bugün

şişirilmiş biri mi yoksa gerçekten katmanlı derinliği olan biri mi tam anlayamadığımı psikolog, sosyolog yazar-araştırmacıdır.
üzüldüm. değerli bir yazar. değerli bir psikolog. değerli bir öğretmendi. elimdeki imzalı kitabıyla kala kaldım.
Evinde ölü bulunmuş. Ölüm nedeni henüz belli değil. Allah rahmet eylesin. "annen yok, kimsen yok" diye bir cümlesi var ki al duvara as.

Allah rahmet eylesin.
Akşam yeni kitabıyla ilgili canlı yayında söyleşisi vardı. Saati kurmuş beklerken vefat haberini aldım. Allah rahmet eylesin. Üzüldüm.
görsel
allah rahmet eylesin. çok üzüldüm. aklıma geldikçe, izler dinler hayata dair paylaşımlarına, acaba bende ileride bu dediklerini uygulayabilir miyim diye kendi kendime söylenirdim. kaliteli bir insandı belli. mekanı cennet olsun.
ondan çok şey öğrendik. mekanı cennet olsun.
Değerli bir insandı. Birçok eserini okudum mutlaka anlamak zorundayız. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Evet.
Eski hesabımla yazarken Corona günlüğü diye bir başlık açmıştım doğan Cüceloğlu hocamızın tavsiyesi üzerine. Pandemi döneminin başında Corona günlüğü tutmanın sonradan bu süreçte yaşadıklarımızı görmemiz açısından anlamlı olacağını yazmıştı sosyal medya hesabında. Kendi adıma kitaplarını okumayı yarıda bıraksam da bunun hocamızla ilgili değil kendi eksikliğimle ilgili olduğunu hep bildim. Allah rahmet eylesin. Fikirlerinden yarım yarım da olsa sebeplendik. Öbür dünyada da hakkını helal etsin.
Mükemmel değil de iyi insan olmaya değer veren, bunu her zaman anlatan kıymetli hocamızı, meslektaşımı kaybettim. Huzurla uyusun.
Aylar önce hayat hikayesini anlattığı bir video izlemiştim. Köyden, annesizlikten, fakirlikten Amerika'daki üniversitede hocalığa kadar uzanan upuzun ve dolu dolu bir yaşam yolu.. Bu yolu yürürken arkasından gelen gençlerin de yolunu aydınlatan ve bunu anlatırken sempatikliğiyle gülümseten profesör..
Ondan çok şey öğrendik.. böyle değerlerimizi kaybettikçe ülkemizin çölleşttiğini düşünüyorum. Çünkü yerini dolduracak değerler yetişmiyor artık...
Nur içinde yatsın..
83 yaşında vefat etmiş.

https://www.haberturk.com...eloglu-nun-hayati-2975211
Allah rahmet eylesin dediğim kıymetli yazar ve psikolog. Ben çocukken pazar günleri yanlis hatırlamıyorsam kanal d de psikoloji adına programı vardı validem ile onu izlerdik. Tam olarak o zamanlar anlayamasam da sözlerini ilerleyen yaşlarda çok şey anlam ifade ediyor.
Çok değerli bir insandı, hemşehrimdi. Nurlar içinde uyu goca yörük.
Bu sabah duyurduğu söyleşi haberinin ardından herkes bu söyleşini bekliyordu, ölüm haberini değil.

Gerçekten kaybolmuş büyük bir değerdir. Çok üzüldüm.

Iyi ki tanışma ve sohbet etme fırsatı bulup kendime ondan bir şeyler eklemişim.

Rahmetle...
Düşmeye bağlı başının arkasından kan kaybı nedeniyle vefat etmiş. Çok büyük bir değer ama çok basit bir ölüm. Çok üzücü.

Rabbim rahmetle muamele etsin.
kişisel gelişime ve kişisel gelişimcilere her zaman mesafeli durmuş olmama rağmen, kişisel gelişimciler içerisinde farklı bir yere ve duruşa sahip olduğuna, daha bilgece bir tavır sergilediğine inandığım yazar. "Öğretmenlik yapan, öğrenci görür karşısında. Ama öğretmen olmuş olan, canlar görür karşısında." sözleri takdir edilesidir.
allah rahmet eylesin.
“Bir insanın anavatanı çocukluğudur”

Doğan cüceloğlu.

Anavatanlarına dönüş yaptırdığın insanlar seni unutmayacak..

Allah rahmet eylesin.
"insanın kaçamayacağı en büyük otorite kendi vicdanıdır."
Askerlik yaparken kitaplarını okuyup çok şey öğrendim. Mekanı cennet olsun.
Kеndi kаlbinе bаkmаyаnın yаşаmı bulаnıktır; kеndi yürеğinе bаkаbilmе cеsаrеti göstеrеnlеr gönlünün murаdını kеşfеdеnlеrdir. Dışаrıyа bаkаn rüyа görür, hаyаl dünyаsındа kаybolur; içеriyе bаkаn uyаnır, kеndini kеşfеdеr....

Allah rahme eylesin, güzel bir insandı, her zaman iyiliği savunurdu, kendimiz olmaya teşvik ederdi...
Ülkenin yetiştirdiği, aydın, eğitimli, donanımlı, hitabet yeteneği yüksek, bilgisini ve tecrübesini, kendine has üslûbu ve mütevazi duruşuyla halka aktaran, bilgilendiren bilim insanı.

Klasik deyimle, dün bu ülkeden bir yıldız daha kaymıştır, hem de eğitimli insanlara bu kadar açlık çekerken...

Ruhun şad olsun, özü-sözü güzel adam...
Kendisinin vefatına üzüldüm. Lâkin aydın değilde psikolog olduğunu düşünüyorum. Aydın mesleğinin sınırlarını aşandır. Her okuyan ve yazan aydın olamaz.
bu ülkeye dair umutların yeşermesi için vesile olan ender insanlardan biriydi.

güzel insanlar bir bir aramızdan ayrılıyor ah be..
Kitapları ile binlerce anneyi eğitti; dolayısıyla bir çok çocuk sayesinde daha mutlu yetişti. Mekânı cennet olsun.