bugün

ing. sürücü, şoför.
bir oyun ismi. 2000' li yıllarda her internet kafede vardı. 1998 yapımı oyunda Tanner adlı FBI ajanı, mafya işlerini yapan bir gizli polistir. Araba çalma, takip etme, adam veya mal nakliyesi, taksideki müşteriyi korkutma gibi işler yapar.

Hikaye oyununun haricinde, küçük oyunlarda vardır. Mesela Survival adındaki, üç-beş polis arabasının sizi delice kovaladığı oyun süper zevklidir. san fransisco şehrinde olanında, arabanızın binaların üstünden uçması veya binanın üstüne konması mümkündür.

Tam ismi, Driver: You Are the Wheelman dir. Daha sonra 2.si ve 3.sü de çıkmıştır.
efsane oyun. tadı hala damağımızda, ondan sonra hiçbir arabalı oyun bize aynı hazzı yaşatmadı. belki biraz midtown maddness ama asla driveri koltuğundan kaldıracak yapım değildi.
araba hareketlerinin çok gerçekçi olduğunu düşündüğüm oyun ikinci oyununun ps1 versiyonunu zar zorda olsa bitirdiğim oyundur ki birçok oyunu biraz oynar bırakırım, ilk oyunu da bitirdim ama hile kullanarak diğerinde kullanmadım zaten adamlar hile de koymamış oyuna ki aktive edilsin hileler oyun bittikten sonra açılıyordu ne yazık ki zaten hile ile bitirilen oyunun heyecanı da olmuyor ama stresi de olmuyor çünkü öyle bölümler vardı ki oyna oyna geçemezsin.
günlük hayatta pek fazla kullanılmamasına karşın formattan sonra ethernet'in tanınmaması, dolayısıyla internete giremeyiş sonrasında sıkça küfürle anılacak kavramdır. 146'dan girilip ethernet'in driverı indirilmeye çalışır ki bu ay sonu telefon faturasıyla sürprizler getirebilecek bir eylemdir, sürprizler güzeldir, önerilir.
(bkz: driver 2)
son bölümü * inanılmaz zor olan oyun. muhteşem bi klasiktir tekrar tekrar oynanasıdır.
"amerikan arabası" diye tabir edilen arkasını rahatça savura savura gidebildiğiniz araba ile tanıştığım oyundur. daha öncesinde nfs 1, 2, 3 ve 4 oynamıştım ama hiçbiri bu kadar zevk vermemişti.
dünyanın en zevkli otomobil oyunu şüphesiz.
görsel
görsel
Zamanın kaliteli bir yarış oyunu.
Bu oyundaki en büyük zevk köprüden atlamaktı.