bugün

(bkz: 2 haziran 2006 duman acikhava konseri)'nde bizi önce uzaklara sonrada tekel bayiilere götüren gruptur.*
içerim ben bu akşaaaaaam . diyor . bakınız trt int
(bkz: ruyanda görsen inanma)
"hayal ettiklerim bana yakışmasın" sözünü taşıyan bir şarkı yapabilecek kadar melankolinin sınırlarını zorlamış,arkasından onlarca grubun ekmek yemeye başladığı grup. bir röportajda neler dinliyorsunuz sorusuna cevapları şudur:

erkin koray
erkan oğur
özdemir erdoğan
orhan gencebay
müslüm baba
ibrahim tatlıses * *
en güzel türkçe grup ismi..kim ne derse desin adam güzel söylüyor,iyi müzik yapıyorlar..ilk albümlerinin üstüne geçememiştir ama hiç bir albümleri.
sesinden efkar fışkırıyordu dumanın bir ara.sonra böğürmeler sacmalamalar basladı
ama yinede yakaladıgınız zaman o efkarı,bırakamazsınız dumanı.
piyasa olmasına ragmen duruşlarını bozmayan grup.. sırf bu yüzden de bu kadar sevmekle ne kadar haklı oldugumu anlıyorum... bebek, yanıbaşımdan, haberin yok ölüyorum, senin gibi favorilerimdir.
Leş gibi (bkz: grunge) yapar bu herifler...Ne kadar piyasa densede saygım sonsuzdur ve hatırlamak istiyorum piyasa olan kalitesiz diye bir olay yoktur... (bkz: rüyanda görsen inanma)
TR nin en başarılı grubu.grunge ı icra eden ilk topluluk.. seattle- istanbul havası.. kaan tangöze gibi mükemmel bi vocale sahip dinleyip içilesi grup
olmasaydı altgruplar barlarda ne coverlardı diye düşünülen grup.
Her gencin belli bir yaşta hayran olduğu * rock yaptıklarını zannettiği * Türkiye'de en çok abartılan gruplardan biridir.
Bu kadar abartılmasa daha iyi olacak gruptur.
Bazı şarkıları gerçekten de güzeldir.
(bkz: Oje)
(bkz: Bebek)
iyi müzik yapan grup o kadar çoktur ki, ama kemik kitlesi olan, fanlarının fenomen olarak gördügü bir grup olmak çok zordur böyle gruplar çok azdır.duman bunu başarmışsa parçaları,sahne duruşları,siyasi tavırları,kişisel hayatları ile saglamıştır.işin en kötüsü ,böyle gruplar b.k atılmakla ,eleştirilmekle batırılamazlar.artık başlarını aldılar gidiyorlar.çok geç
(bkz: haberin yok ölüyorum)
özdemir erdoğan'ın gurbet şarkısını çok iyi coverlamışlardır.yine bir cover olan her şeyi yak ile geniş bir kitlye ulaştı grup. asıl fan kitlesi ilk albümden beri duman dinleyenlerdir. her seyi yak sayesinde konser tipi salak kızlar dinlemeye başlayınca haz almadım. konserlerinde ön sıradan izleyen batuhancılar vardır ki sormayın gitsin.. bütün konser boyunca "batuhaaaaaaaaan" diye kıçları yırtılana kadar bağırır bu kızlar ve bizim duman'ın ruhumuzu yıkayan müziğinden soğumamıza neden olurlar.3. studyo albüm olan seni kendime sakladım da yer alan özgürlüğün ülkesi adlı şarkıyı kaan tangöze duman dinleyicilerine ithafen yazmıştır , söylemiştir.

yok, olamaz böyle şarkılar. içerken dinlenesi şarkıları;

(bkz: ah)
(bkz: haberin yok ölüyorum)
(bkz: elimdeki saz yeter canıma)
(bkz: yanıbaşımdan)
(bkz: yürekten)
(bkz: halimiz duman aman)
(bkz: sadece koklayacaktım)
(bkz: bal)

tepinilesi duman şarkıları;

(bkz: en güzel günüm gecem)
(bkz: bu akşam)
(bkz: istanbul)
(bkz: özgürlüğün ülkesi)
(bkz: sayın bayan)
(bkz: hatun)
(bkz: bebek)

yaptıkları cover' lar

(bkz: gurbet)
(bkz: her şeyi yak)
(bkz: yemen türküsü)
(bkz: olmadı yar)
(bkz: çile bülbülüm)
(bkz: another brick in the wall)
(bkz: hey you) *
(bkz: fesupanallah)
(bkz: güzelliğin on para etmez)
piyasa olmaktan olabildiğince kaçmalarına rağmen daha önce ömründe rock müzik dinlemeyip duman dinlemeye başlayarak ne oldum delisine dönen gençlerin aşırı ilgisinden kurtulamamış gruptur.bence türkiyenin şu anda en başarılı rock grubudur ve bu piyasanın canlanmasında,yeni grupların ortaya çıkmasında,medyanın bu tarza ilgisinin artmasında büyük bir rol oynamışlardır.
'bunları dinlemeyen bir türk genci kaldımı acep?' dedirten,arkadaş(!)hatırına konserine gittiğim ve vokalistinin yakın zamanda öleceğine kanaat getirdiğim gruptur.ama bu kadar üne rağmen yavşamadılar,buradan onları tebrik ediyorum...
rock n coke 2006da tepindirtmiş grup.
(bkz: köprüaltı)
(bkz: özgürlüğün ülkesi)
(bkz: bu akşam)
rock n coke 2006 nın en iyi performansını gösterip seyircilerde nefes bırakmayan pogo yapmamızı sağlayan harika grup.
9 eylül akşamı yedikule zindanlarında olacak grup.
en son bursa ya geldiklerinde final haftası olduğu için konserlerine gidemediğim, finallere çalışmayınca da keşke gitseymişim dediğim, bursaya çok az gelen başları dumanlı ama iyiki de dumanlı grup..
Kol kırılmasına pek müsait konserleri olan grup.
kızlıderelilerin iletişim aracı.
isim seçiminin öylesine olmadığına inandığım grup-anladın sen-ayrıca anlarım ben
şu sıralar severek dinlemekteyim.
30 eylül cumartesi* 22.00 da studio live da çıkacak olan grup. biletler 30 ytl ve 18 yaş sınırı var. ön grup olarak da suitcase varmış.
yurdum gençliğinin adeta taptığı,ama benim şarkılarında melankoliden başka hiçbirşey bulamadığım topluluk..dinleyince insanın kendisini rakıya biraya veresi geliyor..