bugün

(bkz: dünyanın en güzel anketi)
eskişehir.
sakinliği bulduğun şehirdir.bi'de sevdiği yanındaysa tadından yenmez:)
sevdiğinin, yanında olduğu şehirdir.*
yaşadığın yeri seversen orası dünyanın en güzel yeridir. eğer yaşadığın yeri sevmezsen orası dünyanın en güzel yeri değildir.
en güzel şehir diyebilmek için dünyadaki tüm şehirleri görmek gerekir.
henuz gidilmemis olandir.
en sevdiğin şehirdir.
istanbul olmadığı kesindir.
stockholm'dür
Hangisi olduğunu bilmek için dünyadaki tüm şehirlerde bir süre yaşamak gerekir.
napoli. - inanmıyorsan say.
henüz kurulmamış olandır.
derbenttir.

derbent/kartepe/kocaeli/türkiye
bursa dır dostlar. hem şampiyondur , hem yeşil yeşil bol oksijenli.
(bkz: antakya)

dünya nın abartısız en güzel mutfağına, kilise ve caminin yan yana bulunabileceği düzeyde hoşgörü ve sevgi ortamına, mitolojilere bile konu olmuş tarihi yapılara sahip, medeniyetler başkenti olarak bilinen şehrimiz.
herkesin yaşadığı yerdir. türkiye'nin en güzel şehirleri arasında gösterilen istanbul'a ilk ziyaretimi yaptım bir kaç ay evvel. standartları oldukça yüksek, boğaz manzarası harika, ortaköy'de kumpir yemenin tadı bir başka... evet güzel şehir ama bana göre donuk bir şehir. benim kıçı boklu, kurak, sade anadolu şehrim gönlümde bin basar bu kalabalık şehre. kendi şehrimin havası suyu bir başka, gözyaşlarımın döküldüğü tenha sokaklar; yaz akşamlarında yakan top, saklambaç oynadığımız, çocukluğumun geçtiği mahalle; otobüsün arkasından koştuğumuz cadde; dünya kadar yaşanmışlık var bu şehirde. sevgilimin baş harfi şeklinde taşları sökülmüş kaldırımı; başkasına anlamsız hatta çirkin gelirken beni gülümsetiyor. başka şehirlerdeki güzellik; benim için kuru bir güzelliktir, aşık etmez kendine. ruhumun hapsolduğu, yaşadığım şehir; belki dünyanın en kötü şehridir fakat "benim" dünyamın en güzel şehridir.
(bkz: amsterdam)
*
1. prag
2. roma
3. viyana (budapeşte de yabana atılamaz, tuna nehrinin her iki tarafı da mükemmel)
herkezin doğup büyüdüğü kendi şehridir.
mustafa kemal atatürk'e göre antalya'dır. Hem de şüphesiz.
(bkz: eskişehir)
karnın doyduğu şehirdir.
yeni başlayan ilişkide sevgilinin yaşadığı şehirdir..
Grönland'ın nuuk kenti olabilir. bir kaç ev, ufak bir kasaba hayatı. Ne karışan, ne eden. Soğuk havada dünya meselelerine uzak, dertsiz, tasasız, mis gibi oh!