bugün

Bilemiyorum altan.
Sevdiğin ve aynı şekilde sevenin varsa güzel bir yer.
dünya ben kimim ben neden buraya geldim gibi sorulara olanak vermemizi sağlayan mükemmel bir sistem ile kurgulanmış kimi zaman bizi çılgına çevirsede mükemmel bir yer olma yolundadır benim için.
(bkz: geoit)
Her kim ölürse ölsün dönmeye devam eden bir vefasızdır.
ıslak...
pekte hoş bir yer değil mars daha güzel bence.
Zamanında muazzam bir açıyla eksen eğikliğine kavuşmuş ve insanlara yaşamaya uygun bir ortam oluşturmuş ancak insanoğlunun bu iyiliğine karşılık her geçen gün daha da mahvetmeye çabaladığı gezegendir.
insani değerlerlerin yerini paranın ve sermayenin aldığı, binlerce yıl öncesine dayanan hesaplaşmaların çığ gibi büyüyen bir hırsla günümüz dünya siyasetine yön verdiği, zalimlerin yönettiği bir yer.
Rekabetin hadsafhada olduğu bir yer. Insanlar durmaksızın birbirleriyle yarışıyor.
içindekiler kadar hızlı dönmeyen bir yer.
Bok gibi aynı.
Bir çok farklı felsefeyle cevap verilebileceği gibi çıkıp direk, "elips şeklinde; içinde ağaçlar, hayvanlar, insanlar falan var diyerek de geçilebilir. Dini boyutları da var bu işin. Tüm bunlarından ayrı olarak benim şahsi kanaatim ahiretteki cennet ve cehennem kavramının karışık halidir. Cehennem içinde cennet, cennet içinde cehennem gibi düşünün. insanların iç içeyken birbirlerini ötekileştirmesi, zulmetmesi, hırsızlık etmesi ve hatta katletmesi gibi olayların yaşandığı yerde bir kedi, köpeği bile merhametle besleyen, öteki tarafta bebeğine şefkatle sarılan bir ana ve babanın olduğu bir yer. Bilgisayar jargonunda da cevaplarsak ahiretin demosudur diyebiliriz.