bugün

yeni kayıp trilyonların olduğu "sözde yardım" dernegi...
neyle aldatıldığımızın tokat gibi örneği...
(bkz: http://www.milliyet.com.t...asadisi%20para%20aktardik)
dolandırıcı örgüt!
habertürk öğle haberlerinde başkan yardımcısının "kem küm biz en çok yardım yapan derneğiz.. ama ramazanda şu kadar kişiye iftar yemeği dağıtıyoruz" sözlerini tekrar edip durmuş, almanyadaki olaylarla alakamız yok dedikten sonra telefonla arayan yalçın bayer'den mübarek günde yalan söylemeyin bari ayarını yemiştir.

oradaki dernekle alakamız yok diyecek kadar fütursuzca yalan söyleyebiliyorlar. o dolandırıcılıkla bizim alakamız yok diyemiyor da lafı dolandırıp en çok yardımı bu ülkede biz yapıyoruz diyor. yalçın bey buna da "yardım yaptığını kişilerin kimler tarafından seçildiği, yardım edildikten sonra her seçim dönemi rahatsız edildiği gerçeğini de söyleyin" diyerek ayar verdi.
yüzyılın * yardım hareketi.
yardım yapmak için en güvenilir kurumun ihh olduğu hatırlatan kurum.
şekil, dış yapı ve karakter bakımından sauron'dan hiç farkı olmayan dernek. *
insanın iddialar karşısında;
-nasıl ya?
-hadi ya?
-yuh artık?
-ee, o zaman biz kime güveneceğiz?
sorularıyla karşı karşıya bırakan, yolsuzluğu yapanların erdener abiye sevk edilerek deniz fenerinin bizzat beton ve metal aksamıyla yakın ilişkiler kurulmasının sağlanmasına mütevellit, tuvalet kağıdı işlevi görmeleri için umumi bir tuvalette işbaşı yapılmalarının sağlanmasıyla yaptıklarının belki telafi edilebileceği, üstüne basa basa söyledikleri ve bizlere de kanıksatları gibi yüzyılın yardım hareketini son olayla ellerine yüzlerine bulaştıran, ama yine de sloganlarında bir anlam eksikliği oluşmayan dernek.
(bkz: kedidir o kedi)
(bkz: deniz feneri derneği/#3911565)
istanbul'da kalmaya başladığım zamanlarda "vay be ne güzel şeyler yapıyor bu insanlar" dediğim. daha sonradan gerçekleri anlayınca saflığıma yandığım oluşum.
birinci elden yardım etmesini bilmeyen halkımızın saftirik duygularıyla bunca yıldır büyüyen, gelişen ve karizma sahibi olan kurum. anlamam etmem türk halkını. madem yardım etmek istiyorsun git gıda alışverişi yap yoksul sokaklarda dağıt kardeşim, ya da fakir aileleri tespit ettir para yardımı yap.

almanyadaki saftirikler için de geçerlidir bu, zaten her sene bilemedin 2-3 senede bir geliyorsun, biriktir paranı kendi elinle yarım günde yardımlarını yap. bu kadar da mı kafanız çalışmıyor acaba?
kurucuları tarafından milyonlarca euronun cukka edildiği iddiasında bulunulan dernek.
hiç utanmadan hâlâ(!) türkiye'nin birçok yerine bağış toplama standlarındaki eylemlerine hızla devam eden oluşum.
dincilerin keriz silkeleme hareketi.
(bkz: dinci medyanin deniz feneri davasina duyarsizligi)
ayda düzenli ve sürekli olarak 320 bin aileye hala(!) yardım eden türkiye'de yardım için bakanlar kurulundan izinli olarak çalışan ilk yardım kuruluşu.

not: bakanlar kurulu kararı akp döneminde çıkmamıştır.
türkiye'deki ve yurtdışındaki enayi ve saf müslümanları kekezleyip paralarını kendi siyasi görüşleri doğrultusunda kullanan dernek, yardım kuruluşu.

başbakan kendisine verilen paraların kızılay'a aktarıldığını açıklamış.puhahahahahha.kızılay'ın kendi tüzel kişiliği yok mu?neden tayyip aracılığıyla yolluyor paraları bu dernek?
aslında süper iyi niyetli bir kuruluş olup içindeki az sayıda kötü niyetlinin kurbanı olmuştur bu. zaten o kötü niyetlileri de ergenekon yerleştirmiştir oraya. araştırın altından veli küçük falan çıkar. kesin öyledir o. yoksa müslüman adamlar yolsuzluk falan yapar mı lan! ergenekoncular sizi!
hamuduyla götüren dernek.
bugün pendik'te eşek kadar tırı vardı bunun.
yavuz hırsıza bağlamışlar, daha bir göz önündeler artık. ulan yatacak yeriniz yok, yanacak yeriniz çok.

ben olaya şu açıdan bakıyorum, üç beş gerçekten ihtiyacı olanın dahi karnını doyurdularsa iyi bi şey yapmışlardır.

lâkin işin kırılma noktası şu,

3 milyon kişinin karnını doyuracak parayı toplayıp 3 bin kişinin karnını doyurdularsa ve arada kalanı islâmi şirketlere, kanallara, partilere plase ettilerse hakikaten allah belalarını verir.
son zamanlarda ergenekon terör örgütünü şirin göstermek için kullanıldığını esefle gördüğümüz şaibeli dernek. almanya'daki soruşturmanın sonuna kadar derinleştirlilmesini ve ayrıca türkiye bağlantıların çarşaf çarşaf serilmesini can-u gönülden temenni ettiğimiz, adına yolsuzluk bulaşmış dernek. buraya kadar tamamsak bir soru soralım: peki bu tavrı gönüllü ergenekoncular, ergenekon davasında gösterebiliyorlar mı?
şunu unutmayın: deniz feneri davası ergenekon davasının rovanşı değildir. lütfen elma ve armuru ayrı kasalarda satın. böyle manavcılık olmaz arkadaş.
ters açıdan bakmak gerekirse henüz ortada kesin bir hüküm yokken, resmen terör örgütü ziyareti yapan genelkurmay diyebilecek kadar düzenbaz ve işgüzar zihniyetin, ne konuşuyorsunuz henüz ortada kesin bir hüküm yok diyebildiği davaya konu edilen dernek.

evet henüz türkiye'de kesin bir karar yok.
ve fakat almanya'da kesin bir karar da var kesin bir hüküm de var.

bizde peşin hüküm yok. sizde var!

kendinizle yüzleşin.
"eheheh hadi sonuna kadar gidilsin. ama siz de aynı tavrı gösterin tamam mı" diyen übermenş yazarlara ışık tutan dernek. ne tavrı gösterildi şimdi ben anlamadım. sanki milleti dolandıran onlarca derneğinizden biri yokedilince bi zarar dokunacak size. ama ergenekon adı altında ülkenin altını oyuyorlar be güzelim! aynı şey değil yani. şark kurnazlığı da bu olsa gerek.
yunus emre'nin "yaradılanı severiz yaradandan ötürü" sözünü nakite çevirip kendilerine uyarlayan yardım(!) derneği.

(bkz: YARADILANI SEVERiZ PARASINDAN ÖTÜRÜ)
akp'yi aydınlatan fener.
(bkz: fener dedin ampul çıktı)