bugün

keşke diyarbakır diyarbakıra bırakılacak kadar masum olsa.
diyarbakır özerk yönetimi. berlini veya moskovanın kendine özerk idari yönetimi var. ancak öyle olur. bu da türkiye federasyonundan geçiyor ancak.
(bkz: nah)

açıklayıcı oldu sanırım. *
muhtemelen licelilerin diyarbakırlılar bize bohmir, lice niye liceden yönetilmiyor diye dağa çıkması ile sonuçlanacak durum.
dağdan indirdiğiniz adamı meclise soktunuz işte diyarbakır milletvekili diye daha ne istiyosunuz. özerklik rüyanızdan uyanın artık.
(bkz: anadolu federasyonu)
bunların elektrik ve su paralarını da keşke biz ödemek zorunda kalmasak! bizim vergilerimizden keşke bunlara gitmese! 2 güne görürüm götlerini.
Diyarbakır Türkmen beyi Uzun Hasan'ın Türkçü Düşünür Ziya Gökalp'in Şehridir . Don kişotlara bırakılamaz .
çok haklı sorudur.

diyarbakır diyarbakır'dan yönetilmeli, bursa bursa'dan, izmir de izmir'den yönetilmeli mesela.

ama diyarbakır, diyarbakır'dan yönetilirken, bursa'dan, kocaeli'den, izmir'den toplanan vergiler diyarbakır'a harcanmamalı. bizzat diyarbakır'dan toplanan vergilerle yapılmalıdır bu iş.

ben varım bu işe. yıllardır beklediğim bu.
(bkz: türkiye de eyalet sisteminin gerekliliği/@protest sanayici)
işid gelir burada da siker bunları. hoş, zaten ne halt yedikleri umurumuzda olmaz da, yine de oradaki saf niyetli insanlara olan olur.
(bkz: kobane)
(bkz: adem-i merkeziyetçilik)
70 millet amerikanın iki lafından biri 'ulus'
sadece vadettiği zenginlik ve demokrasi sayesinde canlı tutabiliyor bunu, yoksa kimse kimsenin umrunda değil.
mesela alman kökenli amerikalı ulan biz çoğunluğuz ingilizler azınlık niye ana dilimiz almanca demiyor.
he türkiye demokrasi cenneti değil tamam da, türk vatandaşı 'halklar' medeniyetten çok mu nasiplenmişler?
kürt halkı avrupa veya amerikanın çok mu sikinde sanıyorsunuz destek veriyor.
her sene toplam kürt nüfusu kadar insan öldürülüyor ortadoğu'da. tek suçları orada doğmuş olmak.
al sana vatan, al silah, bu da sermaye deyip keyifle yaşamanızı mı sağlayacaklar?
inek gibi sağılacaksınız bunu niye göremiyorsunuz?
ayrılsan amenna, kendi adıma bıktım bunlardan, ama sonra israil tepene binince türkiye'den yardım dileme, benden ve ülkemden uzak dur lütfen.