bugün

Şu an bu satırları en sevdiğim turuncu T- shirt' ümle yazıyorum.
Malum acısıyla tatlısıyla ahtapotu vuvuzelasıyla bir dünya kupası daha bitti.
ispanyollar boğaların boynuz darbelerinden kurtuldu ama Hollandalılar yel değirmenlerinin yüzüne nasıl bakacaklar merak ediyorum.
En son aylar önce Beşiktaş - Manchester maçını izlemiştim 90 dakika ( ki bu defa en uzun süre maç izleme rekorumu 120 dakikaya taşıdım ) ondan sonra bu maç ilkti benim için. En sevdiğim turuncu T- shirt' ümü giydim ve Hollanda taraftarı bir halde seyre koyuldum, kendilerini tanımam etmem ama ne bileyim sanırım Paul' a inat böyle bir şey yaptım. Zaten LGS, ÖSS, YDS ve KPSS derken gençliğimin en deli çağındaki üç dünya kupasından hiçbir şey anlamadım bari bu maçı izleyeyim dedim. Sırf yıllar sonra torunlarıma '' 2010 Dünya Kupasında ben Afrika' da...değildim ama final maçını izledim '' diyebilmek için.
Eeeee, şey...Bu yazıyı yazmaya başladım ama şu an ne diyeceğimi inanın bilemiyorum, futboldan anlamam ki! Klasik müzik dinler gibi vuvuzela çalan Ömer ağabey' i dinledim sadece. Ne adamları (futbolculara bakış açıma dikkat ) bilirim ne de futbol terimlerini. Ama penaltı' yı biliyorum şükür misal bu terim yerine ' Hani futbolcular sırayla gol atıyolar ya ' diyen kızlar da gördüm üstelik penaltı tabu kelime falan da değildi aramızda. işte bu maç penaltılara kalsın istedim, arkadaş ortamlarında muhabbet çalıştığım yerden çıkar belki diye. Olmadı, halbuki Kıraç ' oysa bir umuttu hep gönlü besleyen dayan yüreğim diye ' demişti yıllar önce keşke bitime 3 dakika kala bunu fısıldayabilseydim Shredder, Robin Hood ve diğer Van'gillerin kulağına. Maç esnasında babam ' ispanya iyi takım ' dedi de haberim oldu harbiden iyilermiş ama penaltılarla alabilirdik belki, bir umut işte. Bu arada babam da 22 sene çaktırmadı ama maç bitiminde sokağımızdan geçen konvoy sahipleri gibi koyu ispanyolmuş yani ispanya taraftarı ya da her neyse...
Aklıma gelmişken, size de oluyor mu bilmem ama ben maç boyunca futbolcuları birilerine benzettim sürekli ya ahbaplarımın bir kısmı devşirilmişti ya da buna sebep futbolcu abileri ilk kez görmemdi.
Neyse fazla uzatmadan sözü Ömer Üründül' e bırakayım, ispanyolları tebrik ediyorum, hakemi de. Sağolsun bizimkilere bol bol sarı lale getirmişti çiçek pazarından. Siestayla buluşmaya giden herkesin eline tutuşturdu bir tane.

Son olarak Hollandalılara portakal denmesini acayip yadırgadım, böyle meyve sebzeyle anılan başka ülke var mı acaba? Misal birileri için ' Karpuzlar finalde ' ya da ' Top ebegümecini sevmedi ' denilir mi bir gün?

Klavye elimdeyken şunu da belirteyim ben artık 2014' te Brezilya 'da Fatih Terim' siz bir Türkiye görmek istiyorum K & B ( R&B değil KolBastı) ya da samba yaparken.

Şimdi aldığım duyuma göre yoldan geçen konvoy ispanya' nın sevincini paylaşmıyormuş, yine biri evlenmiş Allah mesut etsin. Birileri dünya kupasını alsın, birileri dünya evine girsin. Hayat onlara güzel !