bugün

Son kalan bayan yolcuyu tedirgin etmektir. Kaş yapayım derken göz çıkartmayın..
her durum için geçerli olmayan bir olaydır.
sizi bir sapık sanabilirler.

dolmuşçuları kontrol etmesi için belediyelerin farklı bir çalışma başlatması daha da uygun olmaz mıydı?
yaparım diyenlerin asla yapmayacağı eylem.
kadının farklı düşünmesine sebep olacak hadisedir bu da. sonuçta şoförü tanımadığı gibi sizi de tanımıyor. ve son yolcular olarak, kadın indiğinde peşine siz de iniyorsunuz. ben sanmıyorum ki bir kadın "beni yalnız bırakmamak için benimle yolculuk etti" diye düşünsün.

he birde madalyonun diğer yüzü var tabi. bunu yapan centilmen olacak diye de bir kaide yok. kadını gözüne kestirmiş bir sapık olma ihtimali de söz konusu.

düşününce gerçekten hayat kadınlar için çok ama çok zor. böyle olması da çok üzücü.
Oyle bir toplumda yasiyoruz ki, inmeyip dolmuscu ile beraber tecavuz edecek adamlar var...
Aman diyeyim.
Herkes uçkuruna sahip çıksın kampanyasıyla devam edilebilecek olan eylemdir. Kadınları erkeklerden yine erkekler mi koruyacak ?
Anlamadığım nokta, bizim alnımızda "tecavüzcü değilim, korkma kadın" gibi bir ibare mi yazıyor olacak? Kadın nasıl anlasın bizim ona vermek için beklemediğimizi.

Bu gerizekalıca çözüm önerisi kadınları ancak tedirgin eder.
kadınlar; dolmuş şöförleri, taksiciler, kuryeler, tamirciler, kapı anketçileri, ıssız sokağın başında muhabbet eden adamlardan vs değil erkeklerden korkuyor.
bir kadının tedirgin olması için erkek olmanız yeterli.
Hiç sikimde olmayacak olan durumdur. Sicili temiz adamları şoför yapsınlar aq bekçi miyim lan ben?
mallığın daniskasıdır, neden biz fedakarlık yapıyoruz ki oysa ? dolmuşta son yolcuyla inen bayan olmuyor ?
şeytana uyup hiç aklında yokken dolmuşçuyla beraber tecavüze yeltenen de çıkar bu ülkede.
insanları şüpheci davranmaya itenler utansın dediğim durumdur.paranoyaklığın son haddidir. bu hastalıklı durumdan bir an önce millet olarak kurtulmamız gerekmektedir. bu durumu eğitimle,sevgiyle halletmemiz lazım yoksa bu işin sonu pekte hayra gitmiyor.
Gereksiz davranıştır.

Çarpık zihniyetler doğrulmadigi sürece hiçbir şey fayda etmez.
bu duyuruyu bilen şöför adamsa eğer, kız indikten sonra erkeği indirmeyip aracını durağa çeker, o erkeği evirip çevirip götünden sker amk dedirten entrydir.
kızı tedirgin edebilir ama zaten kız ineceği yerde indiği zaman rahatlar ve niyetinin kötü olmadığını algılar, ooff off acaba böyle yapmak yerine kızlarımızın daha güvenli bir ülkede yaşaması için daha bilinçli (kaliteli) evlatlar yetiştirsek daha iyi olmaz mı?
Hiçbir kadının bir erkek korumasına ihtiyacı yoktur, çüke sahip çıkılsın yeter.
çözüm önerilerinizin hastasıyım ciddi anlamda. hasta oluyorum bu tarz şeyleri okudukça. bu olay bir taksici tarafından, bir büfeci tarafından da vukuu bulabilirdi. dolmuşta gerçekleşti diye çözümleri buraya endekslemeniz inanılmaz derecede saçma. minibüsleri kaldıralım diyenler var. yarın öbür gün bir benzeri olay taksici tarafından gerçekleşse taksileri mi kaldıracaksınız? insanları zan altında bırakarak vicdanınızı mı rahatlatıyorsunuz? bırakın bu işleri.
Adamlıktır. Her bilinçli erkeğin yapması gereken davranıştır.
Saçma sapan bi' kampanyadır. "Sizin minibüs şoföründen farkınız nedir?" dedirtir.
son dönem türkiye'sinde "adamlık" vasıflarını yerine getirenlerin yaptığıdır. gerçi bir kaç şeyden işkilleniyorum, türk erkeği bir şey olmasın diye beklediği kıza yavşar "ben seni bekledim ehehe" diye...
bu günlerde gündem gereği herkesin onay verdiği bir durumdur, fakat gel gör ki ilerleyen zamanlarda asla böyle olmayacaktır.
şu fikri ortaya koyan ağır işsize sesleniyorum.

kafan anca böyle bi çözümü üretebilecek kadar çalıştığı için işsizsin gardaş. üzülme. aslında iyi bi insansın.
Şu fikri üreten geri zekalıya sesleniyorum .

her dolmuşçu potansiyel orospu çocuğu olarak mı düşündün , yoksa her erkeği potansiyel orospu çocuğu olarak mı düşündün ?
mabadımla güldüğüm kampanya biçimidir. çevresindeki tanıdık kadınların halini hatrını, sağlığını sıhhatini, hatta hayatta olup olmadığını merak etmek için çok ciddi ve geçici kıstasları olan adamların, tanımadıkları kadınların güvende olup olmayacaklarını farkedip, bir de üstüne o kadınlar için k.çlarını tehlikeye atmayı göze alacaklarını varsayan cümledir. ortalamanın üstünde bir sıklıkta ve genelde uzak yerlere seyahat eden biri olduğum için, toplumumuzun erkek bireylerinin öyle bir anlık gaza gelip büyük büyük konuşup, geri kalan zamanlarda hayvansal davranış standartlarına hızla geri dönmelerine pek çok defa tanık olmuş bulunmaktayım. özellikle arada flörtöz bir ilişki varsa, yanındayken 'erkeklik gururuna' leke sürmemek adına anlamsızlığa varan bir korumacı tavırlara girip, ara biraz bozulunca hemen nalları diksen bile umursamayacak kondisyonda tiplerle dolu bir toplumda yaşamaktayız. uzun sayılabilecek bir dönemde yurtdışında yaşadığım sırada, mekansal olarak zaten herhangi bir yardımları dokunamayacak olmaları söz konusuyken, hayatta olup olmadığımı bile öğrenme girişiminde bulunmayan pek çok türkiyeli, erkek ve ortalamanın üstünde bir arkadaşlık ilişkisi içinde olduğum kişi keşfettim. tam tersine, yani sıkıntıda olup olmadığımı titizlikle ve düzenli olarak soran erkek arkadaşlara da tanık oldum tabii. bu tip şeylerin insanlık kalitesini keşfetmek için bir vesile olması gerçeğini göz önüne alarak herhangi bir anormallik görülmese de, şu an bu tanıdığı kadının nalları dikip dikmemesini çok da önemsemeyen tiplerin hatrı sayılır bir kısmının sosyal medyada aptal saptal sanal kahramanlık nutukları attıklarını farketmemek de elde olmuyor. bunların, kız arkadaşlarına ya kendisi sözel şiddet uygulayan ya da hakaret eden başka tiplerle kankalık yapan versiyonlarını saymıyorum bile. tanımadığı kadınların güvenliği için gideceği yere geç varmayı göze alacaklar, bir de üstüne şoförün psikopat çıkması halinde kendi canlarını tehlikeye atacaklar falan. ha, özellikle toplu taşımada son kalan kadın fiziksel olarak biraz çekici ise bunu yapanlar olmaz mı? olur. ancak bunu ya o tanımadığı kıza, ya da daha sonra ilerideki ya da hali hazırdaki kız arkadaşına anlatıp hava atmak için yapmayacaklarsa ben de silvara değilim.

tanıdığı ya da tanımadığı kadınlara fiziksel/ruhsal zarar vermemesi bile tek başına oldukça yeterli olacak kampanya sahiplenicileri ise bu başlığın konusudur.
Son günlerde o bayanı sapıklardan korumak için insanlık namına güzel bir hareket olacaktır. Güvenle araçtan inmesini sağlayıp yolunuza dönebilirsiniz. Bu hale getirdiler insanları.