bugün

annelerimiz diş fırçalarımızın 3 ay kullanma süresi geçtikten sonra temizlik aleti olarak kıyıyı, köşeyi temizlemek için kullanırlar.
stratejik önemi haiz kişisel bakım eşyası. eğer biri dış fırçasını gayet pişkince banyonuza sizinkinin yanına koyuverirse, hiç sormadan üstelik; işler sizden yana gitmiyor demektir.
ucuza alınanı zamanla fıskıye gibi açılabilen naylon kıllara sahiptir.
kılıfsız kullanılmaması gereken vazgeçilmez kişisel bakım eşyası. toz olur sonra hep.
benim gibi diş teli kullanan herkesin yanında taşıması gereken hede.
elif şafak'ın harika eseri "araf"ta dediği gibi "modern kadının çehizi..."
ağza girer kıllı kıllı.
eve bir süreliğine misafir olarak alınan kişinin, eve çöktüğünün anlaşılmasını sağlayacak en önemli alettir.

eğer birisi banyodaki diş fırçasının olduğu bardağın içine kendi diş fırçasını koyduysa, bilin ki o kişi baya uzun bir süre sizde kalacaktır.

bilesiniz...
nasıl başarıyorlar bilmiyorum ama bazı insanların hiç gereksinim duymadığı meta.
zaruri ihtiyaç.
güzel bir intikam aracı. sevmediğiniz kişiden diş fırçasını tuvalet deliğine sokmak suretiyle intikam alabilirsiniz.
evde yerine alternatif bir şey getirilemeyen tek eşyadır.
diş macunu ile ayrılmaz ikili.tom ve jerry gibiler.
1498'de icat edilmiştir.
3 ile 6 ay arasında değiştirilmesi salık verilen diş temizleme aygıtı.
2 senedir değiştirmediğim, aklıma gelmişken yarın gidip yenisini alacağım, dişleri temizlemede kullanılan bir fırça.
Başkasınınkiyle karışması durumunda iğrenç olabilecek diş temizleme aleti.

biR diğeri için:
(bkz: Diş ipi)
pazarlama hileleriyle süslenerek abartılı ve sazan avı kıvamındaki reklamlarla çokça gözümüze sokulan ürünlerden. neymiş efendim bilmem kaç açıdan temizliyormuş, esnekmiş, oynar başlıklı, çapraz kıllıymış, daha çok beyazlatıyormuş, diş doktorları öneriyormuş, daha iyisiymiş falan filan. hepsi aynı şey aşağı-yukarı. tüketicinin cebindeki parayı daha çok nasıl vakumlarız diye atmadıkları takla kalmıyor bunların.

gerçekten dişinizi temizlemek istiyorsanız o pahalı fırçaların yerine normal bir fırça ve diş ipi kullanın derim.
fırçasının sert olanı makbuldür.
3 aydan uzun süre kullanılmamalıdır, zira bakteriler gün geçtikçe çoğalmaktadır.
türkiye de kırk milyon kişinin hiç eline almadığı ağız sağlığı ve temizlik için gerekli olan gereç.
diş fırçası çoğu evde bulunmayan bir nesne. evinde olan ise en az 10 yıl kullanıyor. normal ömrü sık kullanırsan 3 ay fakat çoğu evdeki insanlar diş fırçası olsa bile ağzına bile sürmüyor.

süs eşyası gibi banyoda bekliyor doktorların tavsiyesi günde en az 3 sefer fırçalayın diyor. dikkat edilirse dünyada en fazla diş çürüme olayları türkiye de oluyor. 20 yaşında bir çok gencin en az 5 dişi yok. neden küçük çocukluğunda diş fırçalama alışkanlığı olmadığı için. bu yüzden çocuk büyüyünce dişlerini fırçalamıyor.
düzenli fırçalama ile dişleri beyazlatan hede.

o değilde bazen tvde görüyorum dizi oyuncusu dişleri sap sarı ulan o kadar paran var dişlerini fırçalmıyorsan bari gitte bi klinikte beyazlattır allah için göz zevikimiz için ulan. nerden nereye getirdim lan konuyu, çüş bana.
6 ayda bir değiştirilmediği takdirde at gibi kokan şey.
bunların niye kullan at versiyonlari yok anlamıyorum. Halbuki misafirliklerde filan çok gerekli olabilir. Her yere de firca götürülemez ki. Bi girişimcinin bunu düşünmesi gerek.