bugün

judas priest'in 2001 yılında çıkardığı albümün ismi. şu parçalar bulunmaktadır.

1. machine man
2. one on one
3. hell is home
4. jekyll & hyde
5. close to you
6. devil digger
7. bloodsuckers
8. in between
9. feed on me
10. subterfuge
11. lost & found
12. cyberface
13. metal messiah
call of duty modern warfare 2 multiplayer official modlarından biri. haritada yok edilmesi gereken 2 nokta vardır. takımlar sırayla 2 round yapar ve birinde atak tarafı birinde defans takımını oluştururlar. oyunu kazanmak için 2 noktanın da patlatılması gerekir ve 10 dakikalık süre limiti vardır. 1 noktayı patlatmak atak takımına esktra süre sağlar ancak 2. nokta patlatılmadıktan sonra atak takımı mağlup sayılır. oyunda atak takımındaki her oyuncuya noktaları patlatması için patlayıcı verilir.

(bkz: sabotage)
Fena olmayan bir film. Ekonomist olan bir adamın eşini kaybetmesinden sonra ki hayata bakış açısı ve yapamadıklarını yapma hikayesi.dram olmasının yanında karakterimizin umursamazlığı ile ortaya çıkan komedi unsurları da var.

--spoiler--
+ hazır mısın?
- evet.
+ geriye sayım falan yapayım mı?
- bilmem,kafana göre takıl.
+ tamam o zaman süpriz olsun.
- tamam şaşırt beni.

diyaloğu ile fight club a selam göndermiş.
--spoiler--

Edit:

--spoiler--
Kayınpeder: eşini kaybedersin ve dul olursun,aileni kaybedersin öksüz veya yetim olursun ama çocuğunu kaybetmek bu acının sözlükte bir tanımı yok.

--spoiler--
yine jake gyllenhaal, yine psikolojik bir film. jake'in verdiği o tarifi ilginç belki de "kasvetli" diye nitelendirilebilen duyguyu yine dolu dolu yaşadığım müthiş bi film.
jake gyllenhaal'ın her zamanki gibi iyi oyunculuk sergilediği bir film. seviyorum bu adamı yav karizma tam. böyle abim olsaydı keşke. ablası da tatlılık abidesidir bunun bilen bilir. neden bilmem de hep böyle bir abim olsun istemişimdir. film başlarda sıkıcı ama sonradan açılıyor gibi. boş vakitte izlenebilir..
Jean-Marc Vallée'nin yönettiği film. Jake Gyllenhaal başrol de. Senaryo, yönetmenlik, oyuncular, kurgu, her şey gayet iyi. Film neden beğenilmedi, bu kadar eleştirildi bilmiyorum, ama çok garip. Jake müthiş bir oyuncu onu izlemek güzeldi. Bu filmi seven yönetmenin diğer süper filmi Dallas Buyers Club'ı izlesin.
hayatıma dair fikirlerimin oldukça karışık olduğu şu dönemde izlediğim ve beni gerçekten derinden etkileyen ve başrollerinde (bkz: jake gyllenhaal) ve (bkz: naomi watts) 'ın oynadığı film.

tam anlamıyla bir yıkım yapıp yeniden inşa etme konusunda sahip olduğum endişelerime güldüğümü farkettim izlerken.
kılçıksız filmler kategorisine dahil ettim, ara ara izlerim.
2015 yapımı 101 dakikalık güzel bir dram filmi, 7/10 imdb puanına sahip görsel
--filmle pek alakası olmayan spoylır--
Filmde gördüğümüz üzere jake gyllenhaal'a yana yatırılmış saç ve sinekkaydı tıraş hiçmi hiç yakışmıyor, güzelim adam tüysüz şeftaliye dönmüş. Dağınık saçları/kirli sakalı ile çılgınca dans edip coştuğu sahneler harikaydı *
izlediğim kendine özgü en değişik filmlerden biri.

klasik gişe kaygılı hollywood yapımlarından değildir.*

biraz psikolojik olarak kendinizi tartmanızı, biraz da 'ben neredeyim, kiminleyim, ne yapıyorum, gerek var mı bunlara?' yı sorgulamanızı sağlıyor.

değişik zamanlarda değişik kafalarla tekrar izlenebilir, gideri var.
görsel
Yine bi anlam arayışları dönemine girdim, tam moduma gidecek bir film gibi görünüyor. izledikten sonra editlerim.

Edit: moduma uygun olmadıysa da güzel filmdi. Başlarda "oo hadi bakalım sarıyo galiba" dedim ama yok, o kadar sevmedim. Listeme 2 güzel şarkı kazandırdı ayrıca.
Call of duty 2de bir görevdir.
Ağır rus baskısında kalan almanlar bir binaya saklanır ruslar teslim olun desede kimse çıkmaz patlatıp hepsini öldürürler.
jake gylenhaal'un nadir vasat filmlerinden biridir. yorumlara bakıp bir hevesle izleyeyim dedim, ciddi anlamda pişman oldum. yok şöyle derinden sarsmış, böyle ağlatmış, mükemmel bir filmmiş filan hepsi hikaye! bir film bu kadar amaçsız olabilir mi? eğer söz konusu demolition ise evet! senaryo ve kurgusunun zayıf, aynı zamanda da net bir şekilde amaçsız olduğunu düşünüyorum. yani bu filmin ayağı yere sağlam basmıyor, basamıyor. gylenhaal fena oynamamış ama onun oyunculuğu da kurtaramaz bu filmin vasatlığını.
yeni izledim çerezlik bir film olarak izlenebilir. boş vaktiniz varsa izleyin fakat beklentilerinizi bir tık aşağıda tutun imdb 7/10.