bugün

donanımhaber'de bir yazar, kız arkadaşının başına gelenleri yazmış, covid-19 sebebiyle ölen kişinin test sonucu öldüğü gün negatife çekilmiş.

yazı aşağıda, link en altta.

--spoiler--
Herkese sağlıklı günler dileyerek yazıya başlıyorum. Şimdiden yazının gidişatını kestiremiyorum fakat biraz uzun olabilir, okuyun ve okutturun lütfen. Bizzat tecrübelerimi içerir.

6 Ağustos 2020 günü kız arkadaşımın babası corona şüphesiyle apar topar ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Çekilen ciğer filmi sonucunda buzlu cam görünümü mevcuttu ve hasta istanbul'da bir hastanede karantinaya alındı. Yapılan test sonucu 9 Ağustos 2020 günü Covid-19 pozitif tanısı kesin olarak koyuldu ve hasta istanbul Sancaktepe'deki pandemi hastanesine sevk edildi. Hastayla irtibatımız hiçbir şekilde mümkün olmadığı için elimizden geldiği kadarını yapıp enabiz'dan uygulanan tüm işlemleri, tahlil ve raporları takip ediyorduk. Bu süreçte hastane personeli de bizi her gün arayıp durum hakkında bilgilendiriyordu.

Günden güne durumu kötüye giden ve yoğun bakımda tedavisine devam edilen hastamızın 24 ağustos günü enabiz da tahlillerini kontrol ederken, ne hikmetse bir kez daha covid testi yapıldığını ve test sonucunun negatif olduğunu görmem üzere vefat haberini alacağımızı düşünmeye başladım. Nitekim öyle de oldu. Bir-iki saat içinde hastaneden arandık ve negatif covid sonucunun sisteme girildiği gün vefat haberini aldık.

Bu hastanede Covid yüzünden vefat eden hastaların naaşı sancaktepe cenaze işlerine gönderilip burada cenaze namazı kılındıktan sonra defin işleminin yapılacağı yere naklediliyor. Ve covid yüzünden ölen merhumun yanına hiçkimse alınmadığı için naaşı tanıma işlemi fotoğrafı çekilip yakınlarına gösterilmek suretiyle yapılıyor. Biz Sancaktepe cenaze işlerinde geçirdiğimiz yaklaşık 1 saatlik süre içerisinde 5 naaş buraya getirildi ve hepsinin ölüm sebebi covid idi.

Şimdi nasıl oluyor da sadece istanbul Sancaktepe de 1 saat içinde 5 covid vakası defin ediliyorken, Türkiye genelindeki günlük ölüm sayısı 15-20 arası lanse ediliyor?

Covid yüzünden vefat eden hastanın pozitifden negatife çevrilmesine dair kanıt:
--spoiler--

https://mobile.donanimhab...erir--145226542#145226542
Bir işin altında akp imzası varsa herşey şaibelidir.
kafalara bak amq ebu cahilleri.

ölü negatife çevrilmesi gerekmiyor mu diyor?

allah ım bu uludağ sözlüğü tez vakitte kapa dinimiz amin..
doğru olması kuvvetle muhtemel iddiadır. samatya sgk ve cerrahpaşa hastaneleri yoğun olarak covidlileri alıyordu nisan mayıs aylarında. hastanelerde gün içerisinde pek çok vefat olduğu orada yatan hastalar veya orada işi olduğu için şahit olanlar tarafından dile getiriliyordu. ancak ne hikmetse vefat sayısı tüm türkiye genelinde günde 30-40-60-70 civarında açıklanıyordu.

şimdi bazı düşük zekalı arkadaşlar "sayı az diye üzülüyorlar" gibi mallığa düşmeden peşinen yazalım ; keşke tamamen yok olup gitse bu virüs. keşke tek 1 insana bile bulaşmasa artık. ancak gerçek sayılar neyse onuda öğrenmek herkesin hakkı. adam hastanede vefat ediyor vefat sebebine kalp yazıp istatistiği düşürüyorlar mesela. bu ne kadar etik ne kadar doğru bir hareket..
Adam coronayı yenmiş ve kalbi bu heyecana fazla dayanamamış durmuş.

Şaka lan şaka birileri Bi boklar yiyor.
yasli olum sayisinda yuksek artisi fark ettiniz mi bilmiyorum.ne hikmetse zaten sekeri vardi coklu organ yetmezligi.
zaten hastaydi akciger yetmezligi diyerek gomduler.yaslilar hobi olarak ölmeye basladi.

fahrettin koca=bugun ölu sayisini 19 yaziyoruz.
tayyip=dun 19 yazdiniz bugun 18 yazin da dikkat cekmesin.
test sayisini da fazla yazin.
Ne bekliyorsun ki aq ?

Sokaklar, maskesi bileginde gezen primatlarla dolu. Mekanlara bakiyorsun hinca hinc dolu. Sanki corona hic olmamis gibi. Koskoca 83 milyonluk ulkede gunde 1500 bandinda vakanin cikmasina ve olu sayisinin da aylardir 20 bandinda olmasina kim inanir ? Ben size soyleyeyim 90 yasindaki bunak babaannem bile inanmiyor bu haberlere. Sozde turk bilim insanlarina gore vaka sayisi agustos ayi icerisinde 100 civarinda olacakti. Gercek sayilar icin ekrana yansitilanin en az 20 kat daha fazlasi oldugunu soyluyorlar.

Bu toplumdan bir bok olmaz. Ben de bilirdim mekanlarda arkadaslarimla vakit gecirmeyi, ben de bilirdim dukkan dukkan gezmeyi, ben de bilirdim en sevdiklerimin dugunune katilmayi, ben de bilirdim bu sene en iyi tatil koylerinde tatil yapmayi ama kendi sagligimi ve ailemin sagligini daha cok onemsiyorum. Aylardir, is ve ev haricinde mekik dokuyorum. Markete bile gunun en tenha saatlerinde gidiyorum arabayla gidiyorum. Bizim bir hayatimiz yok mu maskeyi bilegine takan orospu cocuklari ? Bizim psikolojimiz yok mu hicbir sey olmamis gibi davranan anasi sikikler ? Sizin yuzunuzden bu haldeyiz. Sizin yuzunuzden de daha kotu olacagiz. Allah hepinizin belasini versin. En sevdiginizle sinanin.
sisteme ölüm sebebi doğal ölüm (bulaşıcı hastalık) olarak girilmiş kişi.
Öncelikle Allah sabır versin. Trenzalore gerekli açıklamayı yapmış diye düşünüyorum.
her sey olabilir valla.
Bulaş pozitif başlayıp ilerleyen günlerde seyri değişip farklı bir hastalığa dönse ve son test negatif çıksa da vefat olduğu taktirde ve Neticede buna sebep covid-19. Bunda herkes hemfikir. Burada Yetkililerin yaptığı ise kurnazlık. Fırsattan istifadeyle işi kılıfına uydurup ölüm vakalarının asıl nedenini hasıraltı etmek. Testler işin görünen bahanesi. Ayrıca Bu durum yeni de değil, aksine uygulamadaki talimatlarca uzun zamandır da böyle. Müteaddit defalar farklı yerlerden aynı yönde şikayetlere ait bilgi ve duyum gelmişti zaten önceden.

Tabi bunun böyle yapılmasının Nedenleri belli. Ekonomik. Sosyal. Toplumsal. Siyasi. Sektörel ve toplumsal baskılar Vesaire vesaire..
Açıklanan enflasyon, işsizlik , ekonomik verilerine inanan covid rakamlarınada inanır.
herifin biri basıyor tetiğe, size o silahtan çıkan kurşun giriyor. hop hastahaye götürülüyorsunuz. ameliyat, yoğun bakım falan derken, hakkın rahmetine kavuşuyorsunuz.
ölüm sebebi: iflas eden akciğer ve arkasından diğer organların iflası, yazıyor, lan oğlum işte kurşun yedi ya bu herif akciğerine, o yüzden ölmedi mi?
rapor: yok hemşerim, doğal ölüm, organlar iflas etti.
her gün bir milyon vatandaşımız ölsün isteyen orospu çocuklarını hariç tutuyorum onların ben a.ına koyayım o ayrı mesele, amma ve lakin, gerçeklik payı vardır. hergün 15-20 bandında ölüm gerçekleşiyor olması inandırıcılıktan çok uzak.

nasıl bu kanıya vardın derseniz de, çok basit bir mantık var: sokağa çıkma yasakları, şehirlerarası yolculuk vb. kısıtlamalara rağmen, günde 2000-2500 vaka ve 50-100 vefat haberi gelmiyor muydu nisan-mayıs dönemleri? e şimdi hiçbir kısıtlama yok, yurtiçi-yurtdışı yolculuk serbest, cayır cayır düğün dernek kuruyor, plajlarda beach partilerde masalara çıkıp twerk yapıyor millet, nasıl günde 1200 vaka, 15-20 vefat? mantık ilmine aykırı bir kere böyle bir sonuç alınması. Bence durum nisan-mayıs'dan daha kötü, ancak turizm sektörünün batmaması için, iş dünyasının canlanlanması için devlet "ölen ölsün, kalan kalsın" fikrinde birleştiği kanaatindeyim. tabi insanların bunu bilmemesi gerek.