bugün

Dünyanın geoit değil de, düz olduğuna inanan insan topluluklarının öngördüğü basic thing. Buna inanan gerçekten çılgın falandır.
Gayet doğal olandır.

Herkes istediğine inanır sizene amk
aslında bakarsak abd'nin aya çıkıp çıkmadığı halen tartışılmaktadır kimileri neil armstrongun aydaki fotoğraflarının çölde çekildiğini ay imajı veridiğini ima etmektedir. insanlar yüzyıllarca dünyanın düz olduğuna inanmışlardır. ki arapların çoğu ve çoğu müslüman gelişmemiş ülke buna inanmaktadır.
inanç aşırı esnek ve bükülebilir bir duygudur. hikayeniz sağlamsa insanın inanmayacağı hiçbir şey yoktur.
Ağır gerizekalılık belirtisi.
ben dünyanın yok olduğuna inanıyorum.

bizler aslında milyarlarca yıllık ömrü olan uzaylı bir ırkız, ve dünyaya 302 milyon ışık yılı uzaklıktayız.

302 milyon ışık yılı uzaklıkta olduğumuz içinde dünyanın 302 milyon yıl geriden gelen halini izliyoruz.

dolayısıyla bundan 302 milyon yıl önce dünya üzerinde yaşamış insanları görüyor ve yaşantılarını çok beğeniyoruz.

ve "insanoğlu" diye bir rpg simulasyon oyunu çıkarıyoruz.

milyarlarca yıl yaşayabildiğimiz içinde 70-80 yıl süren bir oyun ancak can sıkıntımızı giderebileceğimiz bir çerez gibi geliyor.

yani biz bundan 302 milyon yıl önce yaşamış insanların simülasyonunu oynayan kadim bir uzaylı ırkız.
kendince belli kanıtları olan fikri hür, vicdanı hür insandır.
yüksek hayalgücü gerektiren eylemdir.
Dünya düzdürcüler”in (Flat Earthers) sayısı gittikçe artarken, bu konuya ciddi olarak kafaya takmış olanların "Düz Dünya Topluluğu" (Flat Earth Society) adında bir de grubu bulunuyor. Tesla Motors’un dahi girişimcisi Elon Musk da bu grupla birçok kez alay etse de, grubun argümanları gençleri şimdiden etkilemiş gibi görünüyor.
Bu inancı onun imanına etki etmez dünyada da çok dile getirmediği sürece komik duruma düşürmez.
Dünya düzdür diyenlerin aslında Dünya'yı bizim işimize gelen newton fiziğine göre değil gerçek fizik olan kuantim mekaniğine göre yorumladıkları için doğru bir tespitte bulunmuşlardır. Tabi kuantuma göre sadece dünya değil evren de düzdür.

Tabi onların kuantum filan bildiklerini sanmıyorum ama farkında olmadan gerçekleri söylüyorlar.
Radikal dindarlığın gerektirmelerindendir. Dini doğru yorumlayamamış kişiler tarafından da iddia edilmektedir.
Yıl 2020'dir ancak hâlâ koyu taraftarları bulunmaktadır. Galileo ve Copernicus'un ruhları şad olsun. (bkz: flat earth)
Dünyayı düz görenler dünyanın düz olduğuna inanıyor olabilir. Peki Dünya düz ise neden hep aynı yöne gidince başladığımız yere geri dönüyoruz?