bugün

varlığında gösterilmeyen ilgiyi alakayı şukelayı herneyse işte vefat ettiğinden dolayı da göremeyen yazar...

lütfen svediklerinize seni seviyorum demekten korkmayın. hayat basit ve sonu belirsiz...
2 saattir ilginç bilgiler başlığına kitlenmiş okumaktayım. ditty isminde yazarın sürekli yararlı faydalı entrylerini gördüm. ama sanki hepsini o yazmış uzun şöyle. sonra merak ettim kaçınçı nesil? kimdi, nedir diye? kendi nick altına yazılanları baştan başladım okumaya zaman zaman kendisi de yazmış, çok ta beğendim. kalça kemiğinin kırılmasından ve ameliyat olmuşluğundan ve zaman zaman yattığından bahsediyordu, entrylerini okudukça bu kadar güzel yazılar yazan ve sevilen biri için inşallah birşey olmaz dedim ama...

çok geç fark ettim... içim burkuldu, bu kör saatte.
allah rahmet eylesin.
yazamıyorum...
diyecek hiç bir şey yok...

hüzün ve sis, ertesi günlerin güneşi altında dağılmaya başlarken kaybolan birer gözyaşı...

tekrar görüşmek, tekrar yazılarını okumak dileğiyle...
kendisine az önce deneme diye bir mesaj attım. hayır okuyamayacağını biliyordum. ki okuyamadı da, olsun!! "bu ne lan ne diye bana böyle bir mesaj attın" cevabını bekliyorum hala.

neyse asıl amacım, daha önce nasıl bir mesajlaşma trafiği yaşamışız onu merak ettim. kendisi hakkında yazdığım ufacık minnacık tek satırlık "hukukçu galiba, paso hukukla ilgili entryler giriyor" yazımı yaklaşık olarak o kısacık hayatının 20 dakikasını harcayarak yazdığı cevapla beni onurlandırmış, ayrıca da utandırmıştır. fakat bir de geçirdiği operasyondan bahsetmiş. hukuğun yanında tıbbi araştırmalara da kendini kaptırdığını söylemiş. çok ilginç bir şey bu ya. çok üzülüyoruz çok özlüyoruz. kendisiyle bir zirvede bile olamadık, mesajlardan onu da anladım. çok davet etmişim hiç birine gelmemiş. kesin çok kızmışımdır ama artık hiç kızmıyorum.

huzur içinde yat...
leaving las vegas filminde nicolas gage ölmeye karar veren bir senaristi oynar. ancak yaşamı istediği gibi gitmemektedir. sonunda işinden de yüklü bir tazminat alarak kovulur. tazminatını ve diğer malvarlığını birleştirerek kendisine yaklaşık üç aylık bir ömür biçer ve bu üç ayın sonunda işler planladığı gibi giderse ölecektir.
filmde işler planladığı gibi gider ve ölür.
ditty'nin yaşamında da işler planladığı gibi gitti.
görmediğim, karşılaşmadığım, vefatına kadar hiç entrysini görmediğim yazar. ama buna rağmen ölümü çok üzmüştür.
ölüm acısını çok iyi bilen biri olarak; giden yerini doldurmuştur, sonsuzluğa ermiştir, biz faniler elbet birgün o toprakta sonsuzlaşacağızdır. velhasıl bundan sonra önemli olan ailesinin ve yakınlarının metanetli olmasıdır...
çok ilginç bir his uyandırıyor insanın içinde. en sevilmeyenden en sevilene bir anda herkes kenetleniyor arkadaşları için.göz yaşı dökülüyor,baş sağlığı dileniyor.

emin olun bu şekilde dilediğimiz güzel dilekler ona orda bir güneş gibi doğacaktır.huzur içinde yatsın.
şu yazılanları okuyorum da salya sümük. ditty ditti ve bizi yalnız bıraktı.

(bkz: vatan sağolsun)

[ herşeye tepkiniz aynı. kefen kefen ölümlere bile ]
Cennette tanışıp yazılarınızı okudum, demeyi tahayyül ettiğim yazar. Allah rahmet eylesin.
rahmet dilediğiniz entrynizin bile eksilenebileceğini göstermiş yazar. nasıl bir kin, öfkeyse içlerindeki...
vefat etmiş bir yazar olduğunu şimdi öğrendiğim kişidir. allah rahmet eylesin.
"iki kere düşünme tamamdır" imzası ile tanımıştım, sonra alkol üzerine sayfalarca makale yazabilirdik belki... yapmadık. ne imla kaldı şimdi aklımın dinginliklerinde, ne de noktalama işaretleri. belki sadece bir soru işareti... tarifsiz bir hüzün sadece. yaşamın kendi kokusunu hissederken damarlarımdaki kana karışan alkol değildi bu gece. olsa olsa hüzün olabilirdi, belki pişmanlık. daha çok şey vardı belki konuşacak, anlatacak çok şey. şişelerde mi tanışmıştık sanki. şişelerden mi görmüştük hayatın puslu, soluk rengini. hani diyorum şimdi sen bir la akoru vursan. hayatı bestelesek ya şarkıları bir kenara bırakıp... en çok da neyin pişmanlığı var biliyor musun? en derin acı neden? geçmiş olsun diyecektim sana üstad. şimdi nasıl derim, nasıl varacak dilim... nur içinde yat. allah(c.c.) rahmet eylesin.

poisonx: (bkz: #2958291) üstad ağzına sağlık(ya da ellerine). son derece güzel açıklamışsın durumu.

ditty: sen de sağol inceliğin için. tanıştığımıza sevindim. daha sonra da entry paslaşırız belki *

poisonx: üstad ben senin 1-2 entry'ne daha baktım alkolün siyasi simge olup üniversitelere girebilmesi de ayrı güzel. bu arada memnun oldum.

ditty: detay ara'dan bakarsan alkolle ilgili daha pek çok entrymi görebilirsin * ben de senin entrylere bi bakıcam, ama artık yarın. görüşürüz *
azraille tanışmış genç yazardır. *her genç ölüm bana brandon lee 'nin mezarında da yazan şu sözleri hatırlatmaktadır.
"Because we don't know when we will die, we get to think of life as an inexhaustible well. Yet everything happens a certain number of times, and a very small number, really. How many more times will you remember a certain afternoon of your childhood, some afternoon that's so deeply a part of your being that you can't even conceive of your life without it? Perhaps four or five time more. Perhaps not even that. How many times will you watch the full moon rise? Perhaps twenty. And yet it all seems limitless."
yazılan aynı temalı 300 mesajı göremeyecek yazardır. (bkz: hiç entrysine rastlamadım ama üzüldüm doğrusu)
bu herkesin üzüntüsünü dile getirme çabası format falan bırakmamaktadır. bu 300 gereksiz mesajın üstüne moderatörlerimiz forum chat tarzı entryleri pek başarılı silmektedirler. sanırım 300 tanesini silmek zor geliyor karşı çıkanı silmek daha kolay geliyor.
bize ölümün soğuk yüzünü hatırlatan yazar. bir taraftan da erken gidişiyle hüzne boğan. sol frame de her ditty başlığını gördüğümde yutkunmama sebebiyet veren insan. o şu anda aramızda değil. ölümü tatmış biri. erken tatmış biri..
(bkz: her ölüm erken ölümdür)
ölümün ardından ne dene bilirki sabahın bu saatinde tanımadıgım hiç bir entrisinide okumadıgım ama aynı sitenin havasını soludugum bir insanı kaybetmenin üzüntüsünü yaşamaktayım ailesine sabır dilerim.
mekanı cennet olsun..
allah rahmet eylesin..
kendisine allah tan rahmet ailesine başsağlığı ve sabır dilerim.
günlerdir sol frame de görüyorum ama birşey yazamıyorum. insan tanımadığı birinin ölümüne üzülemez gibi gelirdi hep ama üzülürmüş. ara ara güzel entrylerine rastladığım birinin ölmüş olması inandırıcı gelmiyor sanırım hala. umarım daha güzel bir yere gitmişsindir ditty.
vefat haberini şimdi öğrendiğim kişi. yakınlarının başı saolsun.
tanımadıgım biri ama insan üzülüyor.Allah rahmet eylesin.
varlığından haberdar olmadığım ama yokluğunun boğazımda düğümlendiği, girdiği entry' ler sözlükte varoldukça burada yaşayacak olan uludağ sözlük yazarı.