bugün

Fenerbahçe'nin 36 numaralı yıldızı.
(bkz: Edu Dracena)
(bkz: yıldız)
ingilizce Education, türkçesi eğitim olan kelimenin kısaltması.
(bkz: edi) * * * *
(bkz: Eduardo Luiz Abonizio de Souza)
eğitim kurumlarının internet adreslerinin uzantısı.

metu.edu
http://www.uludag.edu.tr
brezilya'lı yirmi futbolcudan en az üçünün adı.
internetteki eğitim öğretim ile ilgili sitelirin uzantısı olarak kullanılır.
(bkz: büdü) edi değil de edü olsa daha uyumlu olurmuş bunlar..edü ile büdü
nijerya' nın genç yeteneği chinedu obasi ogbuke nin takma adıdır. kendisi şu an hoffenheim takımda oynar birkaç yıl içinde büyük bir takıma gelmesi kesin gibidir.
(elektronic display unir). elektronik gösterge ünitesi.
tam adı Eduardo Gonçalves de Oliveira'dır. schalke 04'te oynamaktadır. 1981 doğumludur, doğum yeri sao paulo'dur.
Eduardo Gonçalves de Oliveira artık beşiktaşlı bir futbolcudur.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/18620314.asp
vasat futbolcu tipidir.
ohen den sonra gördüğüm yabancı statüsündeki en dandik beşiktaş forveti. defans oyuncusuyken takımının küme düşmesine sebep olmuş. alman kulüpleri bu futbolcuyu fiziğinden dolayı transfer etmiş ne mal olduğunu da anlayınca pintilikle 'ulan madem aldık eksik mevkimiz olan forvete koyalım bari.' demişler.3-5 gol atınca da öyle kalmış. tam anlamıyla adamın kariyeri bu. en başa da bi bakmak lazım yanlışlıkla futbolcu olmuş da olabilir.
bu adamı kim hangi mantık çerçevesinde bu takıma dahil etmiş merak ediyorum. bu sezeon çok güleceğiz belli ki.
açıkçası ben de beğenmedim çok maç eksiği var tekniği hiç yok denecek kadar az. sanırım son vuruşları iyi olduğu için aldılar. almeidanın güzel bir yedeği olabilir son 15-20 dk girip maçı çevirebilir diye düşünüyorum. ama sıkıştığımız anlarda füleli futbolcu yerine daha kısa aralara kaçan bir sprinter forvet alınabilirdi diye düşünüyorum.
bildiğin doğu alman güllecisi olacak çakma futbolcu. bu adamı beşiktaş'a aldıranın futboldan anlamadığı kesin.
(bkz: eduardo gonçalves de oliveira)
golü atana kadar 'aha bi güiza da biz aldık' dedirten futbolcu.. gerçi golü atınca en azından o kadar kötü olamazdı zaten diye tekrar içimden geçmedi değil.
dün televizyon golün tekrarını yavaş çekimde vereyim derken maç bitti. öyle süratli bir oyuncu.
Geldiginden beri menajer mendes'in kulübe kazığı denilip topçu mu lan bu diye alay bile edilen adam. ,hem kazık olmadıgını hemde topcuyum ben demeye devam eden Beşiktaş'ın Brezilyalı futbolcusu.
(bkz: maurice edu)
Egitici oyuncaklar tasarlayan firma. 5-6 yasindaki cocuktan tutun 20 ve uzeri insanlara kadar uzanan oyuncak tasarimlari var. Ileri yaslar icin tasarlanan o kadar guzel oyuncaklar var ki muhendislik okuyup bitirme tezinde kullananlar bile var.