bugün

Başlığının açılmadığına çok şaşırdığım yarı zamanlı komedyen psikolog. Blendax reklamında saçlarını ahenkle dans ettirebilecekken bıyıklarıyla eosse'ye göz kırpıyor.
Veganlık konusundaki tespitleriyle yarmıştır. stand-up'ı boyunca çoğu zaman poker yüzünü koruyarak 'creepy' şekilde daha çok gülmeme neden olmuştur.
9 dakikalık ona buna geçirme temalı stand-up'ını ise gün içinde canım sıkıldıkça açıp dinliyorum.
youtube'daki kısmet şov ve benzeri programlarda kişisel olarak umut vaadettiğini düşündüğüm tek komedyen.

zannediyorum kendisine dair en sevdiğim şey entelektüel bilgi birikimi stand up'la birleştirebilmesi. çünkü genelde bu tip söylem ve insanlar komik olmanın ötesinde durup insanlar tarafından da pek hoş karşılanmazlar. bir cümle sonra ne söyleceğinin pek tahmin edilebilir olmaması ve konuyu bambaşka bir noktaya taşıyabilmesi çiğ stand up komedilerinin arasında çiçek gibi açmasına sebep olmuştur.

ha elbette kendisine entelektüel diyemeyiz çünkü fuko'nun beş ciltlik serisini alıp tek cümle anlamadığını itiraf etmiştir pod cast'inde. swh.
15 dk dayanabildiğim Fatih altaylı dan duyduğum yazar komedyen. zaten kilit sözcüklerle ve kadıköy vurgusu (ben de kadıköylüyüm ama politik yuvalaşma olmadan önceki kadıköy) kürt , Deniz Gezmiş, RTE biraz Kemal Kılıç, Atatürk (alaycı tavır), Sarı kırmızı trafik lambası vs meramını anlatan genç..... geçiniz hafızası oturmamış yeni gençliğe sıfırdan nasıl Türk vatandaşı olunmazı anlatmaya çalışan bir arkadaşımız. Beni, güldürmedi ama düşündürdü biz Ne mutlu Türküm diyenlerdenmişiz iyiki.
Son zamanlarda beni en çok güldüren komedyen. Kalitenin değeri bilinmiyor tabi sadece 3 entry girilmiş hakkında.
O kim? Hiç duymadım.
Hahahaha. Ulan bizim denize bak meşhur olmuş.
Kendi ifadesine göre sosyal medyadaki takipçilerinden aldığı iki ana reaksiyon:
1. Saçını sitiyim,
2. Bıyığını sitiyim,

Şeklindedir. “Selam selam” isimli gösterisini izleyin. Her şeye katılmak zorunda değiliz, ama “aptal” da demiyoruz.