bugün

z kuşağının ebeveynlerine bakış açısını yansıtan bir söz. bir tane çocuğun ağzından duymuştum, ailesi maddi durumu iyi değil diye özel üniversiteye göndermek istemiyordu. velet de "doğurduysanız eşek gibi bakacaksınız" dedi. sik kafalı seni. özel bir üniversitede dandik bir bölüm okuyup 4 sene am sikeceksin diye bu insanlar mecbur mu lan zorluk çekmeye. neymiş efendim beyefendi denizli de manisa da okumak istemiyormuş, illa istanbul izmir olacakmış.
Bir düşünce.

Bu her zaman böyle olmuştur. Önce gelen, sonra geleni hiçbir zaman beğenmez. Ama bilinmelidir ki sabır büyük erdemdir. Elbet o beğenmediklerimizin aklı başına gelecektir.

Ayrıca, çağa ayak uydurmaya karşı bu kadar diretmek nedir arkadaş? Senin zamanın geçeli çok oldu. Şimdi pist onların. Senin zamanında halayın başını sen çektin, artık şu mendili bir devret, otur fanta iç.

Sözüm meclisten dışarıdır elbette.
Verme o zaman anahtarı? iki metafor yaptık geldi sıçtı halıya.

Kazık çaktınız çünkü dünyaya.
Elon reisle aynı mottodayım.
görsel
ebeveynler çocuklara bakmak zorundadır. "sen de yumurtaya giren sperm olmasaydın, diğerlerinden birisi girseydi" diyerek bu işten siyrilamazsiniz. cünkü; çocuk yapmak ebeveynlerin tercihidir.
çocukların istek ve arzuları sosyal hayatta maddi yük getirmektedir. Bu yüzden çocuk eğitimi çok önemlidir.
örnegim; durum elerse bile bakkaldan her istediğinde bir şeker almamak gerekir. Her düştüğünde koşturup kaldırmayın ki; kendi kendisine ayakları üstünde durmasını öğrensin.

birgün kalkıp size "bana bakmak zorundasınız" derse bilin ki; eğitimde bir hata yapmissinizdir.