ediyorum ne halt yiyeceksiniz.
Rahmetli yaşasaydı emekli olacaktı sözünü akıllara getiren durum.
ömür kısaldıkça emeklilik yaşı uzuyor amk...
Adaletsizliktir. Emekli olacak 5 ay sonra ölecek.
direk emekliliği kaldırsınlar daha iyi aq.
Düz olsun çalışın köleler size yemekte Yok.
(bkz: mezarda emeklilik)
(bkz: büyük dedemin ruhu ile maaş qeyfi)
(bkz: sikin efendileri sikin)
(bkz: bayıltınca kanırtıncaya kadar sikin)
Hollanda'da 68 oldu.

Bu yastan sonra emekli olsan ne olacak, olmasan ne olacak.