bugün

kimin eli kimin götünde belli olmayan mekanlar olduğu için ilgili yerlerden nefret etme olgusudur.

ter kokusu, onlarca sarhoş insan ve bilimum ahlaksızlık...
bu tip yerlere gitmeyerek çözülebilecek bir durumdur.
Yalan olmasın birkere pavyon yaptık eve gelince kustum. Böyle iğrençlik olmaz.
kalabalık olan her türlü mekana oldugu gibi disko, pavyon, gece klübüne duyulan nefrettir. maksimum 15 kişinin takıldığı, herkesin birbirini tanidigi sakin barlar tercihimdir.
kaos ve karisikligin hukum surdugu, kafa dagitmaktan ziyade stres yukleyen mekanlardan hoslanmama durumudur. gidersin adam akilli bir bara, oturur efendi efendi birani yudumlarken arkadaslarinla iki muhabbet edersin senden iyisi yok. o ne oyle diptis diptis herkes got gote.
Sakinligin daha cazip gelmesi durumudur.
Dam meselesi ve para.
Bir pavyondan peçete atmak 5 lira lan.
Onunla güzel bir tuborg alinir.

Alkol: bazen not içmem.
yanimdakinin ne konustugunu anlamadigim mekanda nasil eglenebilirim ki? olum napicaz orda iki ellerimizi sallayip.
güzel vakit geçirmeyi dağıtmak olarak algılamayanın nefret edişi.
milletin çok afersiniz birbirini sikmek ve kendilerini siktirmek için çaba harcadığı saçma mekanlar...
kıskançların adam yerine konmadığı bırak el üstünde tutulmayı biraz yüz verseler başlarının göğe ereceği mekanlardır. yurdumun insanı ahlakı dini kıskançlığına bahane eder yapamadıklarını kötüler. benim çok sevmeme nedenim kapalı mekandan haz etmeyip Açıkhava meraklısı olmam, içmekten de anlamam. sevene laf etmem diğer ikiyüzlü kıskanç dinci kinciler gibi.
kaliteli yerlere gitmeyen fakir beyanı. gidersen bostancı black jack e o dediklerinin hepsi olurdur. git bakalım ataşehir shot a bu saydıkların oluyor mu diye isyan ettirendir.
bazen de arada bir göze çarpan kusmuklardan mütevellittir.
bunlara gerçekte batakhane denilmesinin haklı bir anlamı olduğu içindir.
müşteri potansiyellerinden nefret etmektir aslında, gerisi zaten her taşınmaz gibi dört duvar.
gece hayatı adına alkol almaya gidilen yerler içinde şüphesiz en huzur dolu ortam bu mekanlar değildir. bireysel tercihler bir yana bu ortamlara takılan insanları ötekileştirmemek de gerekiyor hani ben yapıyordum ama behzat ç.'den sonra yapmıyorum.