bugün

rte son söylemlerinden birinde "tek din" diyerek yakında olacağını vurgulamıştır.
özünde mahalle baskısını kırmak için söylenen cümle.
doğru, yoktur.

ama özünde yoktur. zorlayan kuldur, kendini yüce görüp, allah'ın izin verdiğini kendi yasaklayabileceğini sanan egoist kul.

herkesten önce o yanacak, cehennemin en dibinde, katillerle ve sapıklarla.
mal mal yorum yapılan olay...

herhalde yoktur olum. kimseyi zorla müslüman yapmak yoktur. vicdan meselesi...

ama müslüman olmadım diye de çıkıp taksim meydanında kakanı yapamazsın. mesela diyorum. müslüman olmamanın da nasıl hakları varsa kuralları da var...

ne amk, şimdi sizin ideolojilerde zorlama yok mu? afadersin, o ideolojiyi benimsemiyorum deyince bile anasını sikiyorlar milletin. komünizmde zorlama yok mu? faşizmde yok mu? kemalizmde yok mu?

kendinize bakın da konuşun. örnek vermiyim 15 tane daha...
(bkz: dinde zorlama yoktur ama dindarlarda vardır)
din seçerken zorunluluk yoktur.ancak daha sonra yapılması şart olan durumlar vardır ki seçtiğin dinde kalabilesin diye de yorumlanır.
dinde zorlama yoktur. dini uygulayanlar zorlamaya kaçınca bu kural değişmez.
zorlama yapan uygulayıcılar var diye dinde zorlama var anlamı çıkmaz.
-dinde zorlama yok ulaaan!
+ta taamam abi inandım.
-hah şöyle kırmayım bi tarafını.
+evet abi.
-neymiş zorlama yokmuş.
+hamdolsun...
http://belgelerlegercekta...yok-meselesi-kesin-cevap/
(bkz: kafirleri gördüğünüz yerde öldürün)*
(bkz: dinde zorlama yok vahşet var)
(bkz: en büyük yalan)
--spoiler--
dinde zorlama yoktur
insan hürdür elbette
isteyen bu dünyada pişer
isteyen ahirette
--spoiler-- (bkz: necip fazıl kısakürek)
Dinde zor lama yoktur, bakımsız lama vardır.
p.s.: ı love u
yanlış bir önermedir çünkü bütün dini kitaplarda (kuran,incil,tevrat,zebur...) eylemler emir kipiyle çekimlenmiştir.
Bazı beyinsizler bunu anlayamaz.
dinde zorlama yoktur dan çok dine girerken zorlama yoktur diye biliyorum ben. zorla müslüman yapılmaz ama zekat, namaz vs zorla yaptırılırdı. yoksa o kadar savaş boşuna mı yapıldı zekat ödemeyenlerle islam devleti zamanında.
dünyanın en kısa ve en komik fıkrasıdır.
din için öldürüyoruz diyen insanlarla(!) çelişen cümle.
bir çok insan bunu dini farzlarında zorlama yoktur olarak anlar.
Yani sen namaz kılmayan birine namaz kıl dediğin zaman sana -dinde zorlama yoktu hani diye cevap verir. Halbuki meselenin bununla alakası yoktur anlatılmak istenen kimseyi zorla müslüman yapamayacağındır.
Tabi tabi hiç yoktur. Bu yüzden ateistim deyince herkesin davranışları değişiyor , bu yüzden o kadar hakaret ediliyor. Aferin böyle devam , dinde zorlama yok nasıl olsa.
bir kimseyi zorla müslüman yapamazsın olarak algılamamız gerekenmiş. e mürted konusu nedir o zaman? ya da "ey muhammed! onlar 'biz müslümanız dedikten sonra onlara dokunma!" ile ne anlatılmak isteniyor? biraz mantık canlarım. zor değil, deneyin.
(bkz: dinde zorlama yoktur lakin recm vardır)
Zorunlu seÇmeli derslerle aynıdır. SeÇmeli ama zorunlu. Sıkıysa seÇme vb..
herhangi bir dini seçme konusunda, hiçbir türlü zorlama olmayacağı anlamına gelen cümle. yoksa babamın "oruç tutacaksın." söylemine, benim gibi "hani dinde zorlama yoktu." şeklinde cevap verirseniz; cevabı yapıştırıyorlar hemen.