iğrenç törelerle, tecavüzlerle, küçük yaş evlilikleriyle insanlık timsali olan olan doğu ile,

şahsi namus algısıyla yaşayan batının namus anlayışının karşılatırmasıdır.

doğu'dakiler her boku yer, saklar, söylemez, namuslu ayağı yapar, batının namus anlayışına laf eder.

edit: lan olum bazı mallar genelleme yaptım sanmış, tabi ki herkesi aynı tutmuyoruz,

bu başlığın açılma amacı da insanların namuslarına laf söyleyen ve genelleyen orospu çocuklarına yaptıklarının yanlış olduğunu söylemektir.
Doğu Batı farkının en büyük olduğu şeydir. Namus gözü.
doğuda amca kızı bilmem ne sikmek normal, batıda yanlış.
(bkz: insan namusu)

Edit: bu töre töre diye götünü yirtanlari anlamıyorum. Lan agzini yüzünü s*ktigim yıllardır doguda yasiyorum ben niye gormedim? Yillardir doguda yasiyorum ve ben niye amca çocuğuyla iliskiye giren gormedim?

Ama batıya her tatile gittigimde cogu yer fuhus yuvasi.
herkesin namusu kendisinedir karadeniz'in de namusu var mesela onlarda da sert oluyor bu işler.
ha bana kalırsa namus namustur herkes bireyseldir doğulu olup da asimile olan da var.
batılı olup da mesela alın size izmir diyeyim de rahatlayın onların erkekleri saf izmirliler namus timsalidirler.
o vurduran dedikleriniz sonradan oraya göç eden öğrenci falandır adı çıkmış.ha şırnak'ta yok mu? var olmaz mı? oranın da adı namus silah töre üçlemesiyle çıkmış değişense sadece insanların olaylara bakışları.
namus her yerde namustur herkesinki kendine.
doğusu batısı kuzeyi güneyi yoktur.
Bir tarafta karısına bikini giydirip,türlü bakismalara ragmen rahatsız olmayan türkler, diğer tarafta helalini çok sevdiğinden kıskanan, ve onu adap çerçevesi içinde giydiren Kürtler.

Hangisi daha namuslu ve aile babası? Yorum sizin.
en basitinden örnek izmiri mardin veya gaziantep ile karşılaştırırsak ortaya çikacak sonuç belli.
batinin alicagi versus.
(bkz: izmir vs hakkari)
doğu namusu: zara bir şey olmasın da ne olursa olsun.
batı namusu: önemli olan karşıdaki için ilk olmak.
evvela neye göre kime göre doğu ve batı?

batı daha ahlaksızdır.

(bkz: abd) (bkz: avrupa)