bugün

her şekle sokulabilecek, hele bi de uzunsa çok dikkat çekebilecek güzel saç şekli.
fön çektikten sonra dalgalı saçları olan kişilerin de sahip olabilecekleri saç şeklidir.
uzun olacak rapunzel gibi... bir kadını tercih sebebi. ayrıca oynaması ve koklaması en güzel saç türüdür. kıvırcık ağzınıza girer.
uğruna saçların heba olduğu güzel görüntü.
(bkz: defruze)
uzun ve doğal sarı olanı en makbulüdür.

(bkz: lepiska)
şekil almayan saç modelidir ya uzun olucak yada kısa.
en kullanisli sactir, ister duz fon, ister masayla su dalgasi yapilarak her daim bakimli, guzel gezme sebebidir. allahin bizlere bir lutfudur.
(bkz: pırasa saç)
hakkında "ya şey oluyor böyle. seksi. heh ondan. ama öyle değil. böyle masum bi seksilik bu. ama şimdi seksi diyince yanlış anlama. yani kötü niyet yok orda! orda sevgi var, şey var. bak seksi demek bu demek değil. seksi demedim ben" demişimdir bir kız arkadaşa açıklama yaparken. çabama rağmen yanlış anlaşılmışımdır.
"gördükçe bir kıvırcık saçlı olarak çok şanslıyım" dedirten saç şekli.
günümüzde emo diye tabir edilen insanların kıvırcık saça oranla daha çok tercih ettikleri saç şekli.
sahip olan kadına güzellik, sahip olan erkeğe de yakışıklılık katan saçtır. en yakışıklı aktörler, en güzel kadınlar konumlarını biraz da düz saçlı olmalarına borçludur. öyle bir allah vergisidir ki ne jöle ister, ne fön; ne sudan etkilenir ne de rüzgardan. keşke saçım düz olsaydı da gözüm şaşı olsaydı diyerek işin bokunu çıkarıyorum sevgili sözlük.
kadınlara yakışması durumunda gerçekten başka hava katan ama erkeklere yakışmayan bir saç şekli bana kalırsa.
basshunter'ın sahip olduğu dehşet özenilen "keşke bi mucize gerçekleşse de saçlarım dümdüz olsa" dedirten saç tipi..

(bkz: ah ulan ah)
özlemi kıvırcık ve dalgalılarca çok duyulan bi saç şeklidir..o kadar uğraşıp düzleştirirsin bi yağmur yağar Destroyed in second!!! gayet üzücü olur..
herkese yakışa bilen bir saç türüdür.
bakım ister , kepeği çok gösterir .
ama sorunsuz bir düz saçınız varsa değmeyin keyfinize .
bırakın uzasın . uzasın ki bol bol headbang yapabilin .
Sadece kurutulduğunda bile "aaaa! Fön mü çektin? Fönlü gibi duruyor" tepkisi alınmasına sebep saçlardır.
headbang yapılırken kafanızın etrafında güneş gibi parıldayan saç tipidir.
ince telliyse -ki genelde öyledir- çabuk yağlanır.
kadınların güzelliğini gösteren saç stilidir.
sahip olan insanlar bi türlü inandıramazlar gerçek saçları olduğuna.

lisenin ilk senesi ikinci dönem ortaları aramızın iyi olduğu bi arkadaşla oturuyorum. nedense saçımı dalgalandırasım gelmiş. bi önceki gün sarmışım bigudileri. o gün 6 aydır beni tanıyan kız şunu dedi: 'aaa bugün saçlarını düzleştirmemişsin!'.
namı diğer "pırasa", şekil almaz, sopa gibi...
hatunu çok çekici kılar. Bir de uzunsa tadından yenmez.
tikkylerin daha çok tercih ettikleri, ne olursa olsun (bence) cansız, zayf görünen, ancak kullanana çocuksu bir saflık veren saç şeklidir. çekicilik çoğu konuda kıvrımlardadır, o yüzden düz saçtan çok dalgalı da bulunur.