bugün

tam anlamıyla dağa kurulmuş okuldur. zirveye birkaç metre vardır,zirveye çıkıp işeyen öğrenciler dahi vardır. spor salonunun çatısı birgün kar yağdığında aniden çökmüştür..
okuldur işte.. bahçesiyle, bozuk tuşlu piyanosuyla, süper müdür yardımcılarıyla, jipleriyle, duvarlarındaki resimlerden dolayı anaokulunu andırmasıyla, bilgisayarlara gözü gibi bakıp pek de kullandırma yanlısı olmayışıyla, ilkeriyle abisiyle garip bi okuldur..
eskişehir in yenikent mahallesinde bulunan oks de öğrenciler tercih yaparken eal den sonra düşünülen anadolu lisesi.bircok hocası ve olaylı müdür yardımcısıyla da bilinir..
Zamanında bulunduğum okuldur.Uzaktan köy okulunu andırır, içerden özel okula benzer.Kışın dağa çıkıp altlarına karton alarak , kayak yapan fırlama öğrencileri mevcuttur.Yazınsa 2.5 litre kapasiteye sahip su tabancalarıyla su savaşları yapabilen öğrenciler bulunur.

edit: ben daha mezun olmadım.başka okula yatay geçiş yaptım.
Eskişehir anadolu lisesi ile amansız bir yarış içerisine girmiş okul. Hatta bu yarışa öğretmenlerde alet olmuş öğrencileri şişirmişler ve össde de şişen bu öğrenciler bir bir göt üstü oturmuşlardır.
4 senemi geçirdiğim okulum.Kazandığımı duyduğum zaman önce eal'yi istediğim için sevinmemiştim.Fakat Okul'a gidip gördüğüm zaman cennet gibi gelmişti.Öğrenciler süperdi.Okul süperdi.Sosyal etkinliklerde,spor faaliyetlerinde hep öncüydük.Okul acayip rahattı.Kılık kıyafet diye birşey yoktu.Disiplin cezası'nın ne olduğunu öğretmenler bile bilmiyordu sanırım.Kafamıza estiği an okuldan kaçar internet kafelerde warcraft oynardık.Sonra bu kadim günler tarihin sayfalarına gömüldü.Ampul partililer okulumuzu istila ettiler.Önceleri sindiririz gibi geldi ama hiç de öyle olmadı.Okulun her tarafına kameralar asıldı.Adım atsak velilere haber verilmeye başlandı.Warcraft işi yalan oldu.Disiplin cezaları havalarda uçuştu.Koridorda kız erkek dolaştığı için uyarılanlar oldu.Okulun kapanmasına ve öss'ye 3 ay kala okuldan atılan arkadaşlar oldu.Okul bok oldu kısacası.Ama yine de biz kendi çapımızda eğlendik o ayrı mesele...
Yeni nesillere tavsiye etmediğim okulumdur.
2 otobüs ile toplam 1 saat boyunca yolculuk yaparak ulastıgım okuldur; Bu süre kar yagdıgında inanılmaz boyutlara ulasır, hatta otobus okula ulasamaz kalan yol yürünmek zorunda kalınır. Yine de okulumdur, basımın üstünde yeri vardır.
(bkz: Eskişehir Kılıçoğlu Anadolu Lisesi)
herşeye rağmen- türlü türlü gariplikler, aşırı denetim, vs vs.- sevdiğim ve hala okumakta olduğum, köpekleriyle ünlü okulum.
bir de marşı vardır:
sevginin bilginin kaynağı
ilmin irfanın membağı
tarihinden alırken bu hızı
gelecekte yurdun yıldızı
senden doğar, senden doğar kılıçoğlu anadolu lisesi *
lokman baş gibi inanılmaz bir müdür yardımcısına sahip olan,bir dağımsının eteklerine kurulmuş güzide okulum.yamulmuyorsam 1987 yılında kurulmuştur efenim.sıkı yönetimine,akplilerine rağmen severek gidiyoruz.ortamı yeter be dayı.benim yorumlamam bu kadar.hadi hayırlı işler.

(bkz: çok iyi de oldu çok da güzel iyi oldu tamam mı)
dağın dibine kurulmuş sınıflardan dağdaki köpeklere taş attığım, spor salonunda çatıdan damlayan suyla elimi yıkadığım okulum.
(bkz: ek al)
(osmanlıca) daha az.
gidenlerin memnun kalacağı, eskişehir'in en güzel liselerinden birisidir. yenikent'te yer alır. bundan yaklaşık altı sene önce spor salonunun çatısı yoğun kar yağışı nedeniyle çökmüştür.
eskisehirin güzel liselerinden. eal'den sonra ikinci sıra da gelir. mezunu olduğum okuldur. *
Eskişehirin fatih fen lisesi ve eskişehir anadolu lisesi ile beraber en iyi 3 lisesinden biridir. Muhteşem ötesidir Tıp fakültesini kazandırmıştır bana Birçok üniversiteden daha büyük 3 bölümlü bahçesi vardır ama yıkılıp yerine yenisi yapılacak umarım b.k etmezler..