bugün

"er yada geç doğru insanı bulacaksın merak etme" sözlerine inanıp hiç bi bok bulamayacak ve buna mahkum olacak insanların hem karşılaştığı olay. kusursuzu kimse bulamaz illaki kusurları olacaktır karşındakinin, işin en önemli tarafı onu kusurlarıyla sevmektedir.
sürekli yanlız kalma isteğinin kılıfı.
iliski konusunda tecrubelenmedigi icin kolay kolay dogru insan olamayacak kisinin cumlesi. dogru kisiyi arayanin bir tek kendisi oldugunu zannederek davranmasi sebebiyle, karsisindakinin de dogru kisi aradigini goz ardi edecek ve bir cok hataya dusecektir, sonuc husrandir. sonunda ya gorucu usuluyle birini bularak evlenir, ya da benden geciyor diyerek acele ile evlenir.
doğru insanı bulana kadar yalnız kalmaktır. sıkıntı çekmeden kazanılan bir şeyin insana pek haz vermeyeceği düşünülürse, sabretmek gerekir.
(bkz: bir gün gelecek)
anti sosyal kişilik bozukluğunun getirdiği savunma mekanızmasına örnek olacak cümledir. abazalık alametidir.
feci tecrübeli adamların ya da kadınların duygu pörsümesi göz önünde bulundurulduğunda doğruyu yapan kişidir..
gelin açık olalım öpüşme ilk randevu vs belli yaşlarda çk heyecanlandırır sonra gene yaparsın sonra gene aa bi bakmışın ki alışkanlık olmuş..insan olayı çözmüş taktikleri yemiş yutmuş..mübarek yüzme değil ki antremanlı çıkasın!
kaldı ki feromonlara inanan biri olarak , her kişi için bi kişi vardır dusturuyla hareket edip yalnız kaldım ya da şu ana kadar doğruyu bulamadım ama zaten de herkese sen doğru musun iye yaklaşıp da 2 milyar adamı denemekse bunun alternatifi , iyi ki de böyle kalmışım..
vs vs tek kaçırılmaması gerek nokta , bazı anlarda bazı yaşlarda kiminle öpüştüğün değil , öp
şmüş olmanın haz veren şey olduğunun kbul edilmesidir..evet 16 yaşındaki tip oy oy ayşeyle öpüştüm onu korucam kollucam değil de , oh be öpüştüm yehuuu der karşı cins için de öyle..o yüzden belli yaş altı ilişkiler bi sikime yaramaz..hele bi para kazan , evini sen döndür bi kızı bi erkeği cidden korumayı aile olmayı ve bunun getirdiği sorumlulukları tart gör sonra aşktan em vuralım..yoksa lisede çok aşık olup , evlenip maddi durumu iyi gitmeyince de alkole sardıran gördük..
bu durum okeyde çıkmış taşları beklemek gibidir.

+ abi ne yapıyorsun sen ya ? o taşlar çıkmış boz sen orayı boz.
- kafamı karıştırma selami. gelir orası gelir.
- çay verin selamiye.

doğru insan ebenin yaşına gelince çıkarsa ne bok yiyecen ? sorusunu sorarım ben arkadaş.
(bkz: godotu beklerken)
"doğru insan" kelimesi "mükemmel insan" şeklinde algılanmışsa, mükemmel insana değil de, mükemmel yalnızlığa ulaşılabilir.
bekleyerek bi'şey bulunamayacağının kanıtı.
Doğru insanı bekliyorsun da sen doğru insan mısın o kişi için diye bi sorarlar insana! Kalırsın yalnız tabi, çok beklersin doğru insanı bu hayatta.
iki türlüdür. doğru insanı bulamayıp beklemek ve doğru insanı bulduğun halde bir türlü gelmemesiyle gerçekleşen avanak avanak beklemek. birincisi, tercihtir efendim, doğru olabilir. ama ikincisi, bir yere kadardır. sen beklerken, o yalnız kalıyor mu bakalım? bu durumda beklemek de yanlış olabilir. yazık değil mi geçen zamana? biz bekçi miyiz efendim?
bugüne kadar muhtemelen kimseyle çıkmamış,
çıkma teklifi almamış yada etmemiş,
30 yaşına gelmiş ama hala evlenmemiş kişinin bu konu hakkındaki yorumu sorulduğundunda çok sık alınan cevaplardan biridir... sonucuda muhtemelen, kesinlikle yalnızlıktır.
başkaları tarafından her ne kadar züürt tesellisi, abazan savunması olarak tanımlansalar da, aslında doğru olandır. çünkü sevmediğin kişilerle birlikte olmak vakit kaybından başkıa bir şey değildir. ya tam olur, ya hiç olmaz.
her önüne gelen kızla çıkıp gönül eğlendirmenin yanlış olduğunu düşünen insanın sözüdür. kendine uygun kendi gibi doğru insanı bekleyen kişidir. *
bir hafta önce tanıdığı(!) kişiyle çıkabilecek zihniyetin abazan tesellisi dediği yalnızlık halidir. insanlar her konuda olduğu gibi bunda da farklı yollar izlemektedirler.

kimisi birden fazla ilişki yaşar ve bunlardan tecrübe edinerek doğru yola gider veya gitmez. fakat bu tecrübelerde çok yıpranır. kazanır mı kaybeder mi orası tartışılır.

kimisi bu tecrübe amaçlı çıkmaları kendisine yük gibi görür çünkü beraber olduğu kızı gerçekten sevmiyordur; sadece hoşlantı.. yaptıklarının bir kısmı zaruriyetten, adettendir. arama, mesajlaşma, çıkıp bir şeyler yeme vs. oyunun kurallarına göre oynar. eğlenilecek kız diyebiliriz bu kıza da.

kimisi için de çoğu kız potansiyel sevgilidir. hepsini gizliden süzer, profilini çıkartır ve bir hüküm giydirir kafasında. (ayşe: çok titiz; bana göre değil. fatma: isimden kaybediyor. gizem: çok kaşar.. tarzı muhakemeler yapar kafasında)

kimisi de tam bir aşk adamıdır. aşık olur, karşılık bulamaz. platonikleri sever. asıl aşkı sever. vuslatı olmayan...

bu üstteki aşk adamının karşılık bulamayanı ise tamda başlıkta bahsetttiğimiz adamdır. karşılık bulursa da ne mutlu ona. o ilkin yalnızdı ama sonunda buldu onu. sadece sabretti. zaten çizgileri belirliydi kafasında. o çizgilerle bürünmüş şiirler tam da sevgilinin bedenine göreydi. geldiğinde sadece içini doldurdu şiirlerin ve eli de tam sığdı avucuna..
doğru insanı beklediği için değil sadece "beklediği" için kaybeden insandır.
kimsenin sümük atmadığı hatun ya da erkeklerin ego savunmasından başka birşey değildir.
oturarak sonuca ulaşan tek canlı tavuktur. doğru insanı nasıl beklediğine bağlı olarak gelişir olay ya yalnız kalırsın ya doğru insanı bulursun[doğru insan da neyse)
Yalnızım demeye utanılır direk bu bahane ardına gizlenilir.
doğru insanı aramayıp beklerseniz karşılaşacağınız durumdur.
beklerken deneme yapmayan, insan modelidir.
doğru insanı son durakta beklemektir.
(bkz: doğru insan yoktur deyip yalnızlığı kabullenmek)
yalnız olan kişinin kendini avutmasıdır.