bugün

kimya firması olarak işe başlayan çakmak kalem kol dügmesi gibi erkekliği cagrıştıran ürünlerle ülkemize tanınmış (bkz: prestij)li bir fransız firması
bildiğin çakmakları 150-200 usd. civarı satmayı başarabilen * firma. hayır aynı sigara onunla yakınca noluyor ilginç.
ten ten 'deki ikiz dedektiflerden biri. Bıyıklı , fötr şapkalı falan bi amcadır.

ikiz kardeşi için ; (bkz: dupond)
çakmak üreticisi firma. çakmak tasarımları fevkalade itinalıdır. yüksek bir fiyat seviyesinden başlayıp insana yuh dedirtecek fiyatlara kadar yükselen bir fiyat çizelgesi vardır. farklı gaz çeşitleri ile çalışıp farklı biçimlerde yanarlar. rivayete göre belli modellerinde alan kişiye özel belgesi vardır. fransa'da lüks restoranlarda hesap niyetine kullanılabilecek denli ün saldığı zamanlar olmuştur. james bond filmlerinde üstünde araba plakası gibi 007 rakamlarının bulunduğu saçma bir reklam denemesi ile topladığı beğeniyi kaybetmiştir. yine de eski modellerine bakıldığında nadide bir mücevhere bakılıyor izlenimi verir. muhtemelen fransız imalatı olduğundan fransız chansonlarını anımsatır.
teflon, kevlar gibi kompozit malzemelerin ve naylonun mucidi firma. son olarak da yırtılmayan kağıt yaptılar.
mali müşavirlik sınavlarında, hocaların kafa karıştırmamak için açıklamasına dahi girmediği, "şıklarda görürseniz işaretleyin" dediği karışık bir mali analiz tekniğidir.
cedric isimli fransız çizgi kahramanının soyadıdır.
(bkz: dupont kontrol semasi)
soğutucu gaz da üretirler.
bir çakmağın altında yazan fiyatı görünce, taşşağa alınıyorum zannettiğim firma. (1234 ytl) * ayrıca, fransızca bilen arkadaşlarımız konuya daha net bir açıklama getireceklerdir büyük ihtimalle ama "düpoğn" şeklinde okunuyor sanırım.
kendisini ve fiyatını görene kadar zippo'yu çakmak sanmama neden olan marka. zippo yok 90 liraymış da pek afilliymiş de. derken babamın kullanmadığı bu dupont çakmağı elime aldım, bir araştırayım neymiş ki lan dedim. 1400 liraya yakın bir fiyatı görünce tabi bu çakmağı iç etmeliyim diye düşündüm ve ettim. aynen şu:
http://www.saatzamani.com/pinfo.asp?pid=3317
kapağı açınca gerçekten duponta benzer bir ses çıkıyor. *
nascar yarışlarında yıllardır jeff gordon ile bütünleşen firma.
(bkz: snop mallar)
el yapımı pahalı çakmaklar üreten firma.
çakmağı üreten usta her kimse kıyısına köşesine adını veyahut imzasını iliştirir diye rivayetler de vardır.
Sigara içmeyen ama çakmak hastası olan YAnlayan apache'ninde sahip olduğu, el yapımı çakmak markası. aynı zamanda mücevher firmasıdır, pahalı, çanta, kalem, çakmak, flash bellek üreten bir firmadır, tam adı S.T. Dupont'dur.
çlink sesine kurban olunacak çakmaktır.
içinde bulunan metal bir plaka (rivayete göre platinyum) yardımıyla kendine özgün bir kapak açılması sesi çıkartan (aynı heyecanı kapanırken de yaşatan) fransız çakmak markası. güya, bir hava alanında ya da bir limanda beş parasız kaldığınızda, bu çakmağı ya da içindeki metal plakayı rehin bırakıp, först klas yolculuk imkanına sahip olabiliyormuşsunuz dünya çapında. o derece forsu varmış anlaşılacağı üzere. yahu sen kalk kaç yüz dolar çakmağa ver, bilet sırasında paranın olmadığını farket bilet almaya. hanzo.
(bkz: lycra)
ağırlığı yeter.

evet gerçekten ağırlığı yeter bir dupont bir zipponun 3-4 katı ağırlığındadır. elinize aldığınızda böyle hoş bir duygu uyandırır. sornasında zippo yu tutarsanız kibrit tutuyormuş gibi hissetmenize neden olur.

bir asalet var bu çakmakta da hala ''öğrenci adamım gerek yok kullanmam''da diretirim. bir gün sadece zevk için her kur değiştiğindiğinde milyon dolarlarımı tl ye çevirip sonra tekrar dolar falan alıyor olursam bil ki dupont kullanıyor olacağım o aralar.
Cedric çizgi dizisinde Cedric ve ailesinin soyadı.
(bkz: Cedric Dupont)
*
Cedric isimli çizgi film karakterinin soyadıdır.
(bkz: teflon)icat etmiş firmadır .
''the miracles of science'', eşantiyon bardaklarında bu söz yazmaktadır.
elimde en az 25 senelik altın kaplama çakmağı olan marka.
Daily essentiallardan biri.
Sigara kullanmıyorum ama bu çakmaktan sipariş etme fikri var bu aralar aklımda. Bilgisi olan arkadaşlar iki mesaj pls.
Not: money tall like jordan.