bugün

aslan, kaplan vs.
timsah olmak isterdim heralde kimse hiçbir şey yapamıyo.
insan..
kesinlikle koala olmak isterdim. asla birlikte olamayacağım bir adama hiç bırakmamacasına sarılmak istemektense ağacı kucaklardım daha iyi.
çita olmak isterdim sanırım, olmuyorsa yarasa da olabilir; ama çita iyidir çita.
(bkz: at)

neden mi?

özgürlüğün simgesi.

sadece saman yiyerek safi kas bir vücuda sahip oluyorlar genetik olarak.

ve kol gibi yarrak var.

nasıl ama?
Yırtıcı hayvan.
kuş. uçar gezerdim özgürce...
(bkz: siktir lan).
bit. evet sadece bit. sürekli baş üstünde olmak bir nevi baş tacı edilmek güzel yani.
iguana.

renkli bir kişiliğim olurdu en azından. çirkin mirkin idare ederdik.
koala. her gün uyurdum ve sadece yemek yerdim.
kesinlikle bit değil. bi insanın kafasında bi hayat kurmak ve adamın duş almasının ardından bi boru üzerinden o hayattan kopmak..
daha şanslı bir insan.
bu sefer insan olmak isterdim.
ağaç ya da ot olabilirdim, sinir hücreleri yok, ne zihinsel acı var ne bedensel acı, çok rahatlar gerçekten.
deniz anası yüzüşünde bile ebeni sikerim havası var.
kedi olabilirdim. ekmek elden su gölden. kebap.
kesinlikle bengal kaplanı. hem türünün az olması hemde yalnız yaşa yalnız öl felsefesi beni benden almıştır.
Okyanus olmak isterdim, sonsuza kadar dalgalan yaşa. Su da bakterilerden oluşan bir canlıdır biliyorsunuz.
önce insan.
ama hayvan gibi bi insan olmaktansa direkt herhangi bi hayvan olmayı yeğlerdim.
olması gerekende bu değil mi?
kartal olmak isterdim ozgurce yasamak icin.
kayıp balık nemo.
Yine insan olmak isterdim. Hatta yine Maruf olmak isterdim.
tayyeap olmak isterdim.

farklı bir tür daha türemiş olurdu. taparcasına severlerdi, hatta bir sözümle ortalığı yıkarlardı. bende halkların özgürlüğü için başka ülkelere saldırma hazırlığı yapardım çeşitli kurumların çeşitli yerlerde işi ne derdim sonra o kurumlar rahat saldırmaları için topraklarımdan yer verirdim. sonra tüm çevremi ihya eder 77 kuşak sonramı garantiye alırdım.
karga olurdum hem uçardım hem de en az 200 yıl kadar yaşardım.