bugün

Bende yok mesela. Muhtemelen de olmayacak. Param olsa da almam çünkü hiç kullanışlı değil bana kalırsa. Şu an kullandığım telefonu da çalıştığım parayla aldım.
"demek ki iphone eskisi kadar pahalı değil" diye düşündüren sorunsal. yada "ekonomi düzgül 0lum o zaman" ?
Eğer bahsedilen markalardan biri yoksa ve hâlâ tuşlu telefon kullanıyorsanız bu sefer madem ehonomi götü o zamman faturanı nassı ödüyon diye soruyorlar.

Yani istenilen şey şu. Telefonun olmayacak, haberleşme hakkın yok yani. 2 çift fazla ayakkabın olamaz çünkü fakirsin. Tabii fakirsen soba kullanmak zorundasın. Eğer ekonomi kötü dersen ısınma ve barınma hakkını bile alırlar elinden. En sonunda sana şikayet ettin diye sadece nefes alma hakkı verirler. Baktın nefes alıyorsun, Allah sana sağlık vermiş daha ne istiyorsun derler.

Ekonomi kötüyse nasıl tavuk yiyorsun? Madem ekonomi kötü bu balığı nasıl aldın? Hani o kadar şikayet ediyorsun, peynir almışsın, hayırdır? Ya bahsedildiği gibi kötü olsa her gün 6 ekmek alamazsın..

Böyle uzar bu. Bu ülkenin insanı olmak zor. Allah hepisimise sabır versin.
9 binlik iPhone'u olan çocuğa soruyorum; 900 TL'ye Vestel Venüs var, bayağı da akıllı makıllı Bir telefon.
Çok da uygun fiyat. niye onu almıyorsun?

iPhone'un havası var aga diyor.

Bu hava bu milletten ekonomik krizler ve iflaslar olarak çıkar.
herkes zeki ise sende neden beyin var sorusu ile aynı değerde bir soru.
Dolar yüksekse Amerika neden dolar kullanıyor?
kim o herkes bende yok benim tanıdıgım kimse'de yok .
Akpli itler ve chpli itler birbirini yiyedursun aralarına gireni siksinler.

Ama şu yeni nesili aşağılayan sikik anlayışınızdan vazgeçin. Çocuklar iphone alıyormuş Starbuckstan kahve içiyormuş burger kingden yemek yiyormuş.

Be amına koduklarım sömürge ülkesinden halliceyiz. Bu çocukların suçu mu?

Bu kadar sikik bir nesil nerden çıktı gökten mi düştü?