bugün

ygs lys kitaplarınızı kesinlikle atmayın arkadaşlar durumu olan var olmayan var alan var alamayan var ücretsiz olarak bağışlayın. uğraşamam diyorsanız

(bkz: ben)
başarısı üniversite kazanmaktan ziyade derecesiyle ölçülmesi gereken kişidir , dershaneye yazılmadan ilk 100 bin yapmışsa iyi , 50 bin yapmışsa çok iyi , 10 bin yapmışsa mükemmeldir ve hepsi de takdire şayandır , 100 bin ve fazlası dereceler için aynı şeyi pek demem mümkün değil yani 150 200 binli rakamlar sizin dershaneyi bahane edemeyeceğiniz rakamlardır , kapasiteniz o kadardır dershaneye gitseydiniz de çok bir şey fark etmezdi emin olun , 3 sene mezun şekilde dershaneye gidip her sene 120 ile 100 bin arası derece yapan bir arkadaşım vardı , kapasite buysa üstüne çıkamazsınız nasip deyip geçin
eskiden bukadar çok üniversite yoktu. paran varsa problem yok yurtdışındada okuyabilirsin. paran yoksa borçla paralı üniversite okuma.

eskiden olsa yardım almadan (dersane, özel ders) üniversiteyi okuyamıyordu. devlet okullarında test yöntemi yoktu. yardım almadan ancak iki sene sonra üniversite sınavını kazanabiliyorsun.

ehliyet alır gibi diploma verilmesi lazım.
Hakiki dehadır.
otokontrolü yüksek, kendine güvenen ve saygı duyulası kişidir. kazandığı üniversite değişkenini göz önüne almak gerekir tabii.
final dergileriyle kazanmistim vakti zamaninda.dersanesiz de oluyor.bayagi iyi net cikarmistim.bol soru cozdugumu hatirliyorum.bir de gece calistigimdan tasa su doldurup gozume surerdim uyumamak icin.
dershane neydi be. sadece 7. sınıfta biraz uğramıştım. Şimdi üni mezun.
Benimdir kitap bile açmadım çünkü okul 2.liği kontenjanı.