bugün

senin yaşadığın şehir olmadığı kesin.

edit: kötüleniyor. ulan dünyanın en güzel şehrinde yaşıyorsunuz da bize niye söylemiyorsunuz? söyleyin, biz de oraya taşınalım.
sevdiceğinle müthiş anılar yaşadığın yerdir.
şebnem ferah ın kilometrelerce yürüdüğü şehir.
(bkz: istanbulsahilpolis)

iç kesimlerde ise şehirlikten çıkmış güzelim köy ve kasaba bile olamayan tarifi imkansız yerleşimler uzanıyor, iç içe, keşmekeş, birbirine yapışık.

ama sahildeki istanbul bambaşka.
her arslan yattığı yeri severmiş yeğen diye bir dayı repliğiyle girmek istemezdim ancak bodrum diyorum daha da bir şey demem.
(bkz: venedik)
(bkz: lyon)
dünyanın en güzel şehri o şehirde ne bulup bulmadığınla ilgilidir. ve ben bir yerlerde, gizli bir tarihi keşfetmek istiyorsam o yer istanbul'dur.
ismail yk şarkılarının çalmadığı şehirdir.muhtemelen arto ve mustafa keserde yoktur.
(bkz: lizbon)
(bkz: prag)
(bkz: budapeste)
düzcedir.
doğduğun değil doyduğun yerdir.
her insana göre değişir.türkiye için;istanbul'da yaşayanlar ve orayı bilenler istanbul der ama bilmeyenler,için yaşadıkları ve yaşayabildikleri yerdir.kimine göre bir köydür,kimine göre bir metropol.
Dünyanın neresinde olursam olayım, dünyamı güzelleştiren sevdiklerime döndüğüm şehirdir.
şüphesiz kendini en iyi hissettiğin yerdir.
ankara olmadığı kesindir .
(bkz: kime göre neye göre) sorusunu aklımıza getiren şehirdir.
Aristo'nun büyük iskender'e dediği gibi izmir'dir.
Prag'tır.
roma'dır.
Napolyon'un dediğine göre istanbul'dur. Keza kendileri eğer dünyayı bir gün feth edersem başkentini istanbul yapacağım demiştir.
hiç şüphesizki (bkz: antalya) dünyanın en güzel yeridir. K. Atatürk
(bkz: izmir)
(bkz: çanakkale)
(bkz: istanbul)
istanbul'un her zaman birinci sırada yer alacağı oylamadır. alternatif is ne newyork'tur ne paris'tir. tek alternatif sankt petersburg'tur.
(bkz: saint petersburg)
victor hügo ile hemfikirim, " smyrna est uno prencesse "