bugün

Sigara zamları ile insanların kurtuluş yolu olarak gördükleri para israfı. son sigara zammından sonra ilginin bu kadar artacağını bilseydim okumayı bırakıp ithalatçı firma olurdum ha.
tiryakiler icin cok iyi bir icat.
bağımlılık psikolojik bir olgudur. bu yüzden sigara bağımlıları sigara yerine bu mereti kullanıp bunun tiryakisi oluyorlar. gördüm duydum şahit oldum.
bu aralar satışı belli ki patlamış ürün. her yerde görüyorum, ilk başta pilot kalem sanmıştım bu mereti. o sigarayı kül tablasına koyacaksın, izmariti yere atıp çiğneyeceksin. yalnız durakta otobüs beklerken faide sağlar bu meret. sigara yaktığında beklediği otobüs anında gelen biri olarak alıp en azından murpy kanunlarına karşı gelebilirim.
euzubillahimişeytanirracim bismillahirrahmanirrahim...

ben de aldım.
evet, bu aleti ben de ağzıma aldım bugün.

takriben saat 11 sularında aldım ağzıma ve o saatten bu saate halen tek bir dal sigara içmedim.

kendime şaşırıyorum.

normalde günde 2.5 paket sigara içerdim. uzun uçak yolculuklarında uçak tuvaletinde, feribot tuvaletlerinde sigara içen birisiyim, yani yarım saat sigara içmeden duramıyorum. beni tanıyanlar iyi bilir.

ve ben, bugün saat 11'den beri tek dal sigara içmedim.

üstelik bunu içtiğimde, çevremdeki pasif içiciler de etkilenmiyor.
herşeyden önemlisi katran içermiyor. hani iğrenç bir reklam var, akciğerleri süngere benzeten, katranlı süngeri sıkıp "bakın ananızın amları, sizin de ciğerleriniz böyle" diyen iğrenç reklam var ya. hah işte o katran bunda yok.
ayrıca sigarada bulunan 1000 küsür zehir de bunda yok.
sadece beyin-nikotin ilişkisini dengeleyip, duman görünümlü buhar ile sigara içtiğiniz hissi uyandırıyor.

e haliyle icat böyle olunca ve sigaraya nazaran da ekonomik olunca sigara üreticisi götverenler bu cihaz hakkında dezenfermasyonlar yapıyor, engelleme ve yasaklatmaya çalışıyorlar.

ulan madem zararlı sigarayı kökten yasaklayın amk.

ayrıca, şarjlı bir alet bu.

fişe takabiliyorsun, arabaya takabiliyorsun, bilgisayara takabiliyorsun. yani girdiği her yerden şarj alıyor. götüme taksam orada da şarj alacak. o derece müthiş bir icat.

sigara tiryakileri iyi bilirler sigaranın iki üç nefesi önemlidir, geri kalan kısmı ziyan olmasın diye içilir.
hatta bektaşiye sormuşlar, "en çok neyi seversin" diye. erenler yanıtlamış; "sigaramın ilk nefesi ile kaynanamın son nefesini" diye.
misal ben sigaradan iki üç nefes çeker, geri kalanını kerhen içerim. işte bu elekronik sigara ile iki üç nefes alıp bırakabiliyorsunuz.

herneyse,
şimdilik deneme aşamasındayım.
10-15 gün kullandıktan sonra hayatımda meydana gelen değişiklikleri paylaşacağım.

aeo, kib bye...
görsel
yeni bir kanser jenerasyonu yaratmak için üretilmiş üründür.
Gerçek sigaranın yerini tutamayacak sigaradır.
işe yarayan sigara.

içenler aşağıya doğru tutun aşağıya!
ingiltere ve amerika'da doktorların bile kullandığı çok gelişmiş ve sağlık onaylı marka ve modelleri olduğu halde türkiye'de yassah olduğu için bulunmayan alettir......çakma ve kaçak çin malı e-sigaraları hiç saymıyorum bile...onları içeceğinize normal sigara için daha az zarar görürsünüz mk....

ama ingiltere ve amerikada inanılmaz büyüyen bi pazar sözkonusu e sigara konusunda...uçakta bile içiliyo yani...ve tadıyla aromasıyla özel hijyen özelliğiyle normal sigaradan 1000 kat daha konforlu bi için sunuyo....çakmakla yakılıp söndürüleni bile var mk...gerisini siz düşünün...
Bir zamanlar google play store'da moda olan android uygulaması. (bkz: Google play store)
içimi güzel sigara. sigarayı bırakmak için değil de nargile niyetine kullanıyorum. kahvelisi favorim.
benim gibi ayda 350 lira sigara paran veren biri için acayip kurtarıcı olmuştur, türkiyede yasaklanmış zararlıymış tarzı şeylere inanmayın, yasaklanmasının nedeni türkiyedeki fahiş sigara vergisidir. e haliyle bizimkiler böyle bir cihazın ülkeye girip sigara piyasasını sallamasını istemiyorlar. kullanalı 15 gün oldu daha 1 dal sigaraya elim gitmedi ve inanılmaz derecede koku tat algım düzeldi. içindeki terapatik nikotin sayesinde eskisi gibi canınız sigara da çekmiyor.
yaklaşık 7 aydır kullandığım ürün. mantık olarak şarj edilebilir pilin rezistans vasıtası ile aromalı ve nikotinli likiti buharlaştırması olayıdır.

nikotin likit içerisinde istenildiği miktarda mevcuttur. 0 mg 6 mg 9 mg 11 mg 12 mg 16 mg 18 mg 24 mg olarak satın alabilirsiniz.

likitler vg ve pg olarak ayrılır. vg= vegetable glycerin aroma duygusunu verir ve pg=propylene glycol hit duygusu dediğimiz sigaranın içinize çektiğinizde verdiği tokluk hissini sağlar. likitlerin üzerinde vg ve pg oranları yazar. ancak pg oranı artırmamanız tavsiye edilir. %100 vg likitler veya %70 vg %30 pg en uygunudur.

ateşleyici kısmı atomizer ve cartomizer olarak ikiye ayrılır. ikisininde verdiği buhar miktarı ve yoğunluğu özelliklerine göre değişkendir.

buna bağlı olarak bataryanın çıkış gücü de buna etkendir. onun için değiştirilebilir çıkış gücü yani mod bataryalar ya da mekanik denilen sabit ohm değerli bataryalar yüksek buhar ve tat için tercih edilmelidir.
2 aydır kullandığım mucizevi olay. bir işe girişince inciğini cincinciğini araştıran biri olduğumdan hakkındaki herşeyi öğrenmiş bulunmaktayım. kafasında soru işareti olanlar mesaj atabilir.
Pipo gorunumlu diye dalga gectigim, meyve aromalari da bulunan sigaramsi alet.nargile gibidir daha cok.
zurna gibi olanları değil de, orjinal sigara görünümünde olanları güzeldir.
orjinal sigara görünümünde olanını bulabileceğim bir yer bilen varsa beri gelsin hele.
emzik gibi ağzımdan 1 aydır düşürmediğim aptal şey. içinde nikotin yok bir şey yok çekip çekip duruyorum. meyva kusacağım bunun sayesinde. sigarayı bırakıp eli ayağı boşalanlar için birebir. birde çevrenizde sigara içenler bir fırt çekeyim mi ne lan bu gibi sorularına maruz kalıyorsunuz. çevremde herkesin ağzına girdi çıktı.
kullanılmaya başlanıldığı anda yüzde yüz şekilde sigarayı akla bile getirmez.
çarpabilir. dikkat edilmelidir.
bir boka benzemeyen elektronik sigaradır.
Türkiyede yasak olan ama Korede normal sigaradan daha çok içilen zifirsiz sigara. Şarj falan edilir.
meraklı arkadaşların 'bi fırt ver bakim deyip' şarjını ve aroması sömürdüğü alet.bi boy buyüğü olarak elektronik nargilede çıkmış.
"...uçuşlarımızda elektronik sigara dahil sigara içilmediğini hatırlatır, iyi yolculuklar dileriz."deki elektronik sigaradır.
internet dışı satın alınamayan üründür.